Série je u konce – rozhovor s Adamem Peřinkou

Adam PeřinkaDvě sezóny po sobě se v Radotíně postupovalo do vyšší soutěže, lámaly se rekordy v návštěvnosti. Letos v roli nováčka na republikové scéně dosáhl tým třetího místa v druhé lize a probojoval se mezi 12 nejlepších v Českém poháru, avšak na vytčený cíl, v podobě postupu do první ligy, nedosáhl. Na otázky odpovídá předseda klubu a trenér Adam Peřinka.

Je to už skoro měsíc, co pro vás skončila sezóna. Jak byste ji s odstupem času zhodnotil?
Mám smíšené pocity. Převažuje spíše zklamání. Před sezónou jsem řekl, že budeme brát jenom první místo, což se nepodařilo splnit. Měli jsme vynikající jak výsledky v přípravě, tak i vstup do ligy. Pak se začaly kupit zdravotní potíže; když to shrnu, v kompletní sestavě, kdy nechyběl ani jeden klíčový hráč, jsme odehráli 20% zápasů. Zdravotní problémy postupně gradovaly v druhé polovině soutěže. Za rozhodující moment považuji vážné zranění Adama Riegera v prosinci. S ním v sestavě jsme do té doby prohráli pouze dva zápasy. Naopak výsledek v Českém poháru, kdy jsme dosáhli 5. kola, tedy dvanácti nejlepších týmů v republice, jako jediný druholigový klub a navíc jako nováček v republikových soutěžích, beru jako největší úspěch historie radotínského basketbalu.

Adam PeřinkaTřetí místo, navíc v roli nováčka v soutěži, pro vás není satisfakcí?
Určitě ne. Měli jsme mimořádně silný tým. Troufnu si říct, nejlepší v soutěži. Pět z našich hráčů jsou juniorští exreprezentanti, jedenáct prošlo mládežnickými extraligami. Na všech pozicích jsme měli vyrovnané hráče. V týmu byla konkurence. Ano, měli jsme úplně nový tým, ale i proto jsme přípravu začali už první srpnový víkend. Fyzicky jsme na tom byli v úvodu sezóny dobře, odpovídal tomu i herní styl, soupeři nám nestačili, ale pak přišla zranění. Cíl byl vyhrát skupinu a jít do playoff, to se nepovedlo, takže neúspěch. Rozhodla druhá polovina, kde jsme prohráli pět utkání. Samozřejmě, jak jsem říkal, je nezbytné dodat, že jsme měli extrémní smůlu na zranění, ale to nikoho nezajímá.

Radotínský SK A sezóna 2015/16Jak známo, po loňské úspěšné sezóně v pražském přeboru jste v podstatě celý tým obměnil a přivedl 15 nových hráčů. Jak teď tento nezvyklý krok hodnotíte?
Kladně. Kvalita loňského kádru a toho, který letos hrál druhou ligu, se nedá srovnávat. Jestli se něco skutečně povedlo, tak to byl výběr hráčů. Z čistě individuálního hlediska zažili někteří nejlepší sezónu ve svoji kariéře. Je třeba, aby si to uvědomili.

Kdo z hráčů splnil vaše očekávání a kdo naopak zklamal?
V první řadě jsme se letos hlavně seznamovali a poznávali. Jak basketbalově, tak lidsky. Byli jsme zbrusu nový tým. Každý hráč přišel z jiného klubu, kde byl zvyklý na nějaké podmínky, pravidla, přístup. Takže bych řekl, že na hodnocení je možná brzy, jelikož většina si teprve zvykala na mnohem náročnější úroveň basketbalu. Vyzdvihl bych ale Soukupa, Vomelu a Lipovského, kteří mnohonásobně předčili moje očekávání. Od Riegera, Adáška a Štefka jsem čekal, že budou oporami, což se potvrdilo.

Nabízí se otázka, jak se tedy změní tým na příští sezónu a s jakými ambicemi do ní klub vstoupí?
Na rozdíl od předešlých sezón chci tým zachovat. Mám pocit, že by měl dostat ještě jednu šanci vyhrát 2. ligu snad už v kompletní sestavě, ale nevylučuju, že nenastanou drobné změny. Po letošní sezóně nemůžeme mít jiné ambice, než první místo. Bude samozřejmě záležet, jaké finanční prostředky budeme mít k dispozici. Jednání se sponzory probíhají v těchto dnech. Velkou ambicí je pak také start mládežnického programu, který se spustí v rámci basketbalových přípravek už v září.

Jak jste hodnotil návštěvnost a podporu fanoušků v letošní sezóně?
V první řadě chci fanouškům moc poděkovat za podporu. Stejně tak sponzorům klubu, bez kterých bychom si basketbal této úrovně nemohli v Radotíně dovolit. Za období 4 let, kdy u klubu působím, jsme se dostali prakticky na poloprofesionální úroveň. Hráči mají po celou sezónu k dispozici profesionální masérku, fyzioterapeutku nebo například individuální tréninky. Snažíme se každou sezónu přidat něco navíc. Návštěvnost byla letos problematická, na rozdíl od loňské přeborové sezóny,kdy byla famózní a lámali jsme rekordy. Bohužel systém soutěže, kdy se hraje doma vždy jeden víkend v měsíci, není pro diváky příliš atraktivní. V sobotu halu naplníme, ale neděle jsou slabé. Na druhou stranu, je třeba přiznat, že návštěvnost jsme měli i v druhé lize nejvyšší v soutěži. V příští sezóně mohu slíbit, že posuneme servis pro fanoušky a zábavu na zápasech zase na další úroveň a jsem si jist, že se vrátíme k průměru stovky diváků na zápas.

Děkujeme za rozhovor

Více informací pro fanoušky včetně videí, fotografií, rozhovorů a reportů ze všech utkání na FCB profilu klubu

 

Zveřejněno: 15.04.2016 – Kateřina Drmlová ; Přečteno 2884 x
Vytisknout