Slovo starosty

Vážení spoluobčané, 

právě začíná advent a já si přeji, aby si ho všichni v Radotíně i v celém správním obvodu Prahy 16 užili co možná nejsvátečněji. Přijměte proto pozvání na některou z akcí, které se u nás v následujících týdnech konají. 

V rámci radotínských vánočních koncertů jako už tradičně zazpívá mezinárodně uznávaná Markéta Fassati, která vystoupí v nové aule základní školy. Tato jedinečná sopranistka vždy připraví nějaké zajímavé překvapení, už se těším, s čím přijde letos. V Koruně odehraje adventní koncert také Štěpán Rak, kytarový virtuos, skladatel a profesor na pražské AMU. Těší mě, že oba tito umělci patří mezi Radotíňáky. Stejně jako známý moderátor a také zpěvák Miloš Pokorný, který v prosincových Novinách Prahy 16  vypráví o svém vztahu k naší městské části. 

V Novinách Prahy 16 představujeme i nové starosty a rady jednotlivých městských částí. Nováčkům i déle sloužícím kolegům přeji nejen klidné Vánoce, ale také pevné nervy do jejich účinkování na radnicích. Vidím, že se všude staví, opravuje, městské části se rozvíjejí, a proto nás všechny čeká v novém volebním období hodně práce. Věřím, že s příchodem Vánoc na nějakou dobu vypneme počítače, ztlumíme telefony a budeme si užívat klidu. V dnešní hektické době je pro mnohé z nás vánoční čas stále cennější.

A na co se těším v novém roce? Až v prvních měsících předáme radotínským hasičům novou zbrojnici, na jaře otevřeme krytý bazén, dále jak dětem nadělíme nové křídlo jídelny i nově vybudované třídy v podkroví staré budovy základní školy. Jak fotbalisté nebo atleti už brzy budou užívat nové zázemí na stadionu. A i na to, že budeme s napětím sledovat, jak nám přes Berounku vyrůstá nová lávka. 

Přeji Vám klidné Vánoce a mnoho štěstí v novém roce!

starosta Městské části Praha 16


Zveřejněno: 28.11.2018 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 838 x
Vytisknout