Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

Karel Hanzlík
předvánoční novinkou je připravený projekt revitalizace vnitrobloku za kulturním střediskem s novým kulturně-komunitním centrem, které doplní stávající Korunu.

Pokud vše půjde podle plánu, začneme ho využívat už za rok a půl. Nové budovy spolu se dvorem přinesou další rozšíření vyžití v Radotíně. Chceme, aby se nová Koruna stala místem setkávání všech možných skupin – od dětí přes milovníky divadla či koncertů až po seniory.


Základní umělecká škola se zde může těšit na moderní učebny i zkušebny, Koruna získá chybějící zázemí pro účinkující a centrem toho všeho bude komunitní kavárna jako pojítko pro všechny generace. Do jednoho z objektů se nastěhuje také služebna republikové policie, která byla doposud u nás, v Radotíně, pro občany hodně stranou, na Výpadové ulici. Ta však nebude využívat dvůr za Korunou, policisté do služebny budou vstupovat ze strany od nové hasičské zbrojnice. Obě bezpečnostní složky se tak logicky propojí. 

Věřím, že si napřesrok užijeme v Kulturně-komunitním centru Koruna některý z adventních koncertů. Nejen koledy zazpívá na svém letošním předvánočním vystoupení v evangelickém kostele Markéta Fassati, v Koruně zahraje Zemlinského kvarteto a v kostele římskokatolické farnosti tradičně zazní Rybova Česká mše vánoční doplněná o oblíbený vánoční trh na náměstí sv. Petra a Pavla. 

Přeji Vám, abyste čas adventu prožili bez hektického plnění pracovních úkolů spojených s koncem roku, shánění dárků na poslední chvíli a jiného shonu. Prožijme advent, a především Vánoce samotné, v klidu a pohodě po boku svých nejmilejších členů rodiny a nejlepších přátel. Přeji Vám všem poklidné Vánoce a do nového roku jen to nejlepší!

Váš Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16
Zveřejněno: 28.11.2019 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1031 x
Vytisknout