Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

Karel Hanzlík
náročnější části stavby optimalizace železniční tratě, jež od března významně ovlivní život v centru Radotína, jsou doslova za dveřmi. V pondělí 9. března se na dlouhých devět měsíců uzavře Karlická ulice. Stavbaři se pustí do výměny konstrukce železničního mostu. Podjezd zůstane z bezpečnostních důvodů uzavřený pro auta i pěší. Vlaky však budou jezdit i nadále, i když s různými výlukami, jelikož na mostě zůstane v provozu vždy jen jedna kolej.

Loni v listopadu jsme vás pozvali na první veřejnou debatu, na níž jsme spolu se zástupci Správy železnic, projektantem stavby i jejími zhotoviteli odpovídali na vaše otázky. Jelikož se jedná o velký zásah do života v Radotíně, připravili jsme na 26. února druhý debatní večer. Přijďte si poslechnout, co vše nás v následujících dvou a půl letech v souvislosti s opravou tratě, nástupišť i nádražní budovy čeká. Setkání s občany ve školní aule začne v 17 hodin. 

Jak už jsme několikrát uváděli, investorem rekonstrukce je Správa železnic. Radotínské radnici nepatří ani nádražní budova, přesto se snažíme celý projekt a stavbu ovlivňovat, abychom bránili zájmy Radotína. S čelnými zástupci Správy železnic proto probíráme postup prací, připomínkujeme jejich návrhy, u nádražní budovy jsme prosadili její zachování. Správa železnic jakožto majitel pracovala i s variantou zbourání původní stavby a zřízení nové, moderní. Rovněž jsme například dosáhli rozšíření a variability protihlukových stěn, prodloužení nástupišť směrem k centru a jejich návaznosti bezbariérovým podchodem na náměstí Osvoboditelů, kde v budoucnu vznikne nové centrum, nebo realizace lávky pro pěší a cyklisty vedle nové konstrukce viaduktu.

Váš Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16
Zveřejněno: 30.01.2020 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1175 x
Vytisknout