Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

Slovo starosty
máme před sebou Vánoce, jaké jsme nezažili. Koho by přesně před rokem napadlo, že je před námi epidemie? Nadějí je, že počty nakažených opět klesají a my se snad začínáme už letos podruhé vracet k normálnímu životu.

Mám radost, že také naše základní škola hlásí postupný návrat k běžnému provozu. Děti potřebují vzdělávání a společnost svých spolužáků, současná situace jim hodně ubližuje. Všichni zároveň potřebujeme dostatek pohybu a já už vyhlížím návrat sportovců k jejich týmům, tréninkům a soutěžím. A také otevření sportovišť. Když jsem v listopadu viděl zamčený vchod do našeho nového bazénu a sportovní haly, tak mi bylo hodně smutno. Obdobné je to v případě kulturního života a našeho nuceně zavřeného střediska Koruna nebo kina. 

Bohužel to vypadá, že se letošní Vánoce odehrají s určitými omezeními. Museli jsme odříct tradiční sérii adventních koncertů. Čekáme, jak se situace vyvine, a pokud by to bylo možné, zkusíme před Vánoci uspořádat alespoň venkovní koncert. Zda se to však podaří, není nyní vůbec jisté. Vánoce jsou svátkem setkávání nejen na rodinné, ale i na sousedské úrovni, proto by mě mrzelo, kdybychom se nemohli letos potkat, navzájem si popřát a užít si společné chvíle. Dovolte mi, abych vám všem popřál klidné a požehnané Vánoce. Prožijte je se svými nejbližšími, ať už jsou to členové rodiny, nebo blízcí přátelé. A do nového roku přeji všechno nejlepší a hlavně zdraví!

Váš Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Zveřejněno: 30.11.2020 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 680 x
Vytisknout