Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

Slovo starostyříjen byl u nás v Radotíně bohatý na společenský a kulturní život. Otevřeli jsme zbrusu nové Kulturně komunitní centrum Koruna a přes všechna koronavirová úskalí a hygienou požadovaná opatření jsme zorganizovali tradiční Havelské posvícení. Obě akce nabídly atraktivní program za příjemného podzimního počasí. Potěšil mě velký zájem návštěvníků o tyto vícedenní akce, který potvrzuje, že společenský život má v Radotíně své pevné místo! 

Zájem o veřejné dění a příkladná občanská sounáležitost se projevily také již tradičně vysokou účastí radotínských obyvatel ve volbách, tentokrát do Poslanecké sněmovny. K urnám přišlo 75 procent voličů! Jsem rád, že ve volbách vítězná koalice Spolu u nás v Radotíně získala dokonce bezmála 42 procent hlasů. Zároveň se ukázalo, že demagogie, populismus a štěpení společnosti nemají v naší městské části významnou podporu. Důkazem je nízká podpora hnutí ANO ve volbách poslanců. 

V říjnu jsme uspořádali další debatu k připravovanému projektu Centrum Radotín. Jsem rád, že mezi jejími účastníky bylo vidět mnoho mladých lidí, již si přišli poslechnout informace o chystané výstavbě, která pro ně představuje šanci pro získání bydlení v Radotíně. Kritici projektu byli ve zřetelné menšině. Další várku podrobných informací k připravované kultivaci centrální oblasti naší městské části naleznete v listopadovém vydání novin.


Přeji Vám především pevné zdraví!

Váš Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Zveřejněno: 02.11.2021 – Eva Javorská ; Přečteno 1159 x
Vytisknout