Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

Slovo starostykdyž jsem psal úvodník pro prosincové vydání loňských Novin Prahy 16, vyslovil jsem naději, že se covidu v blízké době zbavíme. Bohužel, o rok později jsme opět ponořeni do další vlny a musíme dodržovat řadu nových opatření. Zejména v době blížících se Vánoc je to obzvlášť nepříjemné, jelikož nás budou limitovat v celé řadě tradičních svátečních aktivit.

Protože tento text sepisuji v době, kdy zásadním způsobem stoupají čísla nakažených a hospitalizovaných s onemocněním covid-19, obávám se o osud mnoha lidí, kteří tvoří nejohroženější skupinu – o naše seniory nebo jinak zdravotně indisponované. S napětím čekáme, zda budeme moci uspořádat oblíbené adventní koncerty a akce, které jsme pro vás v předvánočním období připravili.

Vánoce jsou pro mne obvykle svátkem, během něhož se setkávám s rodinou, na kterou bohužel nemám vždy úplně mnoho času, i se svými přáteli. Je to čas, kdy se vyplatí zpomalit a dopřávat si sváteční pohodu. Pokud nás covid omezí, užívejme si alespoň klid v rodinném kruhu. Když nám to situace dovolí, setkávejme se, ale nezapomínejme na hygienická opatření, která snižují riziko přenosu nákazy.

Dovolte mi, abych vám všem popřál klidné a požehnané Vánoce. Přeji vám, ať je prožijete se svými nejbližšími. A do nového roku všem přeji jen to nejlepší, hlavně pevné zdraví!

Váš Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Aktuální číslo Novin Prahy 16 (pdf, 5,06 MB)
Zveřejněno: 30.11.2021 – Eva Javorská ; Přečteno 1242 x
Vytisknout