Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

Slovo starosty
ačkoliv je příměstský park Soutok stále ještě hudbou vzdálené budoucnosti, už nyní je dobré udělat důležité kroky na jeho podporu. Prosadit tak velký a ambiciózní projekt nebude jednoduché, ve hře je hodně hráčů – vlastníků pozemků a dotčených městských částí včetně hlavního města Prahy jako garanta projektu. 

Spolu s vedením radnic, kterých se park dotýká, jsme proto vydali první společné stanovisko. Dohodli jsme se na něm se starostkou Zbraslavi Kateřinou Pavlíkovou a se starostou Modřan Vojtěchem Kosem. Podpořila nás i starostka Lipenců Lenka Kadlecová. 

Za klíčové body považujeme spojení Radotína se Zbraslaví páteřní komunikací samostatně pro chodce, cyklisty i pro autobus. Podporujeme vznik vstupních bodů do parku (Jahodárna) a také stavbu dalších lávek – přes Berounku na Rymáni a přes Vltavu z Lahoviček do Modřan. V projektu a ve společném stanovisku vidíme i velkou naději řešit některé záležitosti, které vnímáme problematicky. Sem například patří rozprostření zátěže z frekventované radotínské cyklotrasy i na druhý, zbraslavsko-lipenecký břeh Berounky. 

Věřím, že i díky projektu se podaří dokončit radotínskou radnicí iniciovaná změna územního plánu, která by měla minimalizovat stávající vodní plochy mezi soutokem a Šárovým kolem a redukovat požadavky na ochranný přístav. Parku držím palce!

Váš Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Aktuální číslo Novin Prahy 16, červen 2023 (pdf)
Zveřejněno: 30.05.2023 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 587 x
Vytisknout