Slunečné, nebo chladné? Hlavně bezpečné!

180 malých cyklistů, jezdců na koloběžkách nebo odrážedlech dorazilo v sobotu 13. dubna na dětské dopravní hřiště u radotínské základní školy. 

Za poměrně chladného počasí se tady a na sousedním Biotopu konala preventivně dopravní akce Bezpečné jaro. Organizovala ji Městská část Praha 16 ve spolupráci s Policií České republiky za účasti několika dalších organizací. 

Bezpečné jaro, 13.4.2019

Ani malí návštěvníci, kteří na hřiště dorazili bez kol či koloběžek, si nemuseli zoufat, protože kolo i s helmou si mohli půjčit u stánku Ski a Bike Centra Radotín.

Bezpečné jaro, 13.4.2019

Začínající účastníci silničního provozu plnili úkoly na šesti stanovištích a za každé úspěšně absolvované obdrželi razítko na účastnickou kartičku.

Bezpečné jaro, 13.4.2019

Nejvytíženějším se opět ukázalo dětské dopravní hřiště řízené semafory a usměrňované policisty. Právě příslušníci tohoto sboru vysvětlovali dětem základní pravidla chování „za volantem“ i jednotlivé dopravní značky. Hlavně pro menší jezdce to znamenalo spoustu nových informací, které se ne vždy hned vstřebaly, a tak bylo možné spatřit třeba koloběžku hrozivě se řítící se v protisměru kruhovým objezdem či jednosměrkou. Strážci pořádku ale většinou dokázali předejít vážnějším kolizím a když už přece jenom nastaly, ujali se ihned jejich řešení. 

Bezpečné jaro, 13.4.2019

U dalších stanovišť si děti vyzkoušely jízdu zručnosti, test zdatnosti i teoretické znalosti ze silničního provozu, kde se občas zapotili i rodiče. 

Bezpečné jaro, 13.4.2019

Příjemným oživením bylo stanoviště Asociace dobrovolných záchranářů ČR s praktickou výukou záchrany lidských životů a následným testem.

Bezpečné jaro, 13.4.2019

Premiéru mělo letos stanoviště Sboru dobrovolných hasičů Radotín, na kterém si děti prohlédly historickou techniku a vyzkoušely si, jaké to je hledat určitý předmět za tmy v ohraničeném prostoru.

Bezpečné jaro, 13.4.2019

Ani v chladném počasí nechyběla ukázka záchrany tonoucího z Biotopu s odvážnými radotínskými hasiči z Hasičského záchranného sboru ČR, ani oblíbení strážníci na koních z Jízdního oddílu Městské policie hlavního města Prahy.

Bezpečné jaro, 13.4.2019

Velikým lákadlem byli opět Klauni z Balónkova, kteří mezi svým pohádkovým povídáním s dopravní tématikou všem příchozím dělali radost výtvory z balónků všech barev a tvarů. 

Bezpečné jaro, 13.4.2019

Odevzdané účastnické kartičky byly zařazeny do tomboly, která byla posledním bodem programu. Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16, pak vylosoval výherce krásných věcných cen. Děti si své výhry vybíraly samy a byl to pro ně i pro přihlížející příjemný zážitek. :-)


Děkujeme všem, kteří se na akci podíleli, příchozím za návštěvu, Biotopu Radotín za občerstvení a společnosti Ratio za dětské dobroty.

Více snímků najdete ve fotogalerii a na facebookovém profilu Městské části Praha 16
Zveřejněno: 15.04.2019 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1887 x
Vytisknout