Tradiční posvícení bylo bouřlivé

Víkendové Havelské posvícení bylo vydařené a to nejen po kulturní stránce. Na dvou pódiích se vystřídaly desítky umělců, ať již místních či přespolních, jedlo se, pilo se, zkrátka pravé hody.

Návštěvníci se vlnili v rytmech jazzu, rocku či rock and rollu, sobotní večer oživily balkánské rytmy a v neděli to na pódiu rozpálila Laura a její tygři. Bohatý program se odehrával jak na velkém pódiu u radnice či na malém v Loučanské ulici a každý si mohl vybrat, co jeho jest. Malou či velkou radost si návštěvníci mohli pořídit z více než 80 stánků a v dílničkách pro děti se vyrábělo a tvořilo po celý víkend. Komu to ještě nestačilo, mohl se jít potočit na kolotočích k Ondřejovi.

Havelské posvícení, 9.10.2022 Havelské posvícení, 8.10.2022 Havelské posvícení, 9.10.2022 Havelské posvícení, 9.10.2022

A aby té slávy nebylo málo, oslavil Radotínský sportovní klub 100 leté výročí od svého založení. Plakety významným osobnostem radotínského sportu předával senátor a kandidát na prezidenta ve volbách v roce 2023 Pavel Fišer. Mezi oceněnými byl i radotínský starosta Karel Hanzlík, co by dlouholetý činovník, hráč a úspěšný trenér radotínské basketbalové mládeže, místostarosta Miroslav Knotek jako starosta radotínského Sokola, bývalý kapitán a trenér české lakrosové reprezentace a radotínských mužů a bývalý radní a dlouholetý vodák Milan Bouzek. Mezi oceněnými nechyběly ani další významné postavy radotínského sportu jako bývalí předsedové volejbalového oddílu Adolf Adensam, Ladislav Damašek nebo Michal Šmrha. Za basketbal se dalšího ocenění dočkal bývalý předseda Jan Kysela, tak i ten současný Karel Švejkovský.

Plaketu obdržel i první český hráč hrající NBA Jiří Zídek ml., který závěr své aktivní kariéry strávil v radotínském A týmu basketbalu. Za atletiku byla navržena bývalá předsedkyně a trenérka MUDr. Dana Rejchrtová. Za přínos pro radotínskou kopanou obdrželi plaketu předsedové Karel Klíma a Milan Demjanenko, sekretáři Ladislav Císařovský a Richard Bogdanov, za nohejbal zasloužilý hráč Štefan Ušiak, bývalý a současný předseda Václav Pavlát a Jiří Majer, za tenis Anna Kindlová bývalá předsedkyně a hráčka tenisu, rovněž i trenérka a hráčka basketbalu nebo Jiří Kasík jako trenér a bývalý člen vedení tenisu a excelentní hráč kopané.

Své oceněné zástupce má i kuželkářský oddíl, a to v podobě dlouholetého hráče a předsedy Jiřího Ujhelyi nebo badmintonu, který zastupoval předseda oddílu, dlouholetý hráč a mezinárodní rozhodčí Mojmír Hnilica. Mezi přebírajícími plaketou za zásluhy o rozvoj radotínského sportu byli i Rostislav Hrych, současný předseda Radotínského SK a předseda softballové části, který předávání ocenění moderoval  a nebo Pavel Švitorka, předseda RSK v letech 2004 – 2007, který je aktuálně předsedou volejbalového oddílu.

Havelské posvícení, 8.10.2022 Havelské posvícení, 8.10.2022 Havelské posvícení, 9.10.2022 Havelské posvícení, 8.10.2022

Posvícení se nezúčastnil jenom senátor, ale přijela i delegace z partnerského města Burglengenfeld vedená starostou Thomasem Geschem. Letos je to totiž již 30 let, tedy perlové výročí, co Radotín a Burglengenfeld uzavřeli partnerství. V rámci návštěvy byl domluveno pokračování spolupráce nejen v sociální oblasti, mezi školskými zařízeními v obou městech, ale také další vystoupení kapely Village´n´Town složené se zaměstnanců bavorské radnice na Havelském posvícení v říjnu 2023!

Fotogalerie z víkendu ZDE.
Zveřejněno: 10.10.2022 – Eva Javorská ; Přečteno 1333 x
Vytisknout