Trenéři v radotínské škole

Program Trenéři ve škole vyzkoušeli žáci radotínské základní školy. Od září se do něj zapojí noví prvňáci a postupně se má rozšířit na celý první stupeň. Cílem je „vrátit děti na ulici“ neboli motivovat je k tomu, aby seděly méně u počítačů a telefonů a více sportovaly ve venkovním prostředí.

S tímto novým programem jsme se spolu s ředitelem naší školy Zdeňkem Stříhavkou a s kolegyní radní a učitelkou Simonou Barákovou seznámili letos v březnu na konferenci Trenéři ve škole, která se konala v Národní technické knihovně. Účastnili se jí také zástupci Národní sportovní agentury, Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, ministerstva školství, ale také olympijští vítězové, mistři světa a další významní sportovci a zástupci sportovních svazů. Program vzbudil velký zájem a my jsme se rychle rozhodli jednat a domluvit spolupráci s naší školou,“ říká radotínský místostarosta Miroslav Knotek, který má školství v gesci.

Trenéři v radotínské škole Trenéři v radotínské škole Trenéři v radotínské škole Trenéři v radotínské škole

Různá sportovní odvětví (lakros, fotbal, atletika, badminton, judo, basketbal a volejbal) postupně vyšlou do výuky své mládežnické trenéry. Ti jednou týdně po celý měsíc povedou hodinu tělocviku. Do tréninků se zapojí také učitelky a učitelé, kteří v dalších hodinách využijí nabyté poznatky už bez účasti trenérů. Program funguje mimo jiné na základních školách Prahy 6. Stojí za ním bývalí úspěšní sportovci, například ragbista Jan Macháček nebo fotbalový kouč Antonín Barák. Garantem radotínské trenérské skupiny pro žáky základní školy je úspěšný fotbalový reprezentant a bývalý žák radotínské základní školy Martin Jiránek.

Radotínští školáci mají od loňského září hodinu tělocviku navíc, která se věnuje plavání v novém krytém bazénu.

Garantem radotínské části projektu Trenéři ve škole je fotbalista Martin Jiránek.Garantem radotínské části projektu Trenéři ve škole je fotbalista Martin Jiránek.
Zveřejněno: 10.06.2020 – Eva Javorská ; Přečteno 639 x
Vytisknout