Třetí adventní neděle

Třetí adventní neděle se nesla v duchu kulturním, zážitkovém i setkávacím. Na náměstí před radnicí se sešly stovky svátečně naladěných lidí, ať už s úmyslem potkat se s přáteli nad svařákem, zakousnout nějakou dobrůtku, shlédnout vystoupení na pódiu, poslechnout si Rybovu Českou mši vánoční či sehnat pár dárků pod stromeček.

Vánoční trh, 15.12.2019

Na pódiu se vystřídala řada malých či větších radotínských zpěváčků, včetně návštěvy ze Zbraslavi a jejích Zbraslaváčků, dětem pro radost adventní pohádku zahrálo divadlo ToTeM.

V kostele všechny přivítal farář Timotej Maria Pavel Vácha s přáním, aby adventní doba nebyla převážně o komerci, ale spíš o duchovním rozjímání. Jeho přání podpořil následný koncert v podání smíšeného pěveckého sboru SUDOP a Orchestru učitelů Základní umělecké školy Klementa Slavického v Radotíně a jejich podání Rybovy České mše vánoční.

Vánoční trh a 3. adventní koncert, 15.12.2019 Vánoční trh a 3. adventní koncert, 15.12.2019 Vánoční trh a 3. adventní koncert, 15.12.2019 Vánoční trh a 3. adventní koncert, 15.12.2019

Než začalo vystoupení skupiny Euphorica, pozdravil návštěvníky radotínský starosta Karel Hanzlík, poděkoval Lence Dvořákové ze spolku Pexeso, které je spolu s městskou částí organizátorem akce a popřál všem, aby vánoční svátky a závěr roku byly pro všechny pokud možno klidné, pohodové,  v kruhu těch nejbližších a rok 2020 byl třeba i úspěšnější, než ten letošní.

Adventní den ukončilo dechberoucí ohnivé show skupiny Pranýř a my se na Vás budeme těšit opět za rok na vánočním trhu.

Další fotografie najdete ZDE.


Vloženo: 16.12.2019 – Eva Javorská ; Přečteno 1055 x
Vytisknout