Vítáme nové občánky Radotína

V obřadní síni radotínské radnice proběhlo dnes, tj. 21. dubna 2022, první letošní vítání nových radotínských občánků. Starosta Karel Hanzlík přivítal rovných 30 dětiček, které se narodily v období od září 2021 do letošního ledna.

Aby se všichni pohodlně vešli do síně, proběhl uvítací obřad na třikrát a nechybělo ani vystoupení dětí z radotínské mateřské školy, které přednesly básničky na téma maminka a miminko.

Starosta všechny nové občánky jmenovitě přivítal a popřál, aby se rodičům podařilo vychovat své děti tak, aby byly hrdé na ně i svou krásnou vlast: „Od malička potlačujte v dítěti sobeckost, panovačnost a nafoukanost, ani blahobyt jej však neučiní šťastným. Naopak, k jeho spokojenosti povede rodinná pohoda, kamarádství a pocit, že ho okolí potřebuje, máte ho rádi a respektujete ho. Přeji Vám hodně životních sil, trpělivosti i radosti při výchově svých ratolestí, našim nejmenším pak, aby vyrůstaly do krásy, síly a radosti nám všem.“

Vítání nových radotínských občánků, 21.4.2022Vítání nových radotínských občánků, 21.4.2022 Vítání nových radotínských občánků, 21.4.2022 Vítání nových radotínských občánků, 21.4.2022

Starosta předal všem přítomným maminkám krásnou růži a krom ní dostali rodiče nových radotínských občánků pamětní knížku, dáreček z místní knihovny a krásný zlatý přívěsek.

Fotogalerie z vítání.
Zveřejněno: 21.04.2022 – Eva Javorská ; Přečteno 597 x
Vytisknout