Vyjádření k „obřímu parkovišti“

Ve středu 16. listopadu byl na serveru Seznam.cz zveřejněn rozhovor s pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou o velkých záchytných parkovištích, která by měla mj. vyrůst i v okolí Radotína. 

Citace v textu autorky Lucie Stuchlíkové: „Veleslavín, Velká Chuchle, Radotín. Na těchto třech místech vyrostou do dvou let záchytná parkoviště o tisícovkách míst. Alespoň podle slibu primátorky Krnáčové v polovině jejího mandátu. „Do voleb určitě budou stát parkoviště v okolí Velké Chuchle a Radotína. A na Veleslavíně také, protože tam to dokonce byla podmínka stavby metra A,“ uvedla Krnáčová v rozhovoru pro Seznam. 

Vzhledem k množství dotazů na toto téma od radotínských občanů považujeme za nutné tuto informaci uvést na správnou míru, a to vyjádřením Mgr. Karla Hanzlíka, starosty Městské části Praha 16:

Mgr. Karel Hanzlík

Naše městská část plánuje a komunikuje s hlavním městem prostřednictvím jeho organizace - Technické správy komunikací o budoucím rozšíření možností pro parkování vedle stávajícího P+R u vlakového nádraží Praha-Radotín o cca sto padesát míst.
Z důvodu plánované modernizace nádraží a optimalizace železničního koridoru, komplikovaného stavebního řízení a vydání stavebního povolení, se prozatím prostor a pozemek využívá jako odstavná plocha. Rekonstrukcí prochází i stávající parkoviště tzv. „U Ondřeje“ ve Výpadové ulici.
Záměr, o kterém hovoří paní primátorka Adriana Krnáčová, s naší městskou částí nikdo nekonzultoval a sami jsme tímto sdělením překvapeni.

Zveřejněno: 21.11.2016 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 3170 x
Vytisknout