XIII. Královský průvod

Královský průvodPřepychové počasí, výborná zábava, Karel IV. s družinou a stovky lidí, tak to vypadalo v sobotu 1. června v Radotíně. A protože se nástavba historické budovy školy blíží ke svému dokončení, mohla se akce klasicky konat před radnicí na náměstí Sv. Petra a Pavla.

Královský průvodJako by se vrátil čas skoro o 650 let, v sobotu jste mohli v Radotíně potkat královskou družinu, která se i s korunovačními klenoty vydala na dlouhou cestu na hrad Karlštejn, vznešené dámy, panoše, rytíře a další návštěvníky ze 14. století. Přijel i císař Karel IV. (ve skvělém podání Františka Kreuzmanna) doprovázený chotí Eliškou Pomořanskou (Milada Čechová, manželka dlouholetého představitele Karla IV. – Vladimíra Čecha), která přítomným rytířům a zbrojnošům meče nelámala a na všechny se krásně usmívala.

Císaře s chotí přivítal purkmistr Karel a radotínský lid, poklábosili, popili, v kole dámy provedli a za velkých ovací se císař rozloučil.

Královský průvodAle tím den v žádném případě neskončil. Na pódiu i pod ním se střídaly napínavé souboje statečných rytířů (a rytířky) ze skupiny Burdýři, vystoupení dobových hudebních skupin Euphorica a rockového Tempusu a z doby modernější – místní Milan Peroutka a skupina Perutě, večer to rozparádil Ozzy Osbourne revival. Když starosta Karel Hanzlík předával Milanovi Peroutkovi mladšímu Cenu Městské části Praha 16 v podobě plakety a písemného dekretu pro jeho předčasně zemřelého tatínka Milana Peroutku staršího (in memoriam), bubeníka známého především jako člena hudební skupiny Olympic, i slzička ukápla.

Den provázel i Festival malých pivovarů se soutěží o nejlepší pivo, které, stejně jako vloni, vyhrál lahovický pivovar Kail se svým pivem Grapefruit Infused IPA. Ani hlasující nepřišli zkrátka, čekala je řada pěkných cen, které darovaly zúčastněné pivovary.

Celý program příjemně plynul jako vody v nedaleké Berounce a my všichni se již můžeme těšit  na příští Královský průvod 😊

Královský průvod


Další fotografie najdete ve fotogalerii.

Vloženo: 03.06.2019 – Eva Javorská ; Přečteno 2268 x
Vytisknout