Zemřel Petr Binhack

Po dlouhé nemoci zemřel 19. července dlouholetý radotínský zastupitel, radní, předseda letopisecké komise, organizátor různých kulturních akcí a patriot Petr Binhack. Bylo mu 72 let. 

Petr Binhack

Pocházel ze známého radotínského rodu stavitele Josefa Kočího a mlynářského klanu Kalinů z Válcového mlýna na Cikánce. V roce 1990 byl zvolen zastupitelem za Občanské fórum, o rok později se stal člen Občanské demokratické strany. Zastupitelem byl nepřetržitě až do října 2018. 

Od roku 2006 byl předsedou místní letopisecké komise, kde již dříve působila jeho maminka, dcera stavitele Kočího. Funkci radního, v jehož gesci byla kultura a spolupráce s partnerským městem, zastával od září 2007 do roku 2018. 

V Radotíně založil spolek Tarpan Clan a stal se jeho předsedou. Byl i jedním z hlavních organizátorů radotínského rodea a jeho nezaměnitelným moderátorem. Svým bravurním stylem komentoval i neckyádu. Založil i pétanquový oddíl při Radotínském sportovním klubu. Stál u zrodu takzvané Horymírovy jízdy, která se vžila jako pravidelné zahájení jezdecké sezóny. Petr sám byl aktivním jezdcem a v minulosti se zúčastnil Pony Expressu, který vede napříč Spojenými státy americkými. 

V Petru Binhackovi odešla výrazná osobnost místního společenského a kulturního života, na kterou budeme vzpomínat se zármutkem v srdci. Čest jeho památce.


Zveřejněno: 20.07.2020 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1702 x
Vytisknout