Zlatí chlapci z Radotína

Výraz „zlatí chlapci“ je tak nějak spojen s českými hokejisty z Nagana, ale v Radotíně máme taky „zlaté chlapce“. Dnes, 29. června, vyjelo 6 radotínských dobrovolných hasičů na pomoc tornádem poničenému Jihomoravskému kraji.

Pomáhat budou tři dny a na cestu si vzali svou novou cisternu, až po střechu naloženou vším, co by se jim při odklízení trosek a další pomoci mohlo hodit. Zároveň s místními hasiči vyjíždí i jednotka z Dolních Měcholup a Suchdola.

Radotínští dobrovolní hasiči jedou pomáhat tornádem poškozenému Jihomoravskému kraji, 29.6.2021

Pomáhat však mohou i ostatní občané, do pátku 2. července je možné zastavit se s finančním příspěvkem na pokladnu Úřadu městské části Prahy 16 na náměstí Osvoboditelů 21/2a. Vybrané finance, společně s příspěvky vybranými na Radotínském mecheche a příspěvkem od radotínské radnice poputují na pomoc obyvatelům poničených obcí. 

Do dnešního dne bylo do radotínské kasičky vybráno již 45.933,- korun, z toho 33.933,- korun během pátečního mecheche. „Všem, kteří darovali jakoukoliv částku na pomoc Jihomoravskému kraji jménem svým i městské části velice děkuji“, vzkazuje radotínský starosta Karel Hanzlík.

V Radotíně zůstávají dvě jednotky dobrovolných hasičů, které jsou připraveny na případné mimořádné události kvůli hrozícím povodním.

Fotogalerii z příprav před odjezdem a odjezdu radotínských dobrovolných hasičů najdete ZDE.
Zveřejněno: 29.06.2021 – Eva Javorská ; Přečteno 1499 x
Vytisknout