Změny na nádraží i v tunýlku

Od dnešního rána (8. září 2021) již vlaky nejezdí na 1. nástupiště, ale stojí buď u 3. nástupiště nebo u dočasného nástupiště, které bude v provozu do konce roku 2022.

Cestující směrem do Prahy musí přejít buď po provizorní lávce nebo po provizorním přechodu (určen pouze pro osoby se sníženou schopností pohybu, zejména starší lidé, osoby se zdravotními problémy znemožňujícími přechod přes koleje po lávce, cyklisty či lidi s kočárky, avšak pouze v doprovodu bezpečnostní služby, která je na místě) na krátké 3. nástupiště.

Cestující směrem na Černošice využijí dočasné nástupiště, umístěné na druhé straně provizorní lávky (u minigolfu a parkoviště). Na toto nástupiště se cestující dostanou buď po lávce nebo chodníkem podél minigolfu a parkoviště P+R.

Další dnešní žhavou novinkou je, že se z důvodu snahy o zlepšení pěší prostupnosti mezi severním a jižním okrajem železnice podařilo radotínské radnici dojednat se zástupci zhotovitelské firmy Eurovia otevření tunýlku mezi Prvomájovou a Vrážskou ulicí pro pěší a cyklisty, který bude otevřený až do 15.července 2022.

O těchto podstatných změnách jste se již mohli dočíst na úvodní straně Novin Prahy 16 i na webových stránkách městské části.

Nová nástupiště na radotínském nádraží a postup stavebních prací na nových podchodech - na radotínském nádraží a podchod, který bude sloužit pěším a cyklistům po uzavření přejezdu v ulici Na Betonce, 8.9.2021 Nová nástupiště na radotínském nádraží a postup stavebních prací na nových podchodech - na radotínském nádraží a podchod, který bude sloužit pěším a cyklistům po uzavření přejezdu v ulici Na Betonce, 8.9.2021 Nová nástupiště na radotínském nádraží a postup stavebních prací na nových podchodech - na radotínském nádraží a podchod, který bude sloužit pěším a cyklistům po uzavření přejezdu v ulici Na Betonce, 8.9.2021 Postup stavebních prací na tunýlku v Prvomájové ulici, 8.9.2021

Související články:
Září přinese změny na nástupištích
Optimalizace trati: Plánované práce na září 2021

Fotogalerie ze staveb:
Nové podchody na radotínském nádraží
Tunýlek v Prvomájové ulici
Zveřejněno: 08.09.2021 – Eva Javorská ; Přečteno 790 x
Vytisknout