Zvony a ohně v povětří

vyzadujiO svatém Štěpánu se na náměstí Sv. Petra a Pavla sešli všichni, kteří si zase jednou po roce chtěli poslechnout zvoněné koledy (a nejen je). Pražská mobilní zvonohra Petra R. Manouška se opět zastavila v Radotíně – a stejně jako následný ohňostroj měla u početného publika úspěch.

Autora unikátního hudebního nástroje, carillonera a samozřejmě i všechny posluchače ve svém úvodním slově přivítal radotínský starosta Karel Hanzlík. Popřál jim všem nejen krásný hudební prožitek, ale i co nejklidnější prožití zbytku svátečních dní: „Jsem rád, že jsme se tu právě v tuto dobu společně sešli – je to už po sedmnácté, co se koná koncert zvonohry tady v Radotíně, což je úžasné.“

Petr Manoušek k tomu dodal, že půjde o 526. koncert zvonohry a že v celé Praze jsou jen dvě městské části, který takový koncert pořádají pravidelně - a jednou z nich je Praha 16. Po krátkém osvětlení historie nástroje už pak předal celou scénu muži, který ho umí rozeznít – carillonerovi Radkovi Rejškovi.

vyzadujiA ten již jen hrál a hrál: vánoční koledy, klasické melodie, něco od Beatles i z Osvobozeného divadla… Cinkot zvonků i dunění zvonů poslouchalo zcela zaplněné náměstí.

vyzadujiKrátce před půl šestou se pak obecenstvo přesunulo o kousek blíž k řece, kde odstartoval asi sedmiminutový ohňostroj. Jeho závěr, který celé nebe nad Berounkou ozářilo nespočet roztančených světlic si to obdivné vydechnutí a následný závěrečný potlesk Radotíňáků (kterých tu bylo více, než kdy předtím) plně zasloužil. A udělal tečku za další povedenou akcí připravenou Městskou částí Praha 16 – za tou letos poslední.

více fotografií najdete ve fotogalerii

Zveřejněno: 27.12.2018 –Kateřina Drmlová ; Přečteno 1423 x
Vytisknout