Aktuální informace k nehodě vlaku a uzavření tunýlku

Dnešní nehoda nákladního vlaku na železniční trati u restaurace Rozmarýn naštěstí neskončila tragicky a vážnější újmou na zdraví. Podle posledních informací od Správy železniční dopravní cesty budou ale vagóny odstraňovány speciální technikou během následujících dvou nocí, tj. až do pátku 2. března.

Následně bude stav podchodu zrevidován znalcem z oboru, který rozhodne o způsobilosti dalšího užívání. Do okamžiku odstranění dvou vagónů a zveřejnění oficiálního statického posudku bude podchod pro pěší z náměstí Osvoboditelů do ulic Felberova a Ke Zděři v obou směrech uzavřen. Na přístupových trasách byly Technickými službami Praha - Radotín rozmístěny informační tabule ohledně obchozích tras, v blízkosti podchodu jsou výstražné a zákazové značky.

Předem děkujeme, že se inkriminovanému místu v následujících dnech vyhnete, tak aby mohly bezproblémově probíhat práce na odstranění nehody. Především prosíme rodiče dětí, které využívají k cestě do radotínské základní školy uvedený úsek, aby své děti informovali a nasměrovali je na náhradní trasu. O dalším vývoji a případných změnách budeme nadále informovat.

Zveřejněno: 28.02.2018 –Kateřina Drmlová ; Přečteno 2892 x
Vytisknout