Letní čaj koncem jara

Ano, letní Čaj o třetí se konal ještě za kalendářního jara. Do úterý 5. června by to ale nikdo neřekl, slunce sálalo jak uprostřed prázdnin a všichni, kdo pravidelné setkání radotínských seniorů a seniorek připravovali, se obávali, že v takovém parnu se do Koruny nikdo nevypraví. Opak byl pravdou.

vyzadujiVelký sál Kulturního střediska Radotín je naštěstí dost velký, takže pojmul i další židle – u mnoha stolů se tentokrát usadilo až šest hostů. Pro ty, kdo přípravě každého Čaje věnují veškerou péči a energii, to bylo vlastně veliké poděkování. Znamená to, že ti, kterým jsou čtvrtletní dýchánky určeny, si je už opravdu oblíbily.

Kromě občerstvení (kávy, čaje, čerstvých koláčů a spousty ovoce) je tu vždy čeká setkání s radotínským starostou Karlem Hanzlíkem a jeho zástupcem Miroslavem Knotkem, s hudbou či divadlem – a hlavně se známými.

vyzadujiPoté, co starosta seznámil hosty s aktuálním děním i s tím, co se chystá, a pozval všechny na podzimní akce nejen po starší (ale hlavně pro ně), přišla chvíle na hudbu.

Díky jedné z návštěvnic čajů, paní Miladě Machové, tentokrát přijal pozvání klavírní virtuóz Prof. MgA. Mgr. Josef Jíša, CSc. se svou vnučkou, sopranistkou Andreou Jíšovou.

vyzadujiAčkoliv pan profesor brzy oslaví 95 narozeniny, dokázal pěvkyni i celý sál provést celou plejádou populárních i klasických melodií a zanechal v každém hluboký zážitek.

více fotografií ve fotogalerii

Zveřejněno: 13.06.2018 – Kateřina Drmlová ; Přečteno 790 x
Vytisknout