OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: cestovní pas (Lucie Kriegerová 20.05.2019 12:56) – Správní oblast a osobní doklady
  Dobrý den. Dnes jsem dceři měnila adresu trvalého pobytu. Za měsíc má s prarodiči odcestovat do zahraničí. Je potřeba dceři zřizovat pas nový s novou adresou?
  • Odpověď: (Eva Javorská) 20.05.2019 13:02)
   Dobrý den, paní Kriegerová,
   na cestovním dokladu není uvedena adresa, takže není třeba dceři pas měnit.
   S pozdravem
   Eva Javorská
 • Otázka: Bolek (Fratišek 13.05.2019 9:24) – Výstavba
  Dobrý den, kdy bude dokončena rekonstrukce cyklostezky Šárovo Kolo?
  • Odpověď: (Eva Javorská) 13.05.2019 14:14)
   Dobrý den, pane Františku,
   děkujeme za Váš dotaz, na který odpovídá Ing. Pavel Švitorka, vedoucí Odboru místního hospodářství:
   Rekonstrukce cyklostezky Šárovo kolo by měla být dokončena 23.5.2019.
   S pozdravem
   Eva Javorská
 • Otázka: Pálení odpadu (Jana 10.04.2019 20:58) – Životní prostředí
  Dobrý den, chtěla bych požádat odbor životního prostředí, aby zasáhl proti člověku, jenž svým chováním velmi znečišťuje ovzduší v blízkosti školy a přilehlého sportoviště. Jedná se o dům v ulici K lázním 341/4 (druhý dům od hřiště s umělou trávou), kde se zcela evidentně pálí v kamnech věci, které do kamen nepatří. Už prostý pohled přes plot leccos napoví. Lituji děti, které zde hrají lakros či fotbal a musí kvůli cizí bezohlednosti dýchat ten dusivý a štiplavý kouř nejčastěji pod rouškou tmy. Chápu, že je obtížné chytit dotyčného za ruku, zejména pokud se tak děje mimo pracovní dobu úřadu, ale věřím, že existuje způsob, jak takovému jednaní zamezit. Předem Vám děkuji za ochotu. Jana
  • Odpověď: (Eva Javorská) 11.04.2019 9:58)
   Vážená paní Jano,
   děkujeme za Váš podnět, Oddělení životního prostředí našeho úřadu situaci prověří, podle výsledku šetření bude určen další postup. 
   S pozdravem Eva Javorská
  • Odpověď: (Eva Javorská) 09.05.2019 9:32)
   Dobrý den, paní Jano,
   na Váš podnět odpovídá Ing. Milan Suchan z Odboru výstavby, dopravy a životního prostředí našeho úřadu:
   Situaci jsme prošetřili a předmětný dům jsme průběžně sledovali. Nebylo zjištěno žádné podezření na znečišťování ovzduší nebo porušení zákona. Pro zahájení řízení ohledně podezření na znečišťování ovzduší musíme mít nějaký důkaz.
   Více se dočtete v článku "Kdo topí starým kotlem, může využít dotaci na nový", který vyšel v letošních lednových Novinách Prahy 16. Najdete je na webových stránkách www.praha16.eu
   S pozdravem
   Eva Javorská 
 • Otázka: rychlost v ul. Vrážská (FEMAT Radotín s.r.o. 02.05.2019 13:28) – Doprava
  Dobrý den,
  Chtěli bychom navrhnout umístění radaru nebo jakékoli měření rychlosti v ul. Vrážská, Radotín. Téměř žádné vozidlo zde nedodržuje rychlost v obci, motocykly už vůbec ne. Jsou zde výjezdy z objektů, přechody pro chodce, autobusové zastávky, ale ani to vozidla nezbrzdí. Je to jen otázka času, kdy se stane něco horšího.
  Když porovnám, kolik osob z našeho okolí dostalo pokutu za parkování v Radotíně bez kotoučku s hodinami ( od 500 Kč po 1500 Kč), považuji tento přestupek za směšný.
  Děkuji za podání informace.

  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 07.05.2019 11:42)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš podnět. Vrážská ulice je komunikací, která je ve správě Technické správy komunikací hl. m. Prahy, organizace zřízené přímo Hlavním městem Prahou, nikoliv Městskou částí Praha 16. Případná technická opatření (měřiče rychlosti, stavebně technická opatření atd.) by se musela řešit s touto institucí. Tato ulice dále není ani zahrnuta mezi komunikace (tak jako Karlická, Výpadová, K Cementárně), kde může Městská policie hlavního města Prahy zákonně měřit rychlost. Takovou pravomoc má jen Policie ČR a vzhledem k úkolům které dopravní policisté plní, není reálné měření rychlosti na této komunikaci (není zde umístěno žádné školské či sociální zařízení). 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: Čarodějnice 2019 (Jiras Karel 30.04.2019 10:58) – Kultura
  Dobrý den
  Rád bych se zeptal, proč nemohu letos najít na vašem serveru a nikde jinde okolo MĆ Prahy 16 žádné informace, ani pozvánky na svátek, který je spojen s Pálením čarodějnic!! Nenašel, jsem nic ani na stránkách Říčních lázní. Na vašem webu jsem nalezl jen ,,OTVÍRÁNÍ BIOTOPU" pořádanou MČ Radotín. Ptám se tedy.....znamená to, že letos žádné oslavy, tohoto svátku nebudou?!
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 30.04.2019 13:29)
   Dobrý den, pane Jirasi, 
   děkujeme za Váš dotaz. Informace k bezpečnosti dnešního večera jsme zveřejnili na našem webu v článku "Pálení čarodějnic a rady od hasičů"
   Co se týká dnešních akcí, pak městská část nikdy v minulosti podobnou akci neorganizovala, jedná se o soukromé aktivity především provozovatelů místních pohostinství (Beach arena, Říční lázně, atd.). 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: opět dětská hřiště (novotná 27.03.2019 11:41) – Obecné téma
  proč to nejde v Radotíně, když např. u hl. nádraží je Dětské hřiště, které se nachází v parku blízko hlavního vlakového nádraží, je čisté, dobře udržované a trvale hlídané. Architekti se při vytváření projektu nechali inspirovat právě městem Praha. Jednotlivé části hřiště představují různé pražské památky a atrakce.

  Naleznete zde například zmenšenou petřínskou rozhlednu (lanová pyramida), Staroměstské náměstí (hodiny obklopené domy uprostřed hřiště), pražská ZOO (lavička z krokodýla), Karlův most (lanový most) atd. Dále jsou zde 3 pískoviště se skluzavkou pro malé děti, velká věž na lezení nebo zipline pro starší děti, malý domeček, houpačky, lavičky a několik dřevěných atrakcí. Návštěvníkům jsou k dispozici čisté a udržované toalety. Proč?
  • Odpověď: (Eva Javorská) 17.04.2019 11:26)

   Dobrý den, paní Novotná,
   bohužel nevíme, co přesně máte na mysli. Nicméně se domníváme, že možností pro děti – hřišť a sportovišť – je v Radotíně velké množství s ohledem na to, o jak malou městskou část se jedná. Seznam dětských hřišť v Radotíně najdete pod tímto odkazem: https://www.praha16.eu/Detska-hriste

   Pokud můžeme jmenovat konkrétně, pak tři dětská hřiště se nacházejí na prostranství mezi panelovými domy na novém sídlišti, kde najdete největší a nejlépe vybavené dětské hřiště v Radotíně.  V těsné blízkosti se nachází víceúčelové hřiště určené pro míčové hry. Další je na „starém“ Sídlišti (hřiště víceúčelové určené pro míčové hry a dětské hřiště osazené herními prvky) nebo u sokolovny. Dětská hřiště najdete u Beach Arény u ulice K Lázním, v ulici Jarmily Novotné, za knihovnou v Loučanské či u řeky, resp. ve Výpadové ulici. Je zde i velké množství sportovišť včetně skateparku, dětského dopravního hřiště, koupacího biotopu, dokončuje se bazén …

   S pozdravem
   Eva Javorská

 • Otázka: bazén a plavání pro MŠ (Eva Knollová 23.03.2019 6:35) – Obecné téma
  Dobrý den,
  v Metru z 21. 3. jsem se dočetla, že s otevřením bazénu se v první fázi počítá pouze pro potřeby ZŠ.
  A co MŠ? Ta bude do bazénu smět až později?
  Letošní předškoláci byli ochuzeni o kurz plavání se zdůvodněním, že přece není nutné jezdit na podzim na Barrandov, když budou moci plavat na jaře 2019 přímo v Radotíně.
  Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 12.04.2019 8:52)
   Dobrý den, 
   na Váš dotaz odpovídá Mgr. Miroslav Knotek, zástupce starosty Městské části Praha 16:
   S radotínskou mateřskou školou jsme o návštěvách během zkušebního provozu jednali. S pravidelnými návštěvami počítáme od září. Nicméně příležitostně, podle programu školy a zájmu rodičů, by školka mohla bazén navštěvovat. Více informací získáte u ředitelky mateřské školy, Mgr. Rohlíkové. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Použité injekční stříkačky (Irena Hrychová 02.04.2019 14:19) – Životní prostředí
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat kam mohu odnést použité jednorázové injekce, které jsem si musela píchat v době své nemoci. V lékárně je nechtějí, praktický lékař také ne a sběrný dvůr také ne. Nemyslím si, že je vhodné vyhodit je do obyčejné popelnice na směsný odpad. Kam je tedy mohu v rámci Prahy 5 odnést? Děkuji za odpověď Irena Hrychová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 03.04.2019 15:13)
   Dobrý den, 
   pražský magistrát (resp. Oddělení odpadů Odboru ochrany prostředí, tel.: 236 004 457) je toho názoru, že jedinou možností je vrátit použité injekční stříkačky zpět ošetřujícímu lékaři. Tento materiál nepatří do lékáren, sběrných dvorů a nevezmou Vám jej ani v rámci sběru nebezpečného odpadu. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: deponie Na Rymáni (beránek josef 31.03.2019 15:54) – Životní prostředí
  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda je někým odsouhlasené ukládání sutě a hlíny na "Homolku" u drážního domku na konci ulice Na Rymáni?
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 02.04.2019 9:27)
   Dobrý den, pane Beránku,
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Ing. Markéta Korčáková z Odboru výstavby, dopravy a životního prostředí našeho úřadu: 
   Na podnět Oddělení životního prostředí ÚMČ Prahy 16 ze dne 22.3.2019  vydal stavební úřad pod čj. 005900/19/OVDŽP dne 27.3.2019 výzvu k bezodkladnému zastavení prací nepovolených terénních úprav. Nebude-li výzvě vyhověno, stavební úřad vydá rozhodnutí, kterým nařídí zastavení prací na stavbě. Dále bude do konce tohoto týdne zahájeno řízení o odstranění nepovolených terénních úprav.
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: Sběrný dvůr (Jiří Frankl 25.03.2019 14:43) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  (Dotaz nízká priorita, jen mi to vrtalo hlavou)
  Došlo k nějaké organizační změně v sběrném dvoře Radotín?
  Dle mých zkušeností, zde vždy vše fungovalo na výbornou.
  Nyní je vše pomalé. Byl jsem překvapen tím, že je zde spousta nových cedulí, pracovníci vypadají, že jsou zatíženi nesmyslnými procesy, je pravda, že mají pěkné nové vestičky, ale vše trvá tak 3x déle než v minulosti. Působí to na mne dojmem nevhodného manažerského vedení nebo rozhodování. Co se v sběrném dvoře přihodilo, pokud je tam nové vedení tak svou práci neodvádí zrovna dobře a rád bych touto formou poskytl zpětnou vazbu. Soustředím -li se na pracovníky samotného sběrného dvora ti pracují jak nejlépe mohou. Vypadá to jako by jim někdo dával neadekvátní příkazy, které ve svém důsledku zdržují. Nebo se něco změnilo legislativně?
  Jen jsem chtěl poskytnout zpětnou vazbu, aby se dalo zamyslet nad optimalizací (nejlépe vše vrátit do původního stavu kdy to fungovalo) Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 26.03.2019 11:31)
   Dobrý den, pane Frankle,
   děkujeme za Váš příspěvek, na nějž odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha – Radotín, které sběrný dvůr provozují:
   Ke změnám ve sběrném dvoře skutečně došlo. A to jak organizačním, tak personálním. Pracovníci ale nejsou zatíženi žádnými dalšími úkoly navíc, pouze se důsledně vyžaduje plnění těchto povinností.
   Nicméně musíme přiznat, že celý proces odevzdání odpadu je opravdu o něco pomalejší. Důvodů je hned několik. Jednak se navýšil objem převzatých odpadů řádově o deset procent, dále je bez výjimek vyžadováno prokázání oprávnění k uložení odpadu příslušným dokladem totožnosti a naprostou nezbytností je přítomnost osoby, která chce odpad uložit. 
   Poslední příčinou je dodržování bezpečnosti práce – v době, kdy dochází k manipulaci s kontejnery, celý areál uzavíráme. K tomuto kroku jsme byli nuceni přistoupit kvůli nezodpovědnému chování a nepozornosti osob, které do sběrného dvora vjíždějí. 
   Mohu ale potvrdit, že k největšímu zdržení dochází proto, že se lidé opakovaně ptají obsluhy, proč musí předkládat průkaz totožnosti…
   Máte-li nějaké další dotazy, které jsme Vám tímto nezodpověděli, nabízíme možnost osobního setkání. Schůzku je možné domluvit prostřednictvím e-mailu: milan.kubec@praha16.eu
   Jana Hejrová


Vytisknout