Pár upřesnění k novému autobusu na Viničky

Dlouho očekávaná a projednávaná midibusová polookružní linka 248 bude od 1. září jezdit v trase vyzadujiNádraží Radotín – Na Viničkách – Viničky – Sídliště Radotín – Nádraží Radotín. Vzhledem k tomu, že trase, dopravním opatřením a jízdnímu řádu přišlo několik dotazů, pokusíme se je zde co nejlépe zodpovědět:

 

Linka bude v provozu celodenně, celotýdenně, a to v intervalu 15 minut ve špičkách pracovních dnů, 30 minut v ostatních obdobích včetně víkendů, v polookružním úseku Na Viničkách – Viničky – Sídliště Radotín bude jezdit pouze polovina spojů. (Jízdní řády v tuto chvíli ještě nejsou k dispozici.)

 

Na úpravách pro její trasu se intenzívně pracuje, takže zastávky a dopravní úpravy by měly být kompletně dokončené k poslednímu srpnu.

 

V jedné z plánovaných variant byla i zastávka Příbramská, ta se nakonec do finální podoby trasy nedostala, protože provozovatel linky odmítl jezdit Příbramskou ulicí v úseku Lošetická – Na Viničkách z důvodu bezpečnosti.

 

Zastávka Nádražím Radotín je pro l. 248 autobusový terminál, tedy konečná stanice například linek 245 a 246. (Na nevhodné označení zastávek "Nádraží Radotín" radnice opakovaně upozorňuje ROPID, v Radotíně by brzy mělo být v pilotním provozu nové odlišování zastávek na větších dopravních uzlech).

 

Linky 244 a 248 budou fungovat současně a právě díky zavedení 248 se bude moci konečně, opět po letech stížností a upozornění z Radotína, autobus 244 ze Smíchovského nádraží oprostit od vyjíždějících vlaků – tuto úlohu převezme linka 248, a pokud bude někdo cestovat z centra Prahy například pozdě večer, nestane se už, že vlak a BUS pojedou ze Smíchova téměř ve stejný čas a pak bude (tak jako dosud) téměř 30-60minutová pauza. Každý druhý spoj autobusu 248 pojede na Viničky – vzhledem k počtu obyvatel této lokality by to mělo být zcela dostatečné (pokud by se v praxi ukázal větší zájem a spoje byly více naplněny, pak lze – podobně jako historicky v případě linky 245 - další autobusy přidat). Plný provoz ukáže potřebnost této linky, její vytížení a dostatečná frekvence spojů!

 

Informační zpravodaj ROPID č. 15/2018 

Zveřejněno: 17.08.2018 –Kateřina Drmlová ; Přečteno 2358 x
Vytisknout