Přihlaste se do kroužku lezení

O lezecký kroužek ve Sportovní hale Radotín byl v uplynulé sezoně velký zájem. Vzhledem k onemocnění instruktora nebylo úplně jasné, jak to bude v příštím roce. Nejistota je ale pryč, jak objasňuje Viktor Krištof, vedoucí kroužku lezení při RSK:

„Podařilo se najít více než adekvátní náhradu na místo instruktora v jedné z nejlepších mladých lezkyň v ČR, Alexandře Fraňkové, která oddíl s chutí přebrala. Alexandra má dlouholeté lezecké zkušenosti jak s lezením na umělé stěně, tak ve skalách či v horách, a to i v zahraničí. V deníčku má zapsanou například dvacetidélkovou cestu na horu Tofanu v italských Dolomitech nebo cestu Agave za 7b, rovněž v Itálii. V loňském roce reprezentovala Českou republiku v lezení na obtížnost na několika evropských závodech mládeže i na juniorském mistrovství světa, kde byla druhá z českých juniorských závodnic. Srdce jí ale daleko víc než na umělou stěnu táhne na český písek a do hor, proto se letos pokusila nominovat do české alpinistické reprezentace, což se jí podařilo. Své zkušenosti ráda předává mladým lezcům prostřednictvím kurzů pro děti, které vede.“

Kroužku se také podařilo pod sebe plně převést fungování lezecké stěny v radotínské sportovní hale, odkoupit lezeckou výbavu a chystá se na nákup nových bot pro své lezce. 

Tréninky lezení jsou určeny pro děti a mládež od 5 do 17 let (nejmenším se doporučuje nejdříve absolvovat zkušební lekci) a jsou hodinové. „I do dalšího ročníku bychom rádi zachovali malé skupinky v počtu čtyř až šesti dětí tak, aby děti nemusely dlouho čekat a nenudily se. Naším cílem je nenásilnou formou naučit děti základní lezecké a především pak bezpečnostní návyky a připravit je tak na samostatné lezení za přítomnosti dospělého. Kurzy jsou kombinací metodických her, jejichž pomocí učíme děti posilovat, cvičit rovnováhu, přenášet těžiště, nacvičovat techniku lezení a samozřejmě zdravě soutěžit,“ dále vysvětluje Krištof.

Lezení po stěně. Ilustrační obrázek

Kroužek bude probíhat od října až do června jednou týdně.
Přihlásit se lze kdykoliv během roku, ale pokud dítě zmešká první lekce, je třeba absolvovat zkušební lekci s instruktorem. Za každý započatý měsíc se platí 800 Kč. 

Cena zahrnuje služby instruktora, vstupné na stěnu a zapůjčení lezeckého vybavení (kromě obuvi, ta se počítá zvlášť – 400 Kč za pololetí). 

Více informací na e-mailu: alexandrafrankova@seznam.cz.

Přihláška do lezeckého kroužku (doc, 35 kB) 
Kompletní informace o kroužku (pdf, 361 kB)
Zveřejněno: 21.08.2018 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1609 x
Vytisknout