Radotín bude mít další venkovní tělocvičnu

Posilovat a cvičit pod širou oblohou budete moci v Radotíně už na dvou místech. Na cyklostezce okolo Berounky, pod úrovní Výpadové ulice (zhruba 200 metrů od bistra „U Ondřeje“), bude totiž do konce května zprovozněn nový fitpark. 

Dospělí a děti od osmi let tady budou moci bezplatně a v kteroukoliv denní dobu využít nové fitness prvky a běžeckou dráhu. „Jde o spojení funkčního cvičení, které využívá váhy vlastního těla, v přírodě, a je vhodné prakticky pro všechny generace. V této lokalitě, kde se pohybuje množství cyklistů, běžců, a navíc v blízkosti tenisových kurtů je umístění tělocvičny více než účelné,“ uvádí Mgr. Miroslav Knotek, zástupce starosty Městské části Praha 16.

Fitpark Výpadová, 3.5.2018
Fitpark Výpadová, 28.4.2018

Na vybudování fitparku obdržela Městská část Praha 16 dotaci z rozpočtu hlavního města Prahy ve výši 600 tisíc korun. Na spolufinancování pražských fitparků se finančně podílí i Český olympijský výbor, sportoviště by proto mělo být využíváno také pro pohybové testy a projekt olympijského víceboje mediálně podporovaného právě Českým olympijským výborem. „Na naši žádost byl předmět smlouvy rozšířen o pátou fitness stanici zaměřenou na rozvoj balančních schopností a vybudování pásu zámkové dlažby kolem běžecké dráhy,“ dodává Knotek.

Jak jsme již zmínili, nejde o první projekt venkovní posilovny. Jednu takovou mohou radotínští občané úspěšně využívat již tři roky. Osm přístrojů a soustava hrazd vhodných ke streetworkoutovému cvičení se nacházejí nedaleko koupaliště, tzv. biotopu, na radotínské straně Berounky. I tyto prvky jsou využitelné zdarma a pro každého. 

Čtěte také: 
Venkovní posilovna

Zveřejněno: 03.05.2018 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1022 x
Vytisknout