Sbírka víček na Kristýnku byla ukončena. Pomoci můžeme i jinak

Před dvěma lety jsme na tomto webu publikovali článek o 14leté Kristýnce Kačabové, která bydlí v Radotíně. Na tom by nebylo nic tak výjimečného, řeknete si. Kristýnka ale trpí následky dětské mozkové obrny, fyzickým i mentálním postižením a je prakticky upoutána na invalidní vozík. Dnes šestnáctiletá slečna bojuje statečně a na fotkách ji neuvidíte jinak, než s krásným úsměvem. 

Rodiče se situaci snaží řešit a Kristýnce poskytnout tu nejlepší možnou a dostupnou péči. Kromě řady již prodělaných operací, pomáhají cvičení a rehabilitace. Tyto terapie jsou velmi nákladné (cena čtyřtýdenní terapie Kosmík na Neurorehabilitační klinice AXON v Praze s 94 lekcemi je cca 60 tisíc korun) a jejich financování je zcela mimo možnosti rodiny. 

vyzadujiKristýnka během rehabilitace
Foto: archiv rodiny Kačabových

Několik posledních let se proto sbírala plastová víčka od lahví, která vykupovala firma zabývající se zpracováním tohoto v podstatě odpadového materiálu. Letos v únoru ale byla sbírka ukončena. Důvodem byly problémy s výkupem víček. A tak Kačabovi hledají další možnosti, jak dál financovat Kristýnčinu terapii a způsob, jak alespoň částečně uhradit rehabilitaci přes pojišťovnu nebo nadace. „Pokud by se našel někdo, ať už firma nebo jednotlivec, kdo by chtěl udělat dobrý skutek a Kristýnce přispět na tuto rehabilitaci, budeme za tuto pomoc vděční,“ uvádí Václava Kačabová, maminka Kristýnky. „Teď jsme s Kristýnkou právě na terapii, a protože dcera dělá velké pokroky, máme na duben sjednaný další termín ´Kosmíka´,“ uvádí paní Kačabová.

Pomoci mohou i sbírky
Hráči a trenéři LCC Sokol Radotín uspořádali charitativní sbírku „Každý gól pomáhá“, která se uskutečnila na lakrosovém Memoriálu Aleše Hřebeského v letech 2015-2017. Princip byl jednoduchý. Každý tým, který se do akce zapojil, daroval 10 Kč nebo i více za každý gól, který na turnaji vstřelil. Společně s dalšími dobrovolnými dárci se v roce 2015 vybralo 16 tisíc korun, v roce 2016 šlo o sumu 21 500 Kč a loni (2017) byla Kačabovým odeslána částka 21 667 Kč.

Finanční příspěvky na léčbu Kristýnky Kačabové můžete posílat na bankovní účet zřízený u Komerční banky číslo 43-7605020217/0100, případně na transparentní účet Neurorehabilitační kliniky AXON 2200739204/2010 vedený u Fio banky. Do kolonky „zpráva pro příjemce“ nebo do „poznámky“ se píše jméno dítěte – Kristýnka Kačabová

Máte-li nápad, jak rodině pomoci, napište, kontakt na rodinu Kristýnky Kačabové rádi předáme. 
Zveřejněno: 27.02.2018 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 2326 x
Vytisknout