Prohlášení o přístupnosti

Tento dokument obsahuje prohlášení o přístupnosti webových stránek Městské části Praha 16, popis používaných formátů a kontakt na správce webu.

Webová prezentace Městské části Praha 16 je vytvořena s ohledem na přístupnost a bezbariérovost tak, aby splňovala všechny důležité zásady přístupnosti webu, jak je stanovují Pravidla tvorby přístupného webu připravená pro účely novely zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy. Forma uveřejněných informací je v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti), a splňuje všechna pravidla uveřejněná v příloze této vyhlášky.

Pro popis všech informací na tomto webu je použit značkovací jazyk XHTML 1.0 Transitional, pro popis vzhledu pak stylový předpis CSS. Téměř všechny velikosti jsou uvedeny v relativních jednotkách, je tedy možné podle potřeby zvětšit velikost písma.

Všechny odkazy v textu článků, kromě seznamů a navigačních menu, jsou vyznačeny podtržením. Pokud odkaz vede mimo tento web, je označen popiskem [odkaz na jiné stránky]. Pokud se odkaz otevírá do nového okna, je označen popiskem [nové okno].

Informace prezentované v jiných formátech
Na tomto webu jsou některé informace dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě.

Dokumenty se mohou vyskytnout v těchto formátech:

  • PDF - pro tento formát je volně ke stažení prohlížeč Adobe Acrobat Reader, případně některé z Open Standard prohlížečů, které najdete na stránkách www.pdfreaders.org
  • DOC, XLS, PPT - společnost Microsoft poskytuje ke svým produktům řady Office volně ke stažení prohlížeče
  • RTF - dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů
  • ZIP - některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány, na internetu je velké množství programů, které dokážou tento formát dekomprimovat

Kontakt na správce webu
Informace, postřehy, náměty či informace o problémech, na které narazíte při používání těchto webových stránek můžete poslat na adresu správce.

Zveřejněno: 18.08.2011 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 7048 x
Vytisknout