Balená voda pro Radotín

Radnice Prahy 16 se připojila k projektu dodávky vody v náhradním balení. Projekt byl představen zástupci Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) starostovi Městské části Prahy 16 Mgr. Karlu Hanzlíkovi a členům bezpečnostní rady Správního obvodu Prahy 16.

vyzaduji vyzadujivyzadujivyzaduji
Projekt balené vody v sáčcích slouží jako doplněk náhradního zásobování pitnou vodou v případě výluk či havárií. Primárně je určen pro školy, školky, zdravotnická zařízení, domovy seniorů a také pro držitele TP, ZTP a ZTP/P, kterým je balená voda přinesena na jimi zvolené místo. Předpokladem je přerušení dodávky pitné vody na dobu delší než 5 hodin. S distribucí pitné vody bude pomáhat smluvní partner – všechny osoby, které budou zajišťovat donesení vody, se musí prokázat průkazem.

Podmínkou pro dodávku balené pitné vody držitelům průkazu TP, ZTP nebo ZTP/P je registrace služby SMS INFO prostřednictvím formuláře, který je možno si také vyzvednout na ÚMČ Praha 16.

Registrace je nutná kvůli zaslání informace ve formě sms zprávy: „Voda PVK: máte-li zájem o donesení pitné vody v náhradním balení, zavolejte na tel. 228 883 606, nejpozději do hodiny od obdržení této zprávy.“  Po potvrzení této zprávy začne, v době od 9 do 21 hodin, distribuce sáčků s pitnou vodou na zájemci zaregistrované adresy.

 Objem jednoho sáčku činí 2 litry vody, jeden kontejner pojme 100 sáčků. Všechny kontejnery s balenou vodou jsou vybaveny čipy, čímž lze sledovat jejich přesnou polohu od výrobní linky, přes sklady, až do samotné distribuce.„Letos jsme vyrobili 227 kontejnerů balené pitné vody. Využili jsme 184 kontejnerů při 64 haváriích na vodovodní síti,“ informoval tiskový mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

Balicí linka je instalována v úpravně vody Káraný. Celý proces balení vody do sáčků včetně použité folie je v souladu se zákonem č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a souvisejících předpisů. Potřebné údaje o jakosti pitné vody, včetně data spotřeby, jsou uvedeny na sáčku. Jakost vody v sáčcích je průběžně kontrolována akreditovanou laboratoří.

Do projektu jsou již zapojeny i Praha 2, Praha 3, Praha 6, Praha 13, Praha 15 a městská část Březiněves.

vyzadujiBližší informace o projektu na www.pvk.cz nebo na tel. 840 111 112.

Zveřejněno: 13.11.2017 – Kateřina Drmlová ; Přečteno 2761 x
Vytisknout