OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: stromy okolo parkoviště za Albertem (MP 10.08.2018 18:21) – Životní prostředí
  Dobrý den, mohu poprosit o kontrolu větví stromů, které rostou okolo malého parkoviště? Velká větev kaštanu, která zasahuje do parkoviště, nevypadá zrovna ve formě. Stejně tak strom uprostřed by zasloužil trochu údržby. Moc děkuji za všechny majitele parkujících aut. mp
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 13.08.2018 15:35)

   Dobrý den,

   Na Váš dotaz odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha - Radotín:

   Ráno jsme strom zkontrolovali a nejedná se o havarijní stav. Bylo by dobré udělat preventivní prořez dolních větví a jejich zkrácení. Bohužel jde o velký zásah, který by nyní strom asi už nepřežil. Z tohoto důvodu nelze nyní větve prořezat. Prořez je naplánován na zimní období.

 • Otázka: ZDERAZSKÁ (iveta trmalová 10.08.2018 7:00) – Obecné téma
  Vážení,
  Zderazskou ulicí dennodenně projíždí náklaďáky se sutí a bez..Je to příšerný hluk,protože silnice je touto těžkou dopravou poškozená..Dle mého na to ani není "zavedená".KDY SE S TÍM NĚCO BUDE DĚLAT ?
  Již před cca dvaceti lety se mluvilo o kanalizaci ve Zderazské..KDY BUDE KANALIZACE ?

  děkuji Trmalová
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 10.08.2018 11:54)

   Dobrý den,

   na Váš dotaz odpovídá Ing. Milan Bouzek, místostarosta Městské části Praha 16:

   Stavba kanalizace, vodovodu, plynovodu a komunikace v ulicích Zderazská a Lošetická bude dle všech předpokladů zahájena ve 4. čtvrtletí letošního roku. Výstavba v ulici Zderazská si vyžádá rozsáhlá dopravní opatření (ulice bude neprůjezdná a budou stanoveny objízdné trasy) a tak předpokládám, že k samotnému zahájení prací zde dojde na jaře příštího roku a v letošním roce bude probíhat výstavba sítí v ulici Lošetícká. Vše bude jasné, až se vybere zhotovitel (výběr proběhne 16.8) a stanoven postup prací.

 • Otázka: městský rozhlas (František Domín 06.08.2018 16:23) – Obecné téma
  Dobrý den, již několik týdnů (možná i déle) není slyšet hlášení městského rozhlasu na rozhraní ulic Ametystová a Strážovská.
  Děkuji za odpověď
  František Domín
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 10.08.2018 10:15)

   Dobrý den,

   děkujeme za Váš podnět, odpovídá na něj Ing. Pavel Švitorka, vedoucí Odboru místního hospodářství našeho úřadu:

   Závadu jsme během července lokalizovali u bývalé staré posty v ulici Věštínská (dnes provozovna Kebab). Poškozen je páteřní kabel do oblasti Prvomájové a Na Lahovské. Na jeho opravě se začne pracovat v příštím týdnu.

 • Otázka: Dokončení sítí na západě Radotína na dohled? (Martina 01.08.2018 21:26) – Výstavba
  Dobrý den, se zájmem jsem si přečetla pozitivní informaci o plánovaném dokončení sítí v západní části Radotína. Bohužel, v článku jsem nenašla informaci o časovém harmonogramu, která je pro řadu lidí zde žijících, prioritní. Poskytnete, prosím, tuto informaci alespoň na diskusním fóru? Děkuji.
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 02.08.2018 12:41)

   Dobrý den,
   v současné době Pražská vodohospodářská společnost připravuje výběrové řízení na výběr zhotovitele této stavby. Až bude vybrána vítězná firma, bude moci spolu s PVS sestavit harmonogram prací.

 • Otázka: Mapa zastávek nové linky 248 (Martina 01.08.2018 21:22) – Doprava
  Dobrý den, prosím, existuje mapa, kde by byly zakresleny nové zastávky MHD autobusu 248, který bude od září obsluhovat oblast Viniček?
  Děkuji.
 • Otázka: Oprava plynovodu na Starém sídlišti. (Jiras K. 31.07.2018 19:29) – Doprava
  To je sice hezké co mi tady krásně a uhlazeně píšete, ostatně jsem od úředníka v dnešní době nečekal věcné a trefné řešení mého občanského dotazu. Jednalo se mi jen o to, zda bude do 2.8.2018 znovuotevřena etapa č. 1, protože mi to s takovým přístupem a pracovním nasazením přijde jako sains fikšn. Nevidím to příliš realisticky, jelikož už druhý pracovní den se na vyřezané, vyměněné a zasypané etapě č. 1 žádný dělník neukázal i když už to mohlo být dodělané 29.7.2018, kdy měli pánové hotovo a mohlo se asfaltovat. Nevidím důvod proč se to neudělalo, vzhledem k situaci, s parkováním.
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 01.08.2018 9:29)

   Dobrý den,
   stavba čeká pouze na asfaltéry, vše ostatní je v místě první etapy již hotové a zítra by měla být plocha předána do užívání.

 • Otázka: Parkování v na Starém sídlišti v Radotíně. (Jiras K. 31.07.2018 19:26) – Doprava
  Dobrý den.
  Ještě bych se rád zeptal, zda radnice nezvažuje výstavbu parkovacího domu na starém sídlišti a to na místě, kde stojí staré garáže podél trati za zdravotním střediskem a nebo u teď vyparkovaného parkovišti u domovní správy. Situace je mnohem kritičtější nežli tomu bylo v minulém století, kdy rodiny vlastnili jen jedno vozidlo na rodinu.
  Děkuji za odpověď.
  S pozdravem Jiras.
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 01.08.2018 10:36)
   Vážený pane Jirasi,
   na Váš dotaz odpovídá Ing. Milan Bouzek, zástupce starosty Městské části Praha 16:
   Radnice v současné době o výstavbě parkovacího domu na starém sídlišti neuvažuje. Je zpracována projektová dokumentace pro parkovací dům za nádražím, nyní se jedná o jeho financování. Měl by sloužit jako P+R a současně rozšířit možnost parkování pro radotínské občany.
 • Otázka: Oprava plynovodu (Jiras K. 30.07.2018 17:14) – Výstavba
  Dobrý den.
  Měl bych pár otázek týkajících se opravy plynojemu v ulici Sídliště. Nejprve se uzavřel prostor za domem 1074/14, týká se parkoviště a placené parkoviště v prostorách Domovní správy. Myslel jsem si, že když došlo k tomuto uzavření a umístění dopravního značení se zákazem zastavení, bude oprava rozdělena do dvou etap. Kdy v té první dojde k opravě v prostoru u domovní správy Radotín a parkoviště za domem č. 1074/14, po té dojde k zasypání, vyasfaltování a v druhé fázi dojde j rozkopání hlavní silnice, po které jezdí bus a klienti (pacienti) zdravotního střediska.
  Uvědomte si, že při opravách muselo změnit několik desítek lidí (nájemníků) svá parkovací ísta, kterých je v této lokalitě pomálu i bez oprav či omezení. Z vaší strany nedošlo, ani k tomu, že by tito lidé nebyli pokutováni za parkování v průběhu dne např. před zdravotním střediskem či za ním.
  Píši vám sem proto, že od 2.8.2018 má startovat druhá fáze oprav a lidi si mysleli a bylo by to i logické, že dojde k znovu zprovoznění uzavřeného úseku č. 1. Aby lidi měli kde parkovat, nebo se alespoň prát o místa. Zjistil jsem totiž i to, že zákaz zastavení se bude týkat i komunikace s přilehlým chodníkem u Radotínské školky. Jestli to, ale má být tak jak si lidi myslí, měla by firma pohnout a něco dělat. Dnes se tady neukázal ani jeden dělník, ani jedno auto s logem stavební společnosti a nehlo se tu ani kolo, či lopata!!
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 31.07.2018 10:25)

   Vážený pane Jirasi,

   na Váš dotaz odpovídá Lenka Moravcová z Oddělení dopravy našeho úřadu:

   Dopravní omezení v rámci výstavby plynovodu v ulici Sídliště jsou rozdělena do čtyř etap, z nichž první dvě, týkající se uzavírky v ulici Sídliště, povoluje naše oddělení dopravy, etapy č. 3 a 4 budou probíhat v křižovatce ulic Karlická a Sídliště a povoluje je odbor dopravy Magistrátu hl. m. Prahy. V rámci první etapy, tj. do 1.8., je realizována uzavírka (a tedy i „vyparkování“ vozidel) od č.p. 1073 po domovní správu. Následně od 2.8. bude tato část stavby zprovozněna, a to včetně parkování. Uzavře se navazující část, výjezd z ulice Sídliště na Karlickou. Proto v rámci 2. až 4. etapy ( 2.8.-17.8.), bude – vzhledem k tomu, že je nutné zajistit zde po dobu stavby obousměrný provoz včetně výhyben – zakázáno zastavení v některých úsecích páteřní komunikace Sídliště. Dále bude, s ohledem na vedení objízdné trasy, „vyparkována“ i část ulice Sídliště směr k Týřovické – zejména z důvodu umožnění bezkolizního průjezdu autobusů po objížďce.
 • Otázka: Zahradni oslava (Gabriela 22.07.2018 14:36) – Obecné téma
  Dobry den rada bych se zeptala jak je to se zahradnimi oslavami, kam se maji hlasit, planujeme hudbu ale pouze z beden a kouzelnika jedna se o tento patek 27.7. Moc dekuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 23.07.2018 11:52)
   Dobrý den, Gabrielo, 
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Mgr. Gregor dušička, DiS., vedoucí Odboru občansko správního našeho úřadu: 
   Hlavní město Praha v rámci své samostatné působnosti může stanovit závazné podmínky pro pořádání, průběh a ukončení veřejnosti přístupných sportovních a kulturních podniků, včetně tanečních zábav a diskoték, avšak v rozsahu nezbytném k zajištění veřejného pořádku. V současné době však žádný takový právní předpis (obecně závazná vyhláška), která by upravovala předmětnou oblast pro území hlavního města, neexistuje. Z tohoto důvodu je oznamování veřejnosti přístupných akcí pouze dobrovolné. Tato oznámení jsou ze strany pořadatelů zasílána na adresu Úřadu MČ Praha 16, Odbor občansko správní, Václava Balého 23/3, 153 00 Praha 5 – Radotín. 
   V případě rodinných oslav nelze oznamovací povinnost vůbec stanovit, neboť oprávnění má obec pouze ve vztahu k veřejnosti přístupným akcím.
   Při všech těchto akcích však musí být dodržována doba nočního klidu, která je regulována zákonem č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích, jako doba od dvacáté druhé do šesté hodiny, přičemž porušení nočního klidu je dle § 5 odst. 1 písm. d) a § 5 odst. 2 písm. a) zákona o některých přestupcích přestupkem proti veřejnému pořádku, za jehož spáchání lze uložit zákonem stanovený správní trest.
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: Demolice objektu SC Radotín (Zahada 20.07.2018 10:46) – Výstavba
  Dobry den,
  nema ciste nahodou stavebnik za povinnost pri demolici objektu SC Radotin skrapet staveniste vodou? Nikdo to nedela a solidne to prasi do okoli.
  Dekuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 20.07.2018 12:04)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš podnět. Na základě kontroly, kterou jsme dnes na stavbě provedli (OVDŽP ÚMČ Praha 16, Oddělení životního prostředí), byl demolovaný objekt kropen vodou, ale vzhledem k extrémně teplému počasí docházelo k dočasné prašnosti. Demoliční činnost byla zastavena a bude pokračovat v průběhu příštího týdne za spolupráce hasičů, kteří budou přizváni, aby dostatečně skropili vodou zbývající demolovanou část objektu. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová


Vytisknout