• Slovo starosty

  28.11.2018 / Právě začíná advent a já si přeji, aby si ho všichni v Radotíně i v celém správním obvodu Prahy 16 užili co možná nejsvátečněji. Přijměte proto pozvání na některou z akcí, které se u nás v následujících týdnech konají.
 • Slovo starosty

  02.11.2018 / Před několika málo dny jsme si připomněli významné sté výročí vzniku samostatného československého státu, u jehož kolébky stál Tomáš Garrigue Masaryk, státník, filozof, sociolog, pedagog a první prezident Československé republiky.
 • Slovo starosty

  21.09.2018 / Málokdo tuší, že už uplynulo více než 20 let od chvíle, kdy se začalo s přípravou nového centra Radotína. Tak dlouhou dobu zabraly nejdříve úvahy o tom, zda naše městská část centrum opravdu potřebuje, jestli ho bude možné vybudovat a jakým způsobem. Troufám si říct, že nyní nastal správný moment pro jeho výstavbu.
 • Slovo starosty

  17.08.2018 / Snad se blížíme dnům, kdy se letošní sevření veder rozptýlí do letního počasí, jaké známe a považujeme za normální. Patrně však můžeme očekávat, že se napřesrok podobné počasí ve větším či menším rozsahu vrátí. Je čas si na tu myšlenku zvyknout.
 • Slovo starosty

  11.06.2018 / Uprostřed už hodně dlouho trvajícího horkého léta možná přání krásně prožitých letních dnů vypadá trochu podivně – ale přesto vám je chci popřát. Ačkoliv jsme sluncem a teplem, které odpovídá spíš Středomoří než České kotlině, už trochu uondaní, je i tak stále nač se těšit.
 • Slovo starosty

  09.05.2018 / Každý rok s velkou pokorou kladu s mými kolegy věnce k památníkům radotínských občanů padlých při květnovém povstání roku 1945, kteří se i na sklonku válečného běsnění a brzké vidině osvobození neváhali postavit prchajícím nacistickým jednotkám a zasadit se o rychlejší příchod míru.
 • Slovo starosty

  12.04.2018 / Tak trochu jsme si mohli myslet, že na nás letos jaro zapomnělo. Ohlásilo se v lednu a pak si odešlo a vypadalo to, že se už nevrátí. S klidem jsme se mohli vrátit k lyžím, a dokonce i na brusle.
 • Slovo starosty

  09.03.2018 / I když tomu začátek března nenasvědčoval, jaro se nezadržitelně blíží a s ním i zahájení stavebních akcí. Díky úspěšným jednáním radotínské radnice o možnostech financování dlouhodobě plánovaných staveb se jednotlivé projekty daří postupně rozjíždět.
 • Slovo starosty

  08.02.2018 / Při rozhodování o tom, co by mohlo zaujmout a pobavit co nejvíce lidí z Radotína, jejich rodiny a přátele, se všichni řídíme svým vztahem k místu, kde žijeme, ale zároveň se snažíme ho také co nejvíce otevírat novým podnětům.
 • Slovo starosty

  09.01.2018 / Možná si mnozí, v kontextu pro naši zemi významných historických událostí spojených s osmičkou na konci letopočtu, dávají otázku, jaký bude nový rok 2018?