Do Radotína se chystá Královský průvod

V sobotu 3. června se do Radotína chystá královský průvod – početnější doprovod Karla IV. dorazí do Radotína ve 13.30 hodin a hlavní část královské družiny bude dál pokračovat ve své cestě s korunovačními klenoty na hrad Karlštejn, kam se letos vydá již po jedenácté.
 
Příjezd císaře je 
naplánován na 14.30 hodin - přímo na pódiu před základní školou bude císaři a českému králi Karlu IV. (František Kreuzmann) a jeho drahé choti (v podání Milady Čechové) předán místním purkmistrem (starosta Karel Hanzlík) klíč od města Radotína a dojít by mělo k ceremonii obnovení městských práv. Hold císaři vzdá i místní divadelní spolek Gaudium. Zopakujte si kroky, možná totiž dojde i na tanečky - navíc ten, kdo přijde přivítat císařskou družinu v dobovém kostýmu, obdrží dvě piva zdarma. :-)

Letošní novinkou je královský slib věrnosti českému lidu, který se uskuteční v 15 hodin v kostele sv. Petra a Pavla.

Hrdiny odpoledního a večerního programu budou Yo Yo Band (v 16 hodin), od 18 hodin Buty a revivalové Kameny se do Radotína dovalí ve 20 hodin (Rolling Stones revival). 

Kromě průvodu, historické hudby (Antiquarius), šermířů a skvělých koncertů pod širákem bude součástí programu Festival malých pivovarů a dobrého jídla. V anketě o nejchutnější pivo můžete vyhrát velmi milé a hodnotné ceny. Dospělí ocení pivní ochutnávky, zatímco děti se mohou zaposlouchat do pohádky, která je naplánována na 15. hodinu v divadelním stanu. 

Přibližný program Královského průvodu, Radotín, 3. června: 

12.00 hodin – Zahájení pivního trhu
13.00 hodin – Rotyka – vystoupení šermířů 
13.15 hodin – Antiquarius – dobová hudba
13.30 hodin – Rychtářovo uvítání a odjezd hlavní části královské družiny na hrad Karlštejn
13.40 hodin – Antiquarius – dobová hudba
14.30 hodin – Příjezd císaře a českého krále Karla IV. s chotí a osobní gardou (na pódiu – rychtářův uvítací proslov a předání klíče od města, císařské obnovení městských práv, hold císaři – divadelní spolek Gaudium) 
15.00 hodin – Královský slib věrnosti českému lidu – v římskokatolickém kostele sv. Petra a Pavla 
15.00 hodin - pohádka "O Rybabě a Mořské duši" Divadla Alberta v divadelním stanu
15.15 hodin – vystoupení Antiquarius a Rotyka – vystoupení šermířů 
16.00 hodin – Yo Yo Band
18.00 hodin – Buty
20.00 hodin – Rolling Stones revival

Královský průvod 2017

Pohádka "O RYBABĚ A MOŘSKÉ DUŠI", začátek v 15 hodin v divadelním stanu
Hraje: Divadlo Liberta – Anežka Hessová a Andrea Marečková 
Představení pro děti inspirované pohádkou renomovaného výtvarníka Petra Nikla. Víte, kdo stvořil zemi a jak vzniklo moře? Víte proč ryby umí plavat a ptáci létat? K čemu má chobotnice inkoust a medúza své světlo? A proč všichni máme duši? Poetická i vtipná pohádka o rybě Rybabě, která se nebojí okusit nepoznané, a o jejím domově - krásně magickém podmořském světě. Herečky spolu s dětmi hravou formou zkoumají, objevují a poznávají moře i zemi. Pohádka kombinuje loutkové i činoherní principy, je založená na výtvarném a hudebním osobitém pojetí. 

Zveřejněno: 25.05.2017 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1360 x
Vytisknout