Houslový virtuos a známá sopranistka se sejdou v Koruně

Milovníci vážné hudby se mohou těšit na originální hudební večer s Jaroslavem Svěceným a Markétou Mátlovou. Koncert se uskuteční v Kulturním středisku „U Koruny“ v úterý 19. dubna od 19 hodin. Zazní skladby pro housle a soprán, ale i zajímavá vyprávění o nevšedních zážitcích, která oba účinkující provází po celou uměleckou kariéru. 

Jaroslav Svěcený a Markéta Mátlová spolu vystoupí v Koruně

Jaroslav Svěcený je výraznou osobností české hudební scény a jeden z našich nejvýznamnějších současných houslistů. Je znám jako popularizátor houslové hry – publikum všech věkových skupin přitahují zejména jeho televizní, rozhlasové a koncertní projekty. Jde také o uznávaného znalce historie a stavby houslí. Jeho koncertní projekt pod souhrnným názvem „VIOLINO“ představuje mistrovské housle významných houslařů 17. až 21. století. 

Více jak dvacet let Svěcený spolupracoval či spolupracuje s interprety různých žánrů na společných projektech, což považuje za nesmírně důležité pro propagaci klasické hudby mezi mladou generací. Jedním z nejvýraznějších počinů v této oblasti je projekt Vivaldianno, který spoluvytváří s rockovým hudebníkem Michalem Dvořákem (legendární skupina Lucie) a dalšími interprety pěti žánrů. Multiplatinové CD Vivaldianno MMVIII a další CD Vivaldianno MMXII patří mezi nejžádanější zvukové nosiče v ČR.

Sopranistka Markéta Mátlová přes své mládí patří k evropské špičce a řadí se mezi nejvyhledávanější umělkyně ve svém oboru. Úspěch sklízí nejen na českých pódiích, ale na významných zahraničních scénách, a každoročně také v Radotíně při adventních koncertech. Její hlasový rozsah, bravurní technika a v neposlední řadě i multižánrové pojetí hudby nabízejí unikátní kulturní zážitek, který pravidelně oceňuje odborná i široká veřejnost. 

Sopranistka a houslový virtuos – dva vynikající hudebníci, které pojí nejen přátelství, ale také skvělá technika a otevřenost vůči všem hudebním stylům. Přesně toto mají společného tyto dva melodické hlasy, pojetí instrumentální hudby s nadhledem a originalitou. Každý do svého hudebního partu vnáší ojedinělost a výjimečnost a tím si získávají náklonost publika napříč všemi generacemi. 

Nenechte si ujít tento unikátní večer s výjimečnými osobnostmi v Kulturním středisku v domě „U Koruny“, vstupenky za 330 Kč rezervujte na rezervacekskoruna@centrum.cz nebo jsou k dispozici každou středu od 16 do 18 hodin v Kulturním středisku.
Zveřejněno: 16.03.2016 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1496 x
Vytisknout