Mistrovství Radotína v boulo/koulo pokračovalo minigolfem

Kalendář more Gregoriano rudl první nedělí červnovou (vzpomeňme klasika z blízké Zbraslavi!) a… na řadě byl minigolf!

Minigolfový areál DG Fortuna hostil 4. června v pořadí třetí podnik 5. mistrovství Radotína v boulo/koulo. Obvyklá účast v počtu zhruba dvaceti pěti kandidátů na vítězství se tentokráte "smrskla" na 15: Zřejmě vliv hrůzné předpovědi rosničkářů. A to se ještě tři přihlášení nedostavili, protože v době ohlášeného začátku drobně pršelo. Zřejmě podle popěvku „slabší kusy odpadaj, odpadaj…“ 

Dvanáctka prezentovaných účastníků se deštíkem nenechala vyvést z míry. V dobré náladě posečkali na chvíli, kdy závlaha zeslábla, a s nadšením se vrhli do hry!  

Na minigolf minimísto!, 4.6.2017
Turnaj v minigolfu se v Radotíně odehrál v areálu DG Fortuna 4. června. Komu přálo štěstí? 

Od prvních úloh na sebe pěknou hrou upozorňovala loňská vítězka Jana Mišková, které více než zdatně sekundoval Vladimír Semanco. To ostatně nebylo žádné překvapení. Jana, vzorná to účastnice všech dosavadních minigolfových turnajů, po dvou sedmých místech „popolezla“ v r. 2015 na 6. místo, aby pak loni brala vše: Kromě trofeje pro vítěze i pohár pro tzv. Dámu turnaje. Vláďa po 4. místě v r. 2014 byl v následujícím roce dokonce 3., loni se mu ale tolik nevedlo a skončil na 8. místě. 

Vraťme se nicméně k aktuálnímu turnaji: Kvalitně si vedl rovněž Mikuláš Michalík a pár dalších borců. Na „dostřel“ se držel Stanislav Ryvola, který měl naději, že se v případě slušného umístění vyšplhá do čela průběžného pořadí mistrovství.

V druhém kole Vláďa svůj výkon stupňoval a výsledek po dvou kolech 76 bodů ho vynesl na místo první! Janě pak ani nejvyšší počet tzv. Hole-In-One (9!) na obhajobu loňského vítězství nestačil. Zisk 85 b. však znamenal nejen druhé místo, ale i opětovný zisk poháru pro nejlepší dámu turnaje! Další dáma Martina Popelková byla totiž až devátá (123 b.).  

Třetí byl bez jakýchkoli dramat zmíněný Mikuláš (97 b.), na čtvrtém místě pak Petr Binhack, který výkonem 107 b. překvapil všechny účastníky, nejvíce pak sebe. První šestku uzavřeli pátý Standa Ryvola (112 b.) a šestý Milan Mach (114 b.). 

Průběžné pořadí 5. mistrovství Radotína po třech disciplínách: 1. S. Ryvola, 40 bodů, 2. Martin Švach, 39 b., 3. M. Michalík, 37 b., 4. Marta Völfelová, 35 b., 5./6. Jiří Smělý a J. Mišková, oba po 32 b. atd.

Na minigolf minimísto!, 4.6.2017 Na minigolf minimísto!, 4.6.2017 Na minigolf minimísto!, 4.6.2017 Na minigolf minimísto!, 4.6.2017

Na závěr uveďme, že se nikdo z účastníků nerozmočil, turnaj proběhl tradičně v báječné náladě a účastníci si libovali, že se tentokráte vyhnuli „opékání“ na červnovém slunci. A ještě připomeňme, že mistrovství Radotína v boulo/koulo v tomto roce pokračuje v neděli 10. září dvojutkáním: Účastníci si to rozdají v pétanquu a ve vrhu koulí!

Ing. Petr Binhack 
OPÉRA
Zveřejněno: 09.06.2017 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1386 x
Vytisknout