Parádní Provence s dramatickým koncem

V neděli 9. července se na boulovišti El Brus v Beach areálu sešlo 28 zájemců, kteří se přišli utkat o trofej turnaje v pétanque Léto v Provence. Ti se zformovali do 9 tříčlenných a jednoho dvoučlenného týmu: Aby si všichni zahráli a aby nebyl lichý počet týmů – pak by totiž v každém kole musela jedna parta stát.

První tři kola, hraných takzvaným Radotínským Švýcarem do 13 bodů s časovým limitem 50 minut, přinesla řadu zajímavých výsledků.

Mohutný nástup do prvního kola měli Přetrénovaní, kteří nemilosrdně rozebrali partu s názvem Sklerotici v poměru 13:1. Rozhodně se nečekalo vítězství na poslední chvíli složené dvoučlenné sestavy s nevynalézavým názvem Dvojka, která přehrála favorizovaný tým Šedí Vlci 12:9. Pravda, Dvojka vedla už 12:0.

Karta se ale obrátila a Šedí Vlci mohutně dotahovali. Lze se značnou pravděpodobností soudit, že Dvojku „zachránil“ časový limit 50 minut, který byl pro první tři kola stanoven. Nenápadný tým Hello Kitty, kde tradiční kapitánku Klárku Kosteleckou nahradil Milan Mach, si celkem snadno poradil s dámskou sestavou Radost 13:5. Tým Vidláci Juniors, složený výhradně z bratří Leiských, poměrně překvapivě podlehl 10:12 Májovkám (což byl další ryze dámský tým) a ve zbývajícím utkání 1. kola GPS Řepy přemohly Bludičky 13:8. Již z názvu této party je jasné, že ani v této sestavě nebyl žádný muž!

Léto v Provence, turnaj v pétanque, 9.7.2017
Celé osazenstvo turnaje "Léto v Provence", 9.7.2017

V 2. kole se Vidláci Juniors probudili a po tuhém boji přetlačili Bludičky 13:11, skvělé Májovky nedaly šanci Šedým Vlkům a vyprovodily je s šokujícím výsledkem 13:4, Dvojka dosáhla dalšího nepravděpodobného vítězství, a to v poměru 9:5 nad silným týmem GPS Řepy. Děvčata z Radosti se „pochlapila“ a zvítězila nad Sklerotiky 13:8 a v ostře sledovaném duelu Hello Kitty porazili Přetrénované favority turnaje 13:10.

Léto v Provence, turnaj v pétanque, 9.7.2017 Léto v Provence, turnaj v pétanque, 9.7.2017 Léto v Provence, turnaj v pétanque, 9.7.2017 Léto v Provence, turnaj v pétanque, 9.7.2017

V kole 3. si Šedí Vlci spravili chuť a knokautovali Radost 13:0. V utkání dvou do té doby nezvítězivších týmů Bludičky porazily Sklerotiky 13:6 a rozehraní Vidláci Juniors potřeli GPS Řepy 13:8. Kouzlo Dvojky vyprchalo v zápase s Přetrénovanými 5:13 a Hello Kitty dotáhli vítěznou sérii do konce proti Májovkám 13:7!

A mělo nastat semi a finále o konečné umístění. V tomto okamžiku si zahrál na věštce řepský Pepa Procházka alias Šedý Vlk (pravda, podpořen jakýmsi serverem – specialistou na předpověď počasí) a prohlásil: „Za pět minut je tu průtrž!“ A s několika spoluhráči opustil bojiště. Většina borců a borkyň nicméně usoudila „to se přežene“ a rozehrála semifinále…

A zhruba uprostřed vyhrazeného času to přišlo!

Po několika úvodních nárazech větru padly první kapky. A pak nastalo to, čemu naši předkové výstižně říkali „boží dopuštění“! Déšť se změnil v liják a liják v průtrž doprovázenou zuřivým náporem vichru, hromy a blesky! Zbylá zcela promočená posádka měla co držet stanový přístřešek a hlídat ceny a důležité dokumenty. V krátké pauze, kdy asi dvě minuty pouze pršelo, stačil ředitel turnaje Petr. Binhack předat vítěznému týmu Hello Kitty vítěznou trofej a cenu pro nejmladšího účastníka 10měsíčnímu Kubovi. Ten sice nehrál, přivezla ho coby diváka maminka Monika Popelková, ale ve smršti deště a větru byl jediný, o kom šlo s jistotou prohlásit, že byl nejmladší. Situaci vystihuje pár fotek ve fotogalerii.

Za konečné pak byly prohlášeny výsledky po odehraných třech kolech!

Léto v Provence, turnaj v pétanque, 9. června 2017, konečné výsledky:
1. Hello Kitty (Zuzana Čapková, Ondra Šťastný, Milan Mach), 3  body, skóre +17; 2. Přetrénovaní (Michal Sodja, Mikuláš Michalík, Martina Popelková), 2 b., +17; 3./4. Májovky (Jiřina Krčková, Jitka Jonášová, Vendula Bukalová) a Vidláci Juniors (Kryštof Leiský, Matyáš Leiský, Martin Leiský), 2 b., + 5; 5. Dvojka, 2 b., -1; 6. Šedí Vlci, 1 b., +1; 7. Bludičky, 1 b., 0; 8. GPS Řepy, 1 b., -4; 9. Radost, 1 b., -16; 10. Sklerotici, 0 b., -24.

Více snímků ve fotogalerii

Petr Binhack/OPÉRA
Zveřejněno: 12.07.2017 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1523 x
Vytisknout