Posvícení dostalo Hrůzu i Perutě

vyzadujiPosvícení posvěcené sluncem téměř letním se rozkročilo do víkendu 14. a 15. října, aby poskytlo Radotínu i jeho návštěvníkům tolik potěšení, kolik ho jen zvládli. Kromě lahůdek pro mlsouny nabídlo i ty kulturní – největší úspěch měla ze sobotního programu kapela Hrůzy a v neděli Peroutkovy Perutě.

vyzadujiPředpovědi počasí slibovaly návrat teplých prosluněných dní – což vyšlo! Ale záplavu návštěvníků na letošním Havelském posvícení přilákalo nejen laskavé teplo, ale určitě i veškeré slibované kulturní povyražení. Tedy vedle okouzlení vším, co nabízel trh – a bylo toho požehnaně, celá akce se z jednodenní podoby s několika málo stánky, kterou měla ještě před deseti lety, v letošním jubilejním XX. ročníku rozrostla do scénáře se skoro 120 stánky, v nichž radnice jako organizátor dbá na kvalitní výrobky.

vyzadujiSvé ovšem nabídla také obě nachystaná pódia – na náměstí Sv. Petra a Pavla a v ulici Loučanská. Zatímco to druhé a menší bylo vyhrazeno dětem, ať už těm na pódiu z místních i spřátelených školek, či před ním v diváctvu všech představení DS Gaudium nebo divadla Koňmo, na hlavní scéně se nabízela především hudba. Od rána tu hrál Třehusk střídaný Old Fashion Triem. A zatímco si hudebníci předávali scénu i zvučení, diváky bavila vystoupení skupiny historického šermu Alotrium či žongléra, baviče, artisty a klauna Pupy nebo kejklíře na chůdách Jiřího Jelínka. Vybrat si mohl každý. Stejně jako z muziky – v sobotu pro mladší zahrál Purpur, pro ty o něco větší vpodvečer Michal Hrůza se svou kapelou a po nich ještě Švihadlo, jehož reggae obchází věkové kategorie. V neděli nadchl mladší (a hlavně dívčí) obecenstvo Milan Peroutka se svými Perutěmi, závěr celého programu pak patřil skupině Kabát Tribute.

vyzadujiProtože hudební program v Radotíně není provázen moderovanými vstupy, tradičně se tu tohoto úkolu ujímá starosta Mgr. Karel Hanzlík. Tentokrát si k tomu pozval i hosta – pražského exprimátora MUDr. Bohuslava Svobodu.

Ale srdečně vítáni byli hosté všichni, nejen ti na pódiu či před ním, ale i ti, kdo chtěli jen zavítat na trh nebo pozdravit své zdejší známé. Havelské posvícení je tu pro každého, kdo se jím chce potěšit.

mnohem více fotografii naleznete ve fotogalerii sobotního a nedělního programu

Zveřejněno: 16.10.2017 – Kateřina Drmlová ; Přečteno 2723 x
Vytisknout