Vítězem letošního Memoriálu jsou domácí Custodes

Custodes přehráli v letošním finále s přehledem tým Glasgow Clydesiders a po třech ročnících, kdy dominovaly zámořské týmy, zůstává ceněná trofej v Radotíně.

Domácí radotínský tým ale neměl cestu k titulu lehkou. Svou skupinu, v níž se utkal i se svým finálovým soupeřem, sice bez problémů vyhrál, a v osmifinále přešel před Istanbul Sultans, ale pak ho čekalo opakování loňského finále proti týmu z Alberty. V atraktivním zápase radotínští vyhráli až na samostatné nájezdy – Dominik Pešek a Radek Skála skórovali, naopak kanadské střelce vychytal domácí brankář Jakub Mareš.

Vítězný tým Memoriálu Aleše Hřebeského 2017 - LC Custodes  Radotín
Vítězný tým Memoriálu Aleše Hřebeského 2017 - LC Custodes

Semifinálovým soupeřem byli Pioneers z Britské Kolumbie, kteří v turnaji zvítězili předloni. Custodes ale hráli velmi koncentrovaně a opět skvěle zachytal brankář Jakub Mareš, který pak korunoval vítězství domácích gólem přes celé hřiště do prázdné branky při power-play Pionýrů.

Finálovým soupeřem Custodů se nakonec stal tým Glasgow Clydesiders, na který by si při zahájení turnaje nikdo nevsadil. Skotové v play-off postupně vyřadili české TJ Malešice a SK Lacrosse Jižní Město a v semifinále přehráli i finské Turku Titans.

Finále bylo jednoznačnou záležitostí. Custodes si záhy vypracovali pohodlné vedení a i když v poslední čtvrtině trochu polevili, vyhráli přesvědčivě 15:7.

Memoriál Aleše Hřebeského, mezinárodní turnaj v boxlakrosu, se konal od 26. do 29. dubna 2017 v areálu TJ Sokol Radotín, Vykoukových 622, Praha-Radotín. Akci finančně podpořila Městská část Praha 16.

Zdroj: http://www.ahmemorial.cz

Zveřejněno: 04.05.2017 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1434 x
Vytisknout