HLÁŠENÍ ZÁVAD

Vážení občané,
záleží nám na udržování čistoty a veřejného pořádku našeho Radotína. Pokud chcete pomoci k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města, informujte nás fotografií a stručným popisem problému. Nahlásit můžete rozbité lavičky, díru v chodníku nebo na komunikaci, nepořádek u popelnic a nevyvezené kontejnery, upozornění na černou skládku, poškozenou zeleň, zaparkovaný vrak automobilu atd.
Poté, co odešlete příspěvek, bude nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti Úřadu městské části Praha 16, které se postará o její řešení nebo doporučí další postup, eventuálně pošle hlášení o závadě jinému kompetentnímu úřadu či organizaci. Příspěvky budou spolu s informacemi o způsobu jejich řešení zveřejňovány na této stránce. Děkujeme Vám za spolupráci!
Řadit podle data
Obsahuje text:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
*
 
*


Nahlášené závady


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: (Martin Kupcik 30.11.2021 13:43) – Hlášení závad
  Dobry den,
  prosim o iniciovani upravy zelene v ulici K Cementarne.
  V useku od sberneho dvora az cca k Cikance zelen zasahuje pres svodidla do vozovky, zmensuje jizdni pruh a zakryva dopravni znaceni.
  Dekuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 01.12.2021 10:23)
   Dobrý den, pane Kupčíku, 
   děkujeme za Vás příspěvek. Záležitost předáváme našemu Oddělení dopravy (Silniční správní úřad). 
   Zítra se má uskutečnit jednání s Technickou správou komunikací hl. m. Prahy, kam Váš dotaz vezme tajemník úřadu, Ing. Jirásek. Budou se tady projednávat dlouhodobě neřešené nedostatky na komunikacích ve správě TSK, na které upozorňuje naše městská část už od května letošního roku. Vedle dopravního značení se schůzka zaměří zejména na údržbu zeleně podél hlavních komunikací (např. ul. K Cementárně, Na Cikánce, Zderazská a Výpadová). 
   Děkujeme za pochopení.
   Jana Hejrová
 • Otázka: (Eva Knollová 10.11.2021 16:47) – Hlášení závad
  Dobrý den, když se mění prujezdnost ulic, je vyznačena objížďka. U nádraží na jedné straně někdo Zahradil přístup k přechodu, přidal ceduli "zákaz vstupu" a to je vše. Chodci tedy chodí dal stejnou cestou, jen pomaleji a kočárky musejí drncat z obrubník.
  Je-li zákaz vstupu účelný a měl by se respektovat, uvítala bych vyznačení "objížďka".
  Děkuji.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 11.11.2021 13:24)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, na který Vám odpovídá Lenka Moravcová z Oddělení dopravy: Závada byla projednána se zhotovitelem stavby „Optimalizace trati Praha-Smíchov (mimo) - Černošice (mimo)“, společností EUROVIA CS a.s. s tím, že bylo dohodnuto zjednání nápravy. Před zrušeným přechodem bude umístěna informace o náhradní trase pro pěší po nově zřízeném provizorním přechodu.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: (František Domín 22.09.2021 14:34) – Hlášení závad
  Dobrý den, chtěl bych nahlásit výtluk asfaltu na silnici v ulici Strážovská před popisným číslem 158/12. V době deště automobily jezdící touto ulicí, uvedený výtluk nemíjí, ba naopak a stěna domu uvedeného popisného čísla je tak deštěm a v zimě sněhem se solí ohozena. Nejde to očistit. Proto žádám o opravu uvedeného výtluku, pokud možno než začne zimní sezóna. Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 24.09.2021 13:30)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš podnět, který prověří pracovníci našeho Odboru místního hospodářství. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: (Jakub Kittl 04.09.2021 10:19) – Hlášení závad
  Dobrý den,
  vzrostlé kaštany u potoka jsou dle mého neodborneho pohledu napadené parazitem klíněnkou jírovcovou. Stromy už teď vypadají jako v půlce podzimu. Jírovec sice tento parazit nezlikviduje, ale oslabí ho a vystaví ho tak možnosti napadení nebezpečnějšími parazity. Prosím o zajištění kroků vedoucích k likvidaci výše zmíněného parazita.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 06.09.2021 9:08)

   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, na který odpovídá Ing. Helena Jíchová z Oddělení životního prostředí našeho úřadu: Jírovce v této oblasti jsou klíněnkou jírovcovou napadeny, ve snaze tyto porosty chránit mohou být vynakládána aktivní opatření pro její hubení, lze použít mj. chemikálie, které klíněnku hubí, zároveň však působí nepříznivě téměř proti všem zástupcům hmyzu, tento způsob neprovádíme. Jako další možnost ochrany se tak nabízí sběr a likvidace spadaného listí, ve kterém se nachází kukly klíněnky a tím se zamezení vzniku další generace, tento postup aplikuje i naše MČ, pracovníci TS spadané listí sbírají speciálně v oblasti Prvomájová x Pod Klapicí čistícím strojem, kdy je listí nasáváno spolu s dalšími uličními smetky a likvidováno na skládce odpadu. Dle informací TS je úklid naplánován na tento týden.
   S pozdravem,
   Eva Javorská

 • Otázka: (Vendula Kubátová 13.07.2021 9:00) – Hlášení závad
  Dobrý den, prosím o prosekani zeleně ve spojovací uličce mezi Zderazskou a Karlickou, je přerostlá a nelze tudy dobře projít.
  Děkuji.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 02.08.2021 8:10)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, na který odpovídá Milan Kubec, vedoucí technických služeb: Tato lokalita je v plánu za cca 14 dní, až dokončíme sekání Lahovské a hřbitovů.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: (Jiří Laštovka 05.06.2021 8:43) – Hlášení závad
  Dobry den, pred nasim domem jsou propadle dva kanaly, viz obrazek, minuly tyden nekdo opravil jeden kanal u sousedu a tehle si nevsiml, jezdi zde autobus a jina tezka auta, vetsinou do techto kanalu najedou az se nam klepe barak, chtel bych poprosit o jejich opraveni.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 09.06.2021 8:30)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš podnět, který jsme předali k vyřešení na Pražské vodovody a kanalizace.
   Musíme ale upřesnit, že v minulém týdnu se jednalo o řešení havarijního a nebezpečného stavu. Poklop od kanalizace v Živcové ulici byl zlomený a otevřený. Naše technické služby velmi rychle tento ohrožující defekt provizorně označily, informován byl správce kanalizace a kanál byl do několika hodin opraven. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: (Petr Nebeský 19.03.2021 15:23) – Hlášení závad
  Někteří řidiči při frontě v Karlické .. ve směru od Cernošic projíždějí Starýmsídlištěm.Vznikají komplikace při zpětném
  napojení na Karlickou a zdržování MHD.Bylo by vhodné označit komunikaci přes staré sídliště jako neprůjezdnou oblast,nazačátku parkoviště před poliklinikou osadit značku průjezd zakázán.
  Došlo by ke zklidnění dopravy na sídlišti a kontrola Městskou policí by náklady brzo uhradila.

  Nebeský
  • Odpověď: (Eva Javorská) 01.04.2021 13:16)
   Dobrý den,
   děkujeme za podnět, na který Vám odpovídá komisař David Janda, vedoucí detašovaného pracoviště městské policie v Radotíně: Vynutit smysluplné respektování dopravního značení B 32 (průjezd zakázán) by vázalo pracovní síly a prostředky (2 - 3 strážníky, vozidlo), kterých je v Radotíně dlouhodobě nedostatek. Navíc mají řidiči celou řadu možností, jak komunikaci projet a přestupek přesto nespáchat (máme bohaté zkušenosti z jiného místa v Radotíně a ze Zbraslavi).

   Z těchto důvodů se o označení komunikace Sídliště jako neprůjezdná oblast neuvažuje.

   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: (Klára Jiráňová 26.02.2021 1:26) – Hlášení závad
  Dětské hřiště v ulici Jarmily Novotné/Strážovská - již delší dobu se nedá zavřít branka a tak si ji mohou děti sami otevřít a hrozí nebezpečí vběhnutí do silnice. Zároveň v rohové části hřiště chybí plot úplně, v místě, kde nedávno docházelo ke stavbě vedlejšího domu.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 01.03.2021 14:53)
   Dobrý den,
   děkujeme za informaci. Problém byl předán k nápravě radotínským technickým službám.
   Přeji pěkný den
   Eva Javorská
 • Otázka: (Lenka Kudrnová 18.01.2021 10:34) – Hlášení závad
  Dobrý den, prosím o zajištění opravy veřejného osvětlení v ulici Otínská. U domu číslo 32 se celou noc v krátkých intervalech rozsvěcí a zhasíná lampa.
  Děkuji.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 18.01.2021 10:53)
   Dobrý den, paní Kudrnová
   děkujeme za upozornění. Závadu jsme nahlásili správci veřejného osvětlení (tedy společnosti Technologie hlavního města Prahy).
   Poruchy veřejného osvětlení můžete ohlásit přímo na stránkách uvedené firmy: 
   https://www.thmp.cz/jak-si-zaridit/hlaseni-poruch. Do formuláře je nutné zadat evidenční číslo stožáru, které je uvedeno na každé lampě. Tuto informaci ale můžete zjistit v mapě uvedené na stránkách THMP po zadání adresy. 
   S pozdravem 
   Eva Javorská
 • Otázka: (Radek Karaffa 05.01.2021 11:47) – Hlášení závad
  Propadání a překlápění hranatého krytu/mříže vtoku do deštové stoky ve vozovce při okraji s chodníkem. Zúžené místo, velká pravděpodobnost propadu vozidel. Nedávno se o pár metrů výše řešil propad revizních vstupů kanalizace.
  Strážovská, pár metrů nad spojnicí s ulicí Chatová.
  49.9930519N, 14.3663458E dle www.mapy.cz
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 13.01.2021 12:08)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš podnět, opravu provedeme co nejdříve, v závislosti na klimatických podmínkách. 
   Děkujeme za pochopení.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová


Zveřejněno: 10.03.2015 –Admin Admin ; Přečteno 89948 x
Vytisknout