• Slovo starosty

  28.02.2023 / Vážení spoluobčané, na chvíli se ještě vrátím k prezidentským volbám, jež se uskutečnily před více než měsícem. Jsem nesmírně rád, že ve druhém kole zvítězil občanský kandidát Petr Pavel, který získal jasnou podporu voličů. Volební účast byla opět vysoká. Děkuji vám, že se o veřejné dění takovou měrou zajímáte!
 • Slovo starosty

  31.01.2023 / Vážení spoluobčané, tento text píši dříve, než jsou známé výsledky druhého kola prezidentských voleb. Ty provázela z mého pohledu dříve nevídaná kampaň, která překonává vše, čeho jsme v tom negativním slova smyslu byli v minulosti svědky.
 • Slovo starosty

  03.01.2023 / Vážení spoluobčané, věřím, že jste v klidu a pohodě prožili vánoční svátky v kruhu rodinném a do nového roku vám ještě jednou přeji všechno nejlepší a hlavně zdraví!
 • Slovo starosty

  29.11.2022 / Vážení spoluobčané, i když už nám to dnes ani nepřijde, dvoje předchozí Vánoce doprovázela poměrně rozsáhlá protikoronavirová opatření. Proto jsem upřímně rád, že se opět vracíme k oslavám našeho největšího svátku bez jakýchkoliv omezení. Všem vám přeji od srdce klidné a požehnané Vánoce.
 • Slovo starosty

  01.11.2022 / Vážení spoluobčané, od zářijových voleb uplynulo jen něco přes měsíc, máme za sebou ustavující schůzi nového zastupitelstva. Ještě jednou vám chci poděkovat za opětovný silný mandát, který jsme od vás dostali! Už popáté za sebou jsem se stal radotínským starostou, čehož si nesmírně vážím.
 • Slovo starosty

  04.10.2022 / Vážení a milí Radotíňáci, máme za sebou volby do zastupitelstev a já vám chci především poděkovat za to, že jste přišli k volebním urnám ve větším počtu, než je celorepublikový průměr. Volební účast v Radotíně jako obvykle překonala padesátiprocentní hranici, což je pro nás jasné znamení, že se o dění v naší městské části opravdu zajímáte.
 • Slovo starosty

  30.08.2022 / Vážení spoluobčané, k životu v Radotíně už tradičně patří vysoká účast ve volbách, ať už se jedná o komunální, nebo parlamentní volby. Jsem rád, že vám věci okolo nás nejsou lhostejné a pravidelně vyjadřujete své preference. Proto vás žádám, abyste využili možnosti vybrat své zástupce do radotínského i celopražského zastupitelstva i tentokrát – 23. a 24. září.
 • Slovo starosty

  02.08.2022 / Vážení spoluobčané, jistě jste si všimli, že práce na lávce přes Berounku náhle v červenci utichly. Ačkoliv konstrukce mostovky leží na podpěrách a do dokončení nového přemostění zbývalo jen několik týdnů, stavební firma Raeder & Falge neočekávaně změnila majitele a k překvapení všech zainteresovaných stáhla své pracovníky z většiny staveb, které rozpracovala. Překvapení byli i sami pracovníci této firmy. Díky snaze vedení radnice, a zvláště chci poděkovat svému zástupci Mirku Knotkovi a radnímu Petru Šiškovi, se stavba dala na konci července do pohybu.
 • Slovo starosty

  28.06.2022 / Vážení spoluobčané, s určitou nadsázkou je možné napsat, že letošní rok je u nás v Radotíně mimo jiné ve znamení lávek. Nové přemostění Berounky bude za několik týdnů hotové a já už se těším nejen na spojení obou břehů, ale také na estetický dojem z této zajímavé stavby. Mám pocit, že vzniká opravdu pěkný nový symbol Radotína.
 • Slovo starosty

  31.05.2022 / Vážení spoluobčané, cílem našeho sna­žení na radnici je, aby se v Ra­dotíně dobře žilo, a k tomu patří i různá opatření a změny, které sou­visí s pohybem lidí po městské části. Dnes už je jasné, že nemůžeme do­nekonečna vše přizpůsobovat autům. Naopak, výhody mají získávat pře­devším chodci. Proto připravujeme usměrnění tranzitní dopravy na pá­teřní komunikace a děláme pěší tra­sy bezpečnějšími a komfortnějšími.