• Slovo starosty

  28.06.2022 / Vážení spoluobčané, s určitou nadsázkou je možné napsat, že letošní rok je u nás v Radotíně mimo jiné ve znamení lávek. Nové přemostění Berounky bude za několik týdnů hotové a já už se těším nejen na spojení obou břehů, ale také na estetický dojem z této zajímavé stavby. Mám pocit, že vzniká opravdu pěkný nový symbol Radotína.
 • Slovo starosty

  31.05.2022 / Vážení spoluobčané, cílem našeho sna­žení na radnici je, aby se v Ra­dotíně dobře žilo, a k tomu patří i různá opatření a změny, které sou­visí s pohybem lidí po městské části. Dnes už je jasné, že nemůžeme do­nekonečna vše přizpůsobovat autům. Naopak, výhody mají získávat pře­devším chodci. Proto připravujeme usměrnění tranzitní dopravy na pá­teřní komunikace a děláme pěší tra­sy bezpečnějšími a komfortnějšími.
 • Slovo starosty

  03.05.2022 / Vážení spoluobčané, všechny investiční akce v současné době čelí komplikacím souvisejícím s dramatickým růstem cen stavebních materiálů i prací a s nedostatkem pracovníků. Proto jsem rád, že naše investiční akce nebo ty, které se nás bezprostředně dotýkají, zatím běží podle plánů. Týká se to především lávky přes Berounku, rekonstrukce křižovatky pod Korunou i modernizace železniční trati a radotínské stanice.
 • Slovo starosty

  30.03.2022 / Vážení spoluobčané, máme za sebou měsíc plný starostí a velkého smutku, které nám přinesla ruská invaze na Ukrajinu. Jsem hrdý na obrovskou vlnu solidarity s lidmi postiženými válkou. Opět se ukázalo, že v Radotíně umíme držet při sobě a v těžkých chvílích se semkneme. V nadcházejících týdnech a možná i měsících bude důležité nepolevit a pokračovat v podpoře Ukrajiny na všech možných frontách. V tamních městech a na vesnicích se patrně rozhoduje také o naší budoucnosti – budoucnosti svobodné Evropy, kam chce Kyjev patřit.
 • Slovo starosty

  04.03.2022 / Vážení spoluobčané, zcela bezprecedentní invaze Ruska na svrchované území Ukrajiny během pár dní změnila mnoho z toho, na co jsme byli zvyklí. Přestože převažují obavy z dalšího vývoje, zažíváme velkou vlnu solidarity. Za všechnu podporu ukrajinskému národu vám mnohokrát děkuji!
 • Slovo starosty

  01.02.2022 / Vážení spoluobčané, mít vyrovnaný rozpočet a zodpovědně hospodařit není automatickou záležitostí. Podívejte se na hospodaření státu, který si zvláště v minulém roce nedělal hlavu z rozhazování peněz na všechny strany, například v rámci covidových dotací. Špatné hospodaření státu se projevuje také na financování obcí a měst. Nám se však i přes další negativní jevy, kterými jsou zdražující energie a rostoucí inflace, podařilo i pro rok 2022 navrhnout pro Radotín rozpočet vyrovnaný.
 • Slovo starosty

  04.01.2022 / Vážení spoluobčané, do nového roku vstupujeme s nadějí, že se v nadcházejících dvanácti měsících konečně podaří udělat celosvětově důležitý krok k zažehnání koronavirové epidemie. Přeji nám všem, aby se nemoc covid-19 stala minulostí a abychom se vrátili ke zcela normálnímu životu bez omezení! Rok 2022 přinese Radotínu řadu důležitých novinek.
 • Slovo starosty

  30.11.2021 / Vážení spoluobčané, když jsem psal úvodník pro prosincové vydání loňských Novin Prahy 16, vyslovil jsem naději, že se covidu v blízké době zbavíme. Bohužel, o rok později jsme opět ponořeni do další vlny a musíme dodržovat řadu nových opatření. Zejména v době blížících se Vánoc je to obzvlášť nepříjemné, jelikož nás budou limitovat v celé řadě tradičních svátečních aktivit. Vánoce jsou pro mne obvykle svátkem, během něhož se setkávám s rodinou, na kterou bohužel nemám vždy úplně mnoho času, i se svými přáteli. Je to čas, kdy se vyplatí zpomalit a dopřávat si sváteční pohodu. Pokud nás covid omezí, užívejme si alespoň klid v rodinném kruhu. Když nám to situace dovolí, setkávejme se, ale nezapomínejme na hygienická opatření, která snižují riziko přenosu nákazy.
 • Slovo starosty

  02.11.2021 / Vážení spoluobčané, říjen byl u nás v Radotíně bohatý na společenský a kulturní život. Otevřeli jsme zbrusu nové Kulturně komunitní centrum Koruna a přes všechna koronavirová úskalí a hygienou požadovaná opatření jsme zorganizovali tradiční Havelské posvícení. V říjnu jsme uspořádali další debatu k připravovanému projektu Centrum Radotín. Jsem rád, že mezi jejími účastníky bylo vidět mnoho mladých lidí, již si přišli poslechnout informace o chystané výstavbě, která pro ně představuje šanci pro získání bydlení v Radotíně.
 • Slovo starosty

  30.09.2021 / Vážení spoluobčané, v říjnu otevíráme nové kulturně-komunitní centrum a čekají nás důležité volby do Poslanecké sněmovny. To jsou dvě témata pro můj dnešní úvodník. Kulturně-komunitní centrum Koruna pomůže Radotínu v sociální oblasti. V dnešní době sociálních sítí, kde dochází k rozdělování společnosti napříč tématy, je důležité lidi spojovat. To bude jeden z hlavních úkolů našeho nového centra.