Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

v lednu přijel do Radotína na návštěvu pražský primátor Bohuslav Svoboda, aby si prohlédnul naše nové stavby, případně se dozvěděl o aktuálních záměrech, a abychom probrali další spolupráci mezi naší městskou částí a hlavním městem. Jeho slova o systémové práci vedení radnice mne samozřejmě těší. 

Všichni si nyní užíváme dokončené moderní nádraží. Mám radost nejen z nové výpravní budovy, funkčních nástupišť i bezbariérových podchodů. Jsem také rád, že jsme našli uplatnění pro historickou výpravní budovu, kterou už Správa železnic nepotřebuje, respektive nemá pro ni budoucí využití. 

Pokud bychom nenašli záměr pro její využití, chtěla by ji Správa železnic zbourat. Byla by to škoda, více než sto šedesát let stará budova je součástí historie Radotína. Právě ve spolupráci s hlavním městem nyní ladíme její převedení do naší správy. V historické stavbě budou mít novou služebnu naši městští policisté, rekonstrukce by se měla rozběhnout ještě letos na podzim. 

Nyní záleží především na rychlosti projednání a provedení majetkových úkonů, tak aby stát co nejrychleji převedl objekt s pozemkem na hlavní město, které jej následně posune do svěřené správy radotínské radnice. I proto dvouhodinová návštěva pana primátora končila u historické nádražní budovy. 

Věřím, že historická budova bude po své úpravě dalším výrazným architektonickým prvkem Radotína. Stejně jako další objekty, které jsme v posledních letech v naší městské části postavili nebo zrekonstruovali. Radotínské noviny vám je všechny podrobně představují a vy jste mohli v předcházejících týdnech na facebookových stránkách Městské části Praha 16 hlasovat, která se vám líbí či plní veřejnou funkci nejvíce. 

Váš Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Aktuální číslo Radotínských novin, únor 2024 pdf)
Zveřejněno: 30.01.2024 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 554 x
Vytisknout