OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Povinné plavání s Betynkou na ZŠ (Eva Knollová 24.09.2022 19:43) – Obecné téma
  Dobrý den,
  jsem přesvědčena o tom, že možnost získávat a rozvíjet plavecké dovednosti a komplexně rozvíjet motoriku pohybového aparátu ve vodě je skvělá věc a jsem ráda, že to zřizovatel školy dětem umožňuje.

  Jádro pudla kauzy plavání nevidím v tom, že se děti učí plavat, ale JAK. Podle toho, co bylo komunikováno na třídních schůzkách, Betynka sdělila, že od školního plaveckého výcviku rozhodně nemáme očekávat, že v dětech podpoří chuť plavat; škola má za cíl žáky drilem přivést ke zvládnutí (nějakých) plaveckých dovedností.

  Shoduje se takový přístup s programem školy a radnice?
  Doufám, že nikoli.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 26.09.2022 13:40)
   Dobrý den,

   děkujeme za Váš dotaz, na který odpovídá ředitel školy Jiří Kovařík: Otázkou, kterou kladete ve svém dotazu, jsme se zabývali na společném setkání zástupců rodičů tříd, vedení obce a plavecké školy. Vnímali jsme připomínky rodičů k vedení hodin plavání a v závěru bylo dohodnuto, že plavecká škola do hodin zařadí více her a zábavy, aby plavání bylo pro děti zábavnější.
   Určitě si ale musíme všichni uvědomit, že se stále jedná o hodiny plavání a ne vodních hrátek. Jsem přesvědčen, že učiněný kompromis povede ke spokojenosti všech zúčastněných. Jinak hodiny plavání jsou rodičům přístupné, můžete se na ně přijít kdykoliv podívat a sama posoudit.

   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Skládka u nádražní restaurace (Eva Knollová 22.09.2022 7:54) – Obecné téma
  Dobrý den, u nádražní restaurace vznikla skládka odpadků. Je jich tam na hromadě už tak na 3-4 běžné kontejnery na komunální odpad.
  Prosim, zajistěte odklízení.
  Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 23.09.2022 10:46)
   Dobrý den, paní Knollová,
   děkujeme za Váš příspěvek. U nádraží je od včerejška uklizeno. Úklid provedla Správa železnic, se kterou záležitost řešilo naše Oddělení životního prostředí od začátku září.
   Jana Hejrová

   Úklid u nádraží, 23.9.2022
 • Otázka: Povinné plavání s Betynkou na ZŠ (Jan Němec 07.09.2022 23:39) – Obecné téma
  Dobrý den,

  na ZŠ se na třídních schůzkách pravidelně řeší nespokojenost dětí i rodičů s plaveckou školou Betynka a povinným plaváním. Já mám na ZŠ Radotín 3 děti, všechny 3 rády plavou (chodily do Otománku) a všechny 3 povinné plavání ve škole s Betynkou opravdu intenzivně nesnášejí. Podobné je to i u spolužáků. Učitelé si to uvědomují, ale nechtějí/nemají kompetenci to řešit. Sebereflexe a schopnost reagovat na konstruktivní podněty (hravější hodiny) u Betynky je nulová (takhle to děláme 30 let, takhle je to dobře...)
  U dětí se tak pěstuje odpor k plavání a tím obecně i ke sportu, což je ohromná škoda.
  Kdo je zodpovědný za výběr plavecké školy? Je to vedení školy nebo někdo z radnice? A řeší se to nějak? (Podle mě je jediné řešení urychlená změna plavecké školy.)

  Děkuji.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 09.09.2022 13:05)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz, na který odpovídá Jan Barák, ředitel Radotínské o.p.s.: Plavecká škola Betynka byla vybrána na základě výběrového řízení v roce 2019 ze tří zájemců. Výběr plavecké školy provedlo vedení Radotínské o.p.s. , která má provoz zařízení na starosti. Kritériem pro výběr byla cena za pronájem a reference. Dosavadní spolupráce s plaveckou školou funguje poměrně dobře a nemáme důvod uvažovat o změně.

   Já osobně vidím v možnosti pravidelného plavání školních dětí velký přínos a je třeba to chápat tak, že jde o především hodiny tělesné výchovy, kam jistě i hravé prvky patří, ale nemají takovou prioritu jako v odpoledních kroužcích apod. 

   Pokud budou výsledkem plaveckého výcviku otužilejší, odolnější a fyzicky zdatnější děti, je to přesně to, co je dnes potřeba. Věřím, že plavání v radotínské škole bude pokračovat, ačkoli z hlediska provozovatele to znamená nižší příjmy, než pokud by bazén ve větší míře využívaly školy z okolí, platící plnou cenu.

   S pozdravem,
   Eva Javorská

 • Otázka: Pod Korunou (Michal Čeleda 09.08.2022 8:16) – Doprava
  Dobrý den, proč je pod Korunou v místě parkoviště K+R budován chodník místo květináčů? V případě potřeby (např. nehoda na nové křižovatce) je tak zcela zablokována objízdná trasa alespoň ve směru od cementárny na Černošice. Děkuji
  • Odpověď: (Eva Javorská) 29.08.2022 11:06)
   Dobrý den,

   děkujeme za Váš dotaz, na který odpovídá vedoucí Odboru místního hospodářství, Pavel Švitorka: Stávající řešení zaslepení komunikace pod Korunou je schváleno všemi dotčenými orgány a provedeno podle DP. Chodníkové těleso podél parkoviště K+R odpovídá všem požadavkům pro bezpečný pohyb chodců a dochází k částečnému propojení objektu Koruny s parkem.
   Též se uvažovalo o „nouzovém“ přejezdu přes chodník, ale operativnost (vyparkování vozidel, odstranění zábran...) by časově trvalo déle, než odstranění případné nehody na křižovatce. V rámci úprav parku se uvažuje o vytvoření zklidňujícího prostoru, neboť je zde pohyb žáků do ZUSky a nově vybudovaného kulturně - komunitního centra.

   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Parkoviště za Albertem (Markéta 25.08.2022 17:52) – Výstavba
  Dobry den,od pondělí jsou na malém parkovišti za poštou zákazové značky ( povoleno jen pro stavbu) od 29.8. Neslo by alespoň trochu informací o co se jedná,jak dlouho stavba potrvá a co se na parkovišti bude dít? Děkuji mp
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 28.08.2022 16:57)
   Dobrý den, Markéto, 
   parkoviště za poštou bude uzavřeno od 29. srpna až do konce září. Důvodem je rekonstrukce parkovací plochy. 
   Děkujeme za pochopení. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Průjezdnost ul. Vrážská (Eva Vaňová 17.08.2022 12:59) – Doprava
  Dobrý den, zajímalo by mne, jak dlouho bude pro automobilový provoz uzavřen úsek ul. Vrážská u budovaného tunýlku a Jankovky? Nedal by se pro auta zprovoznit alespoň jeden jízdní pruh?
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 18.08.2022 13:11)
   Dobrý den, paní Vaňová, 
   na Váš dotaz odpovídá Lenka Moravcová z Odboru dopravy našeho úřadu: 
   Úplná uzavírka (mimo BUS) v ulici Vrážská, v prostoru u křižovatky s Prvomájovou, bude realizována až do 31. srpna 2022. Vzhledem k tomu, že je tato komunikace značně dopravně zatížená a prioritou bylo zachovat obousměrně autobusovou dopravu, není možné, a to i s ohledem na ochranu pracovníků, zprovoznit komunikaci pro dopravu individuální.
   Děkujeme za pochopení. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: Jak přejít z nástupiště na ulici (Pavel Rössner 06.07.2022 10:39) – Doprava
  Dobrý den. Prosím o radu, jak se dostanu z nástupiště po příjezdu z Černošic do Zdravotního střediska, a pak zpět na vlak do Černošic. Mám problémy s chůzí a nemohu chodit po schodech. Je nějaká bezbarierová možnost?
  • Odpověď: (Eva Javorská) 11.07.2022 7:39)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz. Do 16.7. budou vlaky zastavovat u prvního nástupiště (staré nástupiště), východ z něj není úplně bezbariérový, protože je nutné přejít přes koleje, ale nejsou to schody, Po 16.7. je možné použít bezbariérový východ buď z provizorního 4. nástupiště (ve směru do Černošic) na Prvomájovou ulici nebo nový podchod k přejezdu v ulici Na Betonce z 3. nástupiště (směr z Černošic).
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Poplatky,svoz odpadu (Pavel 07.07.2022 0:15) – Životní prostředí
  Od kterého roku platí za svoz odpadů nejmenší děti? Děkuji
 • Otázka: reklama v televizi (Rysková 29.06.2022 20:20) – Kultura
  Dobrý den, můžete mi prosím sdělit kolik jste zaplatili za reklamu v televizi za propagaci nového komunitního centra Koruna a z jakých prostředků. Děkuji Rysková
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 04.07.2022 14:26)
   Dobrý den, paní Rysková,
   projekt Kulturně komunitního centra Koruna se stal jednou z tváří Operačního programu Praha – Pól růstu ČR. Účelem je propagace projektů, které byly financované z evropských fondů. Reklamu zajišťovalo Hlavní město Praha (resp. Odbor evropských fondů Magistrátu hlavního města Prahy), nikoliv Městská část Praha 16. 
   Materiály zveřejníme na našich webových stránkách. 
   Děkujeme za pochopení. 
   Jana Hejrová

 • Otázka: koncert na fotbalovém stadionu 25. 6. (Milada Čechová 25.06.2022 21:47) – Kultura
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdo povolil hlučný koncert na fotbalovém hřišti 25. 6. odpoledne. Stadion stojí uprostřed zástavby a obtěžoval nás nepřiměřeným hlukem. Až tak, že jsme se téměř neslyšeli na zahradě. To už opravdu zavání arogancí. Milada Čechová
  • Odpověď: (Eva Javorská) 27.06.2022 11:40)
   Dobrý den,

   děkujeme za Váš dotaz, na který odpovídá vedoucí Odboru občansko správního, Mgr. Bc. Zuzana Högerová: na základě Vašeho dotazu, který se týká koncertu na fotbalovém stadionu dne 25.6. 2022 Vám sděluji, že nás jako Úřad v první řadě moc mrzí, že v naší obci nastala situace, která byla pro Vás nepříjemná. Městská část Praha 16 nemá organizátorem nahlášenou žádnou veřejnou akci (koncert) na uvedený termín. Toto by bylo učiněno v případě, že by organizátor počítal s dobou trvání akce i do pozdějších nočních hodin. Z Vašeho dotazu je zřejmé, že se jedná o koncert, který však probíhal na fotbalovém hřišti v odpoledních hodinách. Pokud je občan obtěžován nadměrným hlukem i v době mimo noční klid a nepomůže domluva s tím, kdo ho způsobuje, může zavolat městskou nebo státní policii. Ta má povinnost se na stanovenou adresu oznamovatele dostavit a záležitost řešit.

   S pozdravem,
   Eva Javorská
  • Odpověď: (Eva Javorská) 28.06.2022 10:16)
   Dobrý den,
   omlouváme se za chybnou informaci, akce na fotbalovém hřišti byla řádně nahlášena na Odboru občansko správním a byly informovány i pořádkové složky.
   Eva Javorská


Vytisknout