OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Zivotni prostredi (Prochazkova 28.06.2020 7:53) – Životní prostředí
  Dobry den, obracim se na vas s 2 otazkami:
  1. Jestli by bylo mozne lepe pecovat o zelen v Radotine. U byvale fontany nebo vedle v ulici J. Kociho dosahuje trava casto nebyvalych rozmeru, stromy zde zasahuji nad auta, takze rano jsou plna skla a strecha kvetu, listu, vetve zasahuji dolu, tak se i spatne zaviraji dvere.
  2. Od biotopu dale smerem na Cernosice byla pred lety zprujezdnena cela asfaltova rychlostezka. Chtela jsem se zeptat, zda by bylo mozne, aby cyklisti vyuzivali pouze tuto cestu a sterkova cesta podel vody by byla pouze pro chodce..s detmi, psy atd.se zakazem vjezdu cyklistu. Chozeni mezi cyklisty je casto o zivot...
  • Odpověď: (Eva Javorská) 30.06.2020 13:43)
   Dobrý den, na Vaše dotazy odpovídají Milan Kubec za technické služby (dotaz č. 1) a Jan Martínek za Oddělení dopravy našeho úřadu: 1. Technické služby dělají vše, co je v našich personálních silách (máme i další činnosti, jako je aktuální úklid místních komunikací, svoz odpadu, provoz SD atd.) i v možnostech techniky, která je z důvodu velmi intenzivního růstu trávy hodně poruchová. Posekat plánované plochy v Radotíně trvá cca 1,5 měsíce a za tu dobu bohužel tráva vyroste opravdu hodně, a o to víc déle potom trvá další sekání. U stromů bych potřeboval vědět nějaké konkrétní místo, pokud to jsou mladé stromy, předpokládá se, že časem vyrostou nad parkující auta a nebudou již zasahovat do vozovky.
   2. O úplném vyloučení cyklistické dopravy ze štěrkové cesty podél Berounky se v současné době neuvažuje.
 • Otázka: slavičí údolí (zuzana trnkova 29.06.2020 22:53) – Životní prostředí
  dobrý den,ještě jsem nedostala odpověd ohledně slavičího údolí,bude se tam stavět nebo nikoli,byla bych moc ráda,kdyby se k tomu někdo vyjádřil,bylo by škoda ničit tento krásný kus přírody.Děkuji za odpověd
  • Odpověď: (Eva Javorská) 30.06.2020 13:38)
   Dobrý den,

   na Váš podnět odpovídá místostarosta Miroslav Knotek: V současné době se nechystá žádná výstavba v samotném údolí a ani není možná, protože Slavičí údolí je přírodní rezervace. Na katastru Radotína se zatím připravuje záměr ve Slavičí ulici. Jedná se o parcelu na konci ulice, která je v územním plánu rozdělená na plochu pro bydlení (OB) a druhá polovina je určená pro zeleň. Na tomto pozemku stojí opuštěná vila a pozemek je v sousedství přírodní rezervace. Na stavební komisi byl představen záměr, který komise připomínkovala. Zatím nebyl stavební komisi představen opravený záměr. Jinak neexistuje stavební dokumentace a ani žádost o územní rozhodnutí. Potenciální záměr se může uskutečnit pouze na části pozemku určeném pro bydlení (OB).

   Další stavební záměry v sousedství Slavičího údolí radotínská radnice neřeší. Jediný známý záměr další výstavby v sousedství přírodní rezervace je na katastru Lochkova. Jedná se o projekt, který je součástí náhrady restituce z dob komunismu. Pozemek je mimo přírodní rezervaci a sousedí s katastrem Radotína v prostoru Otěšínské ulice (Lahovská). Je to pole, které z větší části je v územním plánu určené pro bydlení (OB-A, OB-B). Zároveň je podél hranice s přírodní rezervací vytvořen pás zeleně (ZMK), který není možné zastavět. Bohužel informace, které byly interpretovány na veřejnosti byly pojaté nepřesně a účelově a vytvářejí tak dojem, že se staví přímo ve Slavičím údolí.

   Vše je možné dohledat na mapových podkladech územního plánu hl. m. Prahy. Ve Slavičím údolí není možné stavět a nebude se. Parcela na konci Slavičí ulice byla historicky vždy určená pro bydlení.

   Bohužel se nám nepodařilo najít Váš první dotaz, pokud byl uveden někde v diskuzi na FB stránkách a přehlídli jsme ho, omlouváme se.
 • Otázka: Poděkování učitelům (Petra Mrázová 27.06.2020 23:47) – Obecné téma
  Dobrý den, na stránkách městské části jsem se dočetla o loučení se s panem ředitelem základní školy, učiteli, kuchařkami.... Všem se poděkovalo za jejich práci a to je samozřejmě moc dobře. Zajímalo by mě, proč se také nepíše o učitelkách v mateřských školách? Ty si nezaslouží pochvalu za odvedenou práci?
  • Odpověď: (Eva Javorská) 29.06.2020 11:13)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, na který Vám odpovídá starosta Karel Hanzlík: Na základě domluvy s ředitelkou MŠ se osobně chystám poděkovat učitelkám z radotínské mateřské školy poslední srpnový týden, kdy budou mít pedagogickou poradu. Z časové a programové náročnosti posledního školního dne to nebylo možné, ale i z důvodu, že na pracovišti nebyly všechny paní učitelky.
 • Otázka: Čachtický a následně Radotíbnský potok (Raková 12.06.2020 12:12) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, jestli se bude upravovat koryto radotínského potoka u ulice Vápenná + K Cementárně.Jak je vidět z můstku směr ke chráněné oblasti voda v potoce víceméně stojí, žádný velký tok. Z druhé strany z mostu u ulice Vápenná voda protéká mezi nánosy. Obávám se, aby nedošlo k dalším bleskovým povodním, jak již tomu bylo právě kvůli zmenšené propustce u Čachtického potoka, která je zúžená pod mostem při vjezdu do Sběrného dvora. Vím, že hasiči, ale i zaměstnanci TS Radotín toto koryto potoka čistí. Kdyby přišla velká voda, jak budou informování obyvatelé, kteří bydlí právě poblíž.
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 15.06.2020 7:47)
   Dobrý den,
   na Váš dotaz odpovídá Milan Kubec, vedoucí radotínských technických služeb: Koryto Šachetského potoka jsme cca před 1,5 měsícem vyčistili od usazenin a náletů až za ubytovnu. Současně profesionální hasiči provedli proplach propustku tlakovou vodou a okolí vstupu do propustku. Za což jim moc děkuji.  Pro případ bleskové povodně máme připraveny pytle s pískem na zachycení vlny u hasičské zbrojnice a počítáme i s nasazením bagru na odhrnování naplavenin u propustku.

   Bohužel po minulé zkušenosti víme, že na realizaci všech opatření potřebujeme minimálně hodinu dopředu začít. A to je bohužel hrozně dlouhá doba. Ideálně by bylo mít preventivně rozestavěné hromady pytlů na pár místech a pak je to mnohem rychlejší. Naposledy jsem to takto udělal, bagr postavil nad propustek a s jednotkou HZS měl domluveno, že oni začnou a my mezitím dorazíme, a budeme s nimi stavět pytlové zábrany před vjezd do areálu HZS a do ul. Vápenná. Pomohli by ty mobilní zábrany, které se plánovaly nakoupit. A i tak by bylo potřeba držet pohotovostní služby jako držíme na zimní údržbu. Jenže tam není potřeba být tak rychlý.

 • Otázka: Semafory zklidní provoz v tunýlku (Ing. Vlastimil Ehrman 10.06.2020 19:52) – Doprava
  Dobrý den,
  v uvedené informaci (chce se říci: pozdě, ale přece) jste neuvedli jednu nikoliv nepodstatnou věc, a to datum. Proto se ptám, od kdy budou semafory u tunýlku fungovat. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 11.06.2020 14:14)
   Dobrý den,
   na Váš dotaz odpovídá Jan Martínek, vedoucí Oddělení dopravy našeho úřadu: Záleží na tom, jak rychle se podaří odborné firmě, která realizaci dopravního opatření zjišťuje, navržené parametry provozu semaforu projednat zejména s Policií ČR. Schválené dopravní opatření Policií ČR pak musí být povoleno silničním správním úřadem. Předběžný termín zahájení provozu semaforu byl stanoven nejdříve na cca polovinu července.
   S pozdravem, Eva Javorská
 • Otázka: Veřejná zeleň v ulici Jarmily Novotné (Tomáš Hůlek 29.05.2020 14:10) – Obecné téma
  Dobrý den, všiml jsem si, že některé stromy, které byly před několika lety vysazeny v ulici Jarmily Novotné, uschly. Myslím, že tu výsadbu zajišťovalo ještě ORCO před převedením ulice na obec. Mám to někam nahlásit? Děkuji.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 01.06.2020 17:18)
   Dobrý den,
   děkujeme za upozornění, v tomto týdnu pracovníci našeho oddělení životního prostředí provedou na místě kontrolu a doporučí případné zařazení ulice do výsadeb zeleně, které zamýšlíme v letošním roce.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 04.06.2020 12:49)
   Dobrý den,
   dne 3.6. provedlo Oddělení životního prostředí našeho úřadu místní šetření v ulici Jarmily Novotné. Bylo zjištěno, že 3 stromy z pouliční výsadby uschly zřejmě vlivem sucha v loňském roce. Dnes byl předán požadavek na radotínské technické služby o jejich odstranění, TS odstranění přislíbily v nejbližším možném termínu mezi sekáním trávy po Radotíně, které je teď prioritní. Uvolněná místa i další volné prostory vhodné k výsadbě v této ulici budou evidovány odd. ŽP jako místa vhodná k výsadbě dřevin ať už pro možnou náhradní výsadbu jako kompenzaci ekologické újmy, tak zároveň bude tento prostor zařazen do případného letošního plánu výsadby. 
 • Otázka: Křižovatka na Betonce (Veronika Marešová 26.05.2020 14:04) – Doprava
  Dobrý den,
  s znovu otevřením ZŠ se zvýšil i pohyb samotných dětí chodících po Radotíně. Bylo by možné, alespoň ráno postavit hlídku policie ke křižovatce na Betonce, kde je nyní dopravní situace ve špičkách velice nebezpečná?

  Děkuji

  V. Marešová
  • Odpověď: (Ing. Pavel Jirásek) 26.05.2020 19:01)

   Dobrý den, paní Marešová,
   děkujeme za Váš podnět. Vedení Městské části Praha 16 opakovaně jedná s vedením detašovaného pracoviště Městské policie hl. m. Prahy pro Prahu 16. Do oblasti ulic Prvomájová a Na Betonce, kudy jsou vedeny místní objízdné trasy uzavřeného podjezdu, jsou strážníci vysíláni častěji a dohlížejí na tyto komunikace intenzívněji než za běžného provozu. V tomto týdnu, kdy byla obnovena výuka na I. stupních základních škol, dohlížejí strážníci v ranních hodinách především na bezprostřední okolí škol a nejbližší přechody pro chodce. Dohodli jsme však, že od příštího týdne by dohled i v ranních hodinách měl být na křižovatce ulic Na Betonce a Prvomájová.
   Přeji pěkný den!
   Ing. Pavel Jirásek

 • Otázka: Tunýlek proti Jankovce (Ing. Vlastimil Ehrman 19.05.2020 23:29) – Doprava
  Dobrý den,
  současná dopravní situace v Radotíně ukazuje, že rekonstrukce trati a ostatní práce měly především začít rekonstrukcí (rozšířením) tunýlku proti Jankovce. Dnes (a vlastně i dřív, ale to tolik nevadilo) tvoří tohle místo "úzké hrdlo" a je příčinou zbytečných "front" vozidel z obou směrů. Uvažoval někdo takhle? A ukazuje se, že ani policie ČR nepostupuje v této věci příliš konstruktivně. Je to "pláč nad rozlitým mlékem", ale mohlo se předejít jednomu problému.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 21.05.2020 13:37)
   Dobrý den,
   jak již vysvětlovat zástupce zhotovitele na veřejných diskuzích v aule základní školy, které proběhly na podzim a v únoru, je nutné zvýšit podjezdnou výšku tunýlku a tím pádem zvednout koleje o cca 75 cm. Toto zvýšení bude navazovat na zvýšení ve staničním úseku. Pokud by práce probíhaly opačně, než nyní, znamenalo by to naprosté přerušení železniční dopravy. Proto se začalo s mostem u Horymírova náměstí.
 • Otázka: místní rozhlas (Jiřina Němcová 20.04.2020 12:57) – Obecné téma
  celá oblast nad sokolovnou je už možná půl roku bez
  rozhlasového hlášení. jednáse hlavně o křižovatku
  Grafitové a Ametystové.Jakékoliv důležité informace z radnice
  v období koronerové krize se občané nedoví.Zádam o opravu
  amplionu. Němcová, Ametystová 19
  • Odpověď: (Eva Javorská) 29.04.2020 8:56)
   Dobrý den,

   na vyřešení problémů s místním rozhlasem se pracuje. V minulém týdnu se opravoval rozhlas v oblasti za sokolovnou. Tento týden se podařilo najít závadu, která způsobila nefunkčnost rozhlasu v oblasti Na Viničkách, Dehtínská, Kolová, Zderazská, Staré Sídliště, kde šlo o skřípnutý kabel. Celá oblast až na 2 ampliony je funkční, dnes se budou vadné ampliony měnit. Postupně se řeší další problémy s rozhlasem a měly by být odstraněny v průběhu týdne.
 • Otázka: Separovaný odpad (Mirolslav Morháč 20.04.2020 0:26) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  Z místa separovaného odpadu na kŕižovatce ulic Strunkovská a Strážovská se stává skládka odpadu všeho druhu. Je to před vstupem do lesa , přírodní rezervace a je to smutné. Dnes 19/4/2020 18:50 jsme byli s manželkou svědky toho jak bílá dodávka ABA 90-57 přišla a lidi bez roušek tam vyhazovali odpad všeho druhu. K tomu po upozornéní byli jeśtě agresivní. Hodlá s tím úřad Praha 16 něco dělat?
  • Odpověď: (Eva Javorská) 20.04.2020 15:33)
   Dobrý den,
   o okolí separovaného odpadu (do 3 metrů) se starají Pražské služby, a. s., které jsme na nepořádek upozornili. Omlouvají se, že měli v pátek problém s nepojízdným autem a proto před víkendem neproběhl úklid. Dnes pracují na odstranění problému a úklid by měl proběhnout normálně. Ve Vašem konkrétním případě byste měla nafotit takovéto chování a SPZ vozidla a volat okamžitě městskou policii, následně to dosvědčit ve správním řízení.
   S pozdravem
   Eva Javorská
  • Odpověď: (Eva Javorská) 22.04.2020 8:48)
   Dobrý den,
   k Vašemu dotazu připojuje odpověď i Gregor Dušička, vedoucí Odboru občansko správního našeho úřadu: Rád bych dodal, že z Vámi popsaného jednání je patrné minimálně podezření ze spáchání přestupku na úseku odpadového hospodářství. V případě, že Úřad městské části Praha 16 obdrží v této věci relevantní podnět ve smyslu správního řádu, dojde následně ze strany úřadu k zahájení správního, potažmo přestupkového řízení, a to z moci úřední. V tomto řízení bude nutné vyslechnout všechny zúčastněné osoby, a to jak svědky, tak i obviněné.
   Přeji krásný den
   Eva Javorská


Vytisknout