OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: zdravotnictví (Naděžda Štědronská 01.03.2021 9:15) – Sociální oblast
  Dobrý den. Bylo by možno zjistit, zda někteří praktičtí lékaři budou očkovat nebo alespoň v budoucnu plánují očkování proti covidu ve svých ambulancích? A hlavně- sdělení umístit na vašich stránkách? Cestování MHD do větších center není v současnosti bez rizika. Děkuji za odpověď. Štědronská
  • Odpověď: (Eva Javorská) 01.03.2021 14:44)
   Dobrý den,
   máme potvrzeno, že všichni praktičtí lékaři pro dospělé, kteří mají ordinaci v radotínském zdravotnickém středisku na Sídlišti a ve Vrážské 100/12 budou očkovat proti Covid-19. V této chvíli však nemají dostatek očkovací látky, přednost mají senioři nad 80 let. Pro více informací se ptejte svého praktického lékaře.

   Přeji pěkný den
   Eva Javorská
 • Otázka: úklid komunikace ohledně stavby (Iva Glücksmannová 19.02.2021 11:20) – Výstavba
  Ze zákona je dáno,že každý zřizovatel stavby je povinnen čistit komunikaci při jejím znečištění. Bohužel se tak neděje v případě zatáčky ulic Ke zděři a Zítkova. Chápu že tam musí najíždět stavební technika a nákladní auta ale za celou dobu k čištění nedošlo.Snad lidé nemusí chodit přes bláto.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 19.02.2021 13:54)
   Dobrý den, 
   na základě Vašeho příspěvku jsme kontaktovali zhotovitele, který přislíbil, že sjedná nápravu.
   Omlouvám se za nepříjemnosti. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: upravapřistupové cestičky do Slavičáku (Špačková Hana 15.02.2021 11:57) – Životní prostředí
  Dobrý den,ráda bych požádala jménem asi všech ,kteří rádi chodi do přírody.Je užásné,že se opět oživilo sánkování a bobování ve Slavičím údolí,ráda tam chodím i v jiném roční období,ale dostat se tam ,je horor.Cestičku,kterou všichni používáme podel potoka z Edenu je absolutně neschudná,ted obvzlášt nebezpečná.Čtu tady,že budete upravovat cestičku v Akáti nešlo by při tom upravit i tuto do Slavičího údolí.Moc děkuji za zvážení a doufám,že dojde i na upravu .S pozdravem a přáním hezkého dne Špačková
  • Odpověď: (Eva Javorská) 15.02.2021 13:29)
   Dobrý den,
   děkujeme za příspěvek. Pozemek vlastní Lesy ČR a ne naše městská část. Pokusíme se s vlastníkem dojednat drobnou úpravu pěšiny v místech vyschlého Skalního potoka. V těchto klimatických podmínkách však případná úprava není možná.
   Děkujeme za pochopení.
   S pozdravem
   Eva Javorská
 • Otázka: kontejnery sídliště (Karina Sommerová 15.02.2021 11:39) – Životní prostředí
  Dobrý den, zhruba před týdnem jsem zaregistrovala, že nám zmizel jeden kontejner před vchodem-naproti konečné busu 244. Dříve tam byly 4 kontejnery, nyní jen 3. Včera jsem nesla odpadky do kontejneru a neměla jsem je kam dát! Nebyla jsem jediná. Někteří nechali odpadky na zemi u kontejnerů. Samozřejmě dnes ráno popeláři vyvezli jen ty plné kontejnery a odpadky na zemi nechali. Můžu se zeptat kdo ty odpadky dá do kontejneru? A proč tam ten kontejner chybí, když si všichni platíme za odpad?Pokud odpadky do kontejneru hodí např.technické služby, tak nám to potom všem rozpočítáte do vyúčtování?
  Děkuji za odpověď a přeji hezký den
  K.Sommerová
  • Odpověď: (Eva Javorská) 15.02.2021 13:23)
   Dobrý den,
   podle zprávy z Pražských služeb spadl při čtvrtečním svozu odpadů popelářům kontejner do auta, v úterý 16. února mají přivést nový, reklamován byl i rozbitý kontejner.
   Přeji pěkný den
   Eva Javorská
 • Otázka: zabahněná pěšina v ul K Cementárně (Irena Blažková 05.02.2021 19:17) – Životní prostředí
  Dobrý den, již před delší dobou začala řádit divoká prasata na okraji lesa u ulic K Cemenárně a v Edenu. Vede tu oblíbená pěšina, kterou zavalila rozrytá zemina. Podél cestičky byly instalovány pachové ohradníky. Ohradníky od počátku nefungují, divočáci ryjí dál, polámané dřevěné tyčky s pěnou ale hyzdí stále a zbytečně okraj lesa. Nebylo by možné ohradníky odstranit a cestičku očistit od hlíny? Případně ji upravit nějakým obrubníkem tak, aby na ni hlína nepadala?
  Děkuji za odpověď, s pozdravem
  Irena Blažková
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 09.02.2021 12:10)
   Dobrý den, paní Blažková,
   děkujeme za Váš dotaz. Pachové ohradníky měly zabránit černé zvěři dostat se do míst, kde je jejich pohyb nežádoucí, získali jsme je zdarma, na vyzkoušení. Bohužel ale skutečně nefungují, proto budou v nejbližší době odstraněny (v  závislosti na časových možnostech Technických služeb Praha - Radotín).
   Co se týká pěšiny, tak uvedené pozemky nejsou ve vlastnictví městské části, ale několika různých vlastníků. Protože majitelé nemají námitek proti úpravám, opravu proto zajistí naše městská část, a to pravděpodobně v jarních měsících.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: modernizace železniční tratě (Jaroslava Duroňová 04.02.2021 18:43) – Výstavba
  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala na podobu protihlukových stěn. Budou po celé délce v Radotíně (cca 2 km) v neprůhledné, šedozelené podobě, která je vidět již na některých místech podél trati? Nebo budou někde i průhledné, jak je možné vidět na vizualizacích? Dále bych se chtěla zeptat, kdo a kdy rozhodl o finální podobě protihlukových stěn. Na veřejných schůzích bylo řečeno, že se o tom bude ještě jednat. Byli k tomuto jednání přizváni i občané Radotína?

  Předem děkuji za odpovědi, s pozdravem

  Jarka Duroňová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 08.02.2021 11:49)
   Dobrý den, paní Duroňová, 
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Miroslav Knotek, místostarosta Městské části Praha 16:
   Městské části byly předloženy k posouzení tři materiálové varianty stěn, architekt Správy železnic nakonec v souladu s doporučením zástupců radnice zvolil typ, který lze velice variabilně, i co se barvy týká, sestavit. Stěny jsou vyrobeny z recyklátu a uvedený typ byl zatím použit jen asi na dvou nových úsecích železnice. Výrobcem je firma mmcité. Tuto konzervativnější variantu barev odsouhlasila rada městské části. 
   Prezentace stěn byla uveřejněna na informačním webu k optimalizaci železnice v listopadu loňského roku: https://optimalizacezeleznice.praha16.eu/file/cqt1/201019-PHS-SmiCe-barva.pdf
   Na mostě bude prosklení, tak jak to bylo uveřejněno v prezentacích a vizualizacích, zbytek stěn se bude instalovat až na konci stavby. Naše městská část má zájem doplnit do předložené varianty několik prosklených panelů v ulici Ke Zděři. Správa trati má ale k proskleným panelům výhrady, a to z toho důvodu, že by mohlo dojít ke znečištění skel kovovým prachem z kolejí a kol vlaků. Následné čištění a údržba je poté komplikovaná. Nicméně ze strany Správy železnic je vůle toto řešit. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: posyp chodníků Zderazská (Josef Novotný 17.01.2021 10:46) – Životní prostředí
  Dobrý den,

  chtěl jsem se zeptat čím byl chodník dne 16.1.2021 v Ulici Zderazská, v hodní části ( č.o. 16-30) posypán, zřejmě nějakou solí (NACL,CACL2 ?) Prosím o sdělení jakou solí a proč tak bylo učiněno, když chodníky byly beze sněhu
  Je to zbytečné plýtvání prostředků i ničení spodních vod.

  Děkuji. J. Novotný
  • Odpověď: (Eva Javorská) 01.02.2021 8:25)
   Dobrý den,

   děkujeme za Váš dotaz. Odpovídá Vám Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha - Radotín: Chodníky i vozovky sypeme solí NaCl, kterou nám dodává TSK. V nedávném období jsme několikrát především ve svažitém terénu prováděli preventivní posyp. A to z jednoduchého důvodu. Přes den dojde k roztání zbytků sněhu, voda z tohoto tání teče po chodníku a pokud máme předpověď na noční mráz, tak provádíme preventivní posyp solí, abychom zabránili vzniku nebezpečné ledovky, která je následně velmi nebezpečná pro chodce. Naší povinností je tomuto předcházet. A zdraví občanů má v tomto případě přednost.
   K plýtvání prostředků rozhodně nedochází. Vyhlašované preventivní a i likvidační posypy ještě nejdříve posuzuje náš dispečer a teprve potom posílá techniku. Provoz techniky včetně posypové soli jde plně z rozpočtu naší městské části a proto se snažíme šetřit. Naproti tomu hlavní komunikace jsou ve správě TSK a ty provádějí posyp vždy, když je vyhlášen posyp centrálně v Praze a vůbec neřeší, že jsou vozovky suché a není potřeba posyp provádět.

   Přeji pěkný den
   Eva Javorská
 • Otázka: Hluboké výmoly (Lenka 25.01.2021 7:24) – Doprava
  Dobrý den, už dlouhou dobu nás, místní obyvatele ulice Staňkovky trápí hluboké výmoly. Výmoly jsou hluboké i několik centimetrů a jsou po celé délce ulice od křižovatky s Katolickou až po rozdvojku s lesem. Jé jít tolik, že se jim nedá ani vyhnout. Za všechny obyvatele (vím, že jich je málo) prosím o zasypání. S tím bych upozornila na veřejné osvětlení, které zhasíná. Pro mou prvačku, která chodí do školy, je to děsivé. Jedna se o lampy jedna ve Staňkovce a zbylé 4 na Karlické. 513016,017,018,020 a 025.
  Snad se obě nepříjemnosti brzy vyřeší.

  S pozdravem, Lenka Jansová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 25.01.2021 10:40)
   Dobrý den, Lenko, 
   děkujeme za Váš příspěvek. Nesvítící lampy jsme nahlásili na společnost Technologie hlavního města Prahy. Do budoucna můžete využít stránky uvedené firmy a závadu nahlásit na tomto linku: https://www.thmp.cz/jak-si-zaridit/hlaseni-poruch
   Co se týká výmolů, naše technické služby díry zasypou v nejbližším možném časovém termínu. 
   Děkujeme za pochopení. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: Přechod u Ondřeje (Michal Čeleda 20.01.2021 13:06) – Doprava
  Dobrý den, proč nesvítí osvětlení nového přechodu "U Ondřeje"? Nesvítí i jedna polovina osvětlení přechodu od Penny k Šárovu kolu. Možná je to jen můj dojem, ale u nového přechodu je středový předěl (i přes značku) za ztížených světelných podmínek dost "neviditelný". Předpokládáte nějakou úpravu (žluté pruhy, odrazky, ...)? Děkuji
  • Odpověď: (Eva Javorská) 21.01.2021 13:04)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, na který Vám odpovídá Jan Martínek z Oddělení dopravy našeho úřadu: Zhotovitel stavby přechodu podal žádost na spol. Pražská energetika a.s. o připojení osvětlení přechodu. Dle posledních informací bude cca do 10 dnů osvětlení funkční. S další úpravou přechodu není uvažováno. V předmětném úseku komunikace je dočasně osazeno provizorní dopravní značení upozorňující řidiče, že projíždí stavbou. Investorem stavby je Technická správa komunikací hl. m. Prahy.

   Osvětlení přechodu od Penny marketu k Šárovu kolu můžete nahlásit na adrese https://www.thmp.cz/jak-si-zaridit/hlaseni-poruch
   - je tam potřeba znát číslo lampy či přesnější adresu. 

   S pozdravem
   Eva Javorská
 • Otázka: údržba lávky (Šimková 18.01.2021 14:17) – Obecné téma
  Dobrý den,
  již 14 dní sněží a mrzne, chodníky sice vzorně udržujete,
  zato lávka přes Berounku je neustále pokrytá sněhem a ledem.
  Vzhledem k tomu, že ji dost lidí využívá na cestě do práce, vč.mě, byla bych jménem těchto lidí ráda, kdyby se lávka v zimních měsících posypávala štěrkem, aby tak nedošlo k úrazu některého občana,
  Děkuji, hezký den
  Šimková
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 19.01.2021 11:35)
   Dobrý den, paní Šimková, 
   děkujeme za Váš podnět. Situaci jsme prověřili a lávka přes Berounku je podobně jako další obdobné důležité pěší cesty v Radotíně zařazena v rámci plánu zimní údržby komunikací do prvního pořadí údržby a úklid mají na starosti Technické služby Praha - Radotín. Ty byly upozorněny na nutnost dodržování harmonogramu úklidu, vedoucí technických služeb dnes potvrdil, že veškerý úklid budou provádět v souladu s plánem zimní údržby. 
   Děkujeme za pochopení. 
   Ing. Pavel Jirásek


Vytisknout