OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Šináglová (Daniela 05.04.2020 18:07) – Obecné téma
  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, jestli 'má Radotín přehled o počtu nakažených Koronavirem tak, jako tomu je v jiných obcích, městech apod.? Pokud ano, je možné toto číslo zjistit? Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 06.04.2020 8:24)
   Dobrý den,
   víme, že se nějaké výskyty koronaviru v Radotíně objevily, ale nemáme zprávy o množství nemocných. Z oficiálních míst žádné informace nemáme, hygienická služba je na základě rozhodnutí vlády České republiky neposkytuje.
 • Otázka: Dezinfekce Anti-COVID (Silvie Plzáková 02.04.2020 16:53) – Obecné téma
  Dobrý den,

  tento týden se pro občany Radotína poskytovala dezinfekce Anti-COVID. Bohužel mi tato akce unikla. Plánuje se i v dalších dnech?

  Děkuji
  Silvie P.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 03.04.2020 8:16)
   Dobrý den,
   distribuce bude probíhat v úterý a čtvrtek od 12 do 15 hodin a ve středu od 14 do 17 hodin v Distribučním centru (v areálu úřadu na náměstí Osvoboditelů 21). 
 • Otázka: Kanalizace Zderazská, Otínská (Josef Novotný 01.04.2020 11:01) – Výstavba
  Dobrý den,

  zcela náhodou jsem se dozvěděl, že kanalizace v ulici Zderazská a Otínská byla zkolaudovaná a nabyla právní moci.
  1. proč se tuto informaci nedozvěděli vlastníci nemovitostí, stejně jak se dozvěděli (bohužel pozdě, ale přece jen před) o rekonstrukci ulic v roce 2019 např. v poštovní schránce.
  2. Nebylo by možné, aby žádosti o napojení na kanalizaci na PVK, mohli proběhnout hromadně a městská část aby tomu pomohla. jak vlastníci nemovitostí, tak PVK by se tím usnadnilo jednání, přitom spojit s PVK dnes je možné jen pomocí e-mailu ?

  Děkuji. J. Novotný
  • Odpověď: (Eva Javorská) 01.04.2020 11:12)
   Dobrý den,

   o uvedení splaškové kanalizace do užívání jsme informovali v článku https://www.praha16.eu/Splaskova-kanalizace-ve-Zderazske.html 20. března 2020.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 02.04.2020 12:16)
   Dobrý den,
   připojuji odpověď na druhou část vašeho dotazu, na který reaguje Lenka Hübnerová, vedoucí oddělení životního prostředí našeho úřadu: Žádost o napojení na kanalizaci v provozování PVK a.s. je uskutečňována formou uzavření smluvního vztahu či jeho změny mezi vlastníkem nemovitosti a PVK a.s.. Smlouva musí být podepsána vlastníkem nemovitosti. Doporučuji kontaktovat PVK a.s., jaký je v současnosti postup při uzavírání těchto smluv, když mají uzavřené zákaznické centrum, a to na tel. č.  601 274 274, 840 111 112.
 • Otázka: přechod na ulici Výpadové (Martin Rozumek 31.03.2020 16:22) – Doprava
  Dobrý den,

  rád bych se zeptal, jestli v současné době, kdy je uzavřen tunel, by nebylo možné konečně zrealizovat přechod pro chodce přes Výpadovou ulici směrem k parkovišti u bistra U Ondřeje. S menším provozem se tam auta dnes řítí o to rychleji a je to dost nebezpečné místo. Namalovat pruhy a před ně dát zpomalovací pásy by nemělo být drahé a pomohlo by to bezpečnosti i hluku. Čekám na to 13 let a mám pocit, že se všemi investicemi a uzavírkami je nyní šance se přechodu dočkat.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 01.04.2020 10:51)
   Dobrý den,
   děkujeme za váš podnět, na který odpovídá Jan Martínek, vedoucí Oddělení dopravy našeho úřadu: S realizací přechodu pro chodce v ulici Výpadová se letos počítá. Investorem je Magistrát hlavního města Prahy a termín realizace se předpokládá během měsíce července.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 02.04.2020 12:12)
   Dobrý den,
   na váš dotaz odpovídá i radotínský starosta, Karel Hanzlík: Realizaci přechodu ve Výpadové ulici (v návaznosti na ulici Tachovská směrem k bistru U Ondřeje) se snažíme dlouhodobě řešit s vlastníkem (hl. m. Praha) a se správcem komunikace Technickou správou komunikací (TSK) hl. m. Prahy a koordinovat realizaci právě do období dopravních výluk spojených s modernizací železničního koridoru. Dle příslibů z TSK hl. m. Prahy z počátku letošního roku (i z hlediska, že je akce zohledněná ve schváleném rozpočtu hl. m. Prahy na rok 2020 v projektech programu BESIP) by se přechod měl vybudovat dle připraveného harmonogramu v červnu letošního roku. Celková stavba dlouhodobě vázla z důvodu řešení a vypořádání majetkoprávních poměrů navazujících pozemků, na které přechod vyúsťuje. Ty se podařilo vyřešit výkupy v minulém roce.
 • Otázka: Koronavirus (Michal Žiška 22.03.2020 12:27) – Obecné téma
  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli by bylo možné posílit policejní hlídky v ulicích Radotína a zpřísnit potenciální postih pro ignoranty kašlající na současný stav? bezohlednost a arogance lidí je neskutečná, dnes a denně vídám lidi (desítky) bez roušek a to včetně rodičů na procházce s dětma, a na výzvu aby neporušvali Nařízení vlády a nebyli bezohlední se setkávám poze s hulvátsvím a agresivitou a už několikrát i výhružkami přesdržkou. Sám nasazuji roušku pokaždé když jdu ven, s odpadkama, na zahrádku, pro doručené zásilky.Nejsem histerik,ale nřízení tu jednou je a tak by ho měl každý dodržovat. Děkuji a přeji hezký den. Michal Žiška
  • Odpověď: (Eva Javorská) 23.03.2020 11:55)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět. Policisté se pohybují v terénu a na dnešním krizovém štábu byli požádáni o zvýšený dohled. Pokud se setkáte s větším shlukem lidí bez roušek, volejte na číslo 156 nebo 158.
 • Otázka: Parkování Pod Klapicí-Strážovská (Jitka Vondráčková 20.03.2020 19:05) – Doprava
  Dobrý den,

  je možné po dobu rekonstrukce trati a s tím spojeným dopravním omezením v Radotíně zrušit vyhrazené parkování za křižovatkou Pod Klapicí a Strážovská u restaurace Gourmet.
  Je zde několik vyhrazených parkovacích míst, na nichž stojí většinou dodávky, přes které je velice špatně vidět do protisměru při odbočování z ulice Pod Klapicí.
  Hned naproti je umístěna dočasná zastávka autobusu a průjezd je úzký a nepřehledný z pohledu odbočujícího řidiče.
  Děkuji za odpověď, J. Vondráčková
  • Odpověď: (Eva Javorská) 23.03.2020 9:57)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, na který odpovídá Jan Martínek, vedoucí Odboru dopravy našeho úřadu: Za současné dopravní situace v Radotíně se o zrušení veřejných parkovacích stání v ulici Strážovská neuvažuje. Je možné zvážit možnost doplnění takového dopravního značení, které by neumožnilo vozidlům předjíždět BUS stojící v zastávce.

 • Otázka: látkové roušky (Jana Vinšová 14.03.2020 22:45) – Obecné téma
  Dobrý den,
  radnice Prahy 7 vyhlásila výzvu, která se týká šití bavlněných látkových roušek (https://www.praha7.cz/dobrovolnici-siji-latkove-rousky/) a jejich distribuci potřebným. Neuvažujete o něčem podobném? Respektive máme ušité látkové roušky vozit na Prahu 7 nebo by našly využití i u nás v Radotíně?
  Děkuji
  Jana Vinšová
  • Odpověď: (Eva Javorská) 16.03.2020 8:44)
   Dobrý den,
   moc děkujeme za nabídku, určitě se nám budou hodit minimálně pro dům s pečovatelskou službou. Poprosíme o jejich doručení na podatelnu Úřadu městské části Praha 16, Václava Balého 23/3.
   Přeji hlavně zdraví
   Eva Javorská
 • Otázka: Zastávky na lince 248 (Ing. Vlastimil Ehrman 04.03.2020 11:35) – Doprava
  Dobrý den,
  při otevření linky 248 slíbil úřad, že zastávky Vojetická a Viničky, které jsou zhotoveny z panelů zasahujících do vozovky, budou jen provizoriem. Proto se ptám, jak dlouho toto provizorium ještě potrvá a kdy budou ony zastávky dokončeny jako "normální". Teď se bude všechno točit kolem dopravního chaosu vyvolaného rekonstrukcí přejezdu v Karlické ul. a proto se bojím, aby tento problém nezapadl.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 09.03.2020 15:13)
   Dobrý den, pane Ehrmane, 
   úpravy předpokládáme o letních prázdninách. Děkujeme za pochopení. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: parkování (Jana Löffelmannová 05.03.2020 7:09) – Doprava
  Dobrý den, bydlím na náměstí Osvoboditelů a zjistila jsem, že v okolních ulicích i na parkovišti pod Albertem u trati "vyrostly" dopravní značky zákaz parkování. Tyto zákazy budou platit také až do prosince 2020 nebo na některých místech je to jen dočasné omezení? Pokud je to na delší dobu, je někde zajištěno parkování pro obyvatele Radotína, resp. oblasti kolem nám. Osvoboditelů? Malé parkoviště před naším domem určitě nepokrývá potřebu parkovacích míst.
  Děkuji a přeji pěkný den
  Jana Löffelmannová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 06.03.2020 14:02)
   Dobrý den, paní Löffelmannová , 
   děkujeme za Váš dotaz. V rámci probíhající optimalizace trati je na náměstí Osvoboditelů, resp. v ul. Prvomájová, osazen zákaz zastavení pouze před domem č.p. 1358 a 1359,  v úseku cca 15 m z důvodu umístění nové autobusové zastávky MHD. 
   Všechna ostatní parkoviště v rámci „nového sídliště“ zůstala zachována. Zákazy zastavení jsou dále osazeny na nezpevněné ploše pod Albertem, zde bude umístěno zařízení staveniště pro stavbu optimalizace trati. Další zákazy zastavení jsou osazeny na části parkovací plochy u restaurace Rozmarýn. Dopravní značky jsou povoleny s termínem do 9.12.2020.
   Kvůli výstavbě nového železničního koridoru jsou tato opatření nezbytně nutná. 
   Od 9. března bude i nadále možné využít parkoviště ve Výpadové ulici před bistrem „U Ondřeje“ nebo pro parkování od večerních do ranních hodin i na parkovišti u obchodního centra Berounka (Albert) na náměstí Osvoboditelů. Dále se radotínské radnici podařilo se zhotovitelem stavby dojednat zachování neoficiální odstavné plochy u vlakového nádraží vedle parkoviště P+R, která měla být původně zcela využita pro stavbu. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: objížďka - oprava silnice (ing. Stanislava Menšíková 04.03.2020 20:10) – Doprava
  Dobrý den,
  z důvodu výstavby kanalizace byla cca od dubna 2019 vedena objížďka ulicí Jelenovskou a Otínskou. Trasa byla určena pro osobní auta, dodávky a autobusy. Vlivem zvýšeného provozu došlo k poškození komunikace Jelenovská v místě instalace pásu odtokových kanálků (hned dole u křižovatky Zderazská a Karlická). Kanálky jsou prolomené a současně je tam poškozený asfalt.
  Kdy dojde k opravě této komunikace, abychom si tam neničili auta? Vzhledem k další plánované uzavírce, tentokrát v ulici Karlické, se dá v Jelenovské i Otínské očekávat opět zvýšený provoz, takže by bylo vhodné silnici v tomto místě co nejdříve opravit. Děkuji za zprávu a za rychlé vyřešení problému. S pozdravem S. Menšíková
  • Odpověď: (Eva Javorská) 05.03.2020 12:08)
   Dobrý den,
   děkujeme za váš podnět. Odtokové kanálky budou provizorně zabetonovány. Jejich oprava je v plánu.
   Přeji krásný den
   Eva Javorská


Vytisknout