OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Sociální bydlení (Klimentová 16.11.2021 12:23) – Sociální oblast
  Dobrý den , mohu se zeptat zda zda funguje nějaké sociální bydlení pro lidi v invalidním důchodu bez jiného výdělku.
  Zjištuji pro maminku, trvale bydliště má ve Vaší městské části.
  Nebo jak postupovat v takovém případě, nyní pobývá v chráněném bydlení. Děkuji za odpověď Klimentová
  • Odpověď: (Eva Javorská) 02.12.2021 9:33)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz, na který Vám odpovídá Daniela Řepásková z Odboru sociálního: Městská část Praha 16 nemá sociální bydlení. Pokud je občan v invalidním důchodu a pobývá v chráněném bydlení má nárok na doplatek na bydlení, vyplácený úřadem práce, kde je nutno o něj požádat. Na doplatek na bydlení k invalidnímu důchodu bude mít nárok i v jakémkoliv bydlení s nájemní smlouvou. Rovněž můžete požádat u úřadu práce o dávku hmotné nouze doplatku do životního minima. Pro seniory je vždy dobré podat žádost o možnost umístění do domova s pečovatelskou službou.
   Přeji pěkný den,
   Eva Javorská

 • Otázka: Upozornění na nebezpečné misto (Petr Horský 23.11.2021 11:43) – Obecné téma
  Pouze upozornění. Ve Veštínské ulici blízko kadeřnictví je neoznačené a nebezpečné místo pro chodce. Jde o propad části chodníku. Hezký den. Petr Horský
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 23.11.2021 13:45)
   Dobrý den, pane Horský, 
   děkujeme za Vaše upozornění. Místo je označené, oprava je objednána. Proběhnout by měla ve čtvrtek. 
   Hezký den. 
   Jana Hejrová
 • Otázka: lávka přes koleje (Marcela Ettelová 11.11.2021 16:10) – Obecné téma
  Chtěla bych upozornit, že opět byla dost kluzská lávka přes koleje u nádraží Radotín a to dne 10.11.2021v ranních hodinách. Vím že se to již na této stránce řešilo, ale evidentně se nic nevyřešilo. Občas tam někdo nasype písek, ale většinou, když to není potřeba a ráno nemrzne. Děkuji
  • Odpověď: (Eva Javorská) 16.11.2021 13:09)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz, na který odpovídá Michal Krošlák ze Správy železnic: Údržbu lávky pro pěší bude do 10. prosince 2021 zajišťovat zhotovitel stavby. Od 10. prosince 2021 bude otevřen podchod pro pěší (část nového a část starého, které budou vzájemně propojeny) a lávka pro pěší bude v termínu od 11. prosince 2021 do 16. července 2022 uzavřena a cestujícím a občanům bude sloužit podchod. V neděli 21. listopadu zhotovitel provede posyp lávky pískem, jelikož od pondělí 22. listopadu má v ranních hodinách mrznout.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Otazka na praktickou výuku (Martin Císařovský 27.10.2021 16:23) – Obecné téma
  Dobrý den,
  Chtěl jsem se poptat zda je možné u vás podstoupit praktickou výuku?
  Chodím na obor veřejno správní činnost 3 ročník. Jedná se o termín 24-28.1/2022
  Chodím na tuto školu:
  Střední odborná škola sociální svaté Zdislavy

  Děkuji za odpověď,
  Císařovský
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 29.10.2021 8:27)
   Dobry den, pane Císařovský, 
   praxe studentů u nás možná je. Pokud byste se chtěl zaměřit na konkrétní oblast, bylo by ideální oslovit přímo příslušného vedoucího odboru. Poté  zašlete tajemníkovi úřadu (Ing. Jiráskovi) a na Personální úsek (Bc. Mrázkové) návrh smlouvy o odborné praxi. Tuto smlouvu připravuje škola, po našem doplnění, a případných dalších úpravách, dojde k podpisu a praxe může proběhnout. 
   Bližší informace poskytne Bc. Mrázková.
   Děkujeme za spolupráci, s pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: Dokončení křižovatky pod Korunou (Michal Čeleda 25.10.2021 11:52) – Doprava
  Dobrý den, kdy bude dokončena rekonstrukce křižovatky pod Korunou? Na stránkách MČ jsem nic nenašel, na stránkách TSK je uvedeno do konce srpna 2022, ale zrušení omezení už na 2.8.2021.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 25.10.2021 16:21)
   Dobrý den,

   děkujeme za Váš podnět. Dle postupu prací by měla být křižovatka hotova do konce června 2022. Případné zkrácení realizace je závislé na možnosti provádět některé pracovní postupy v době zimního období. Definitivní termín bude znám v průběhu března 2022.

   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: zájezdy (zuzana trnkova 02.10.2021 11:42) – Obecné téma
  budou opět zájezdy pro důchodce?
  • Odpověď: (Eva Javorská) 18.10.2021 13:33)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz. V letošním roce se zájezdy již organizovat nebudou, i s ohledem na opět se zhoršující situaci s onemocněním COVID 19, která znemožňovala uspořádání zájezdu v loňském i letošním kalendářním roce. V případě, že v příštím roce 2022 budou okolnosti vhodnější (nebudou v platnosti přísná hygienická nařízení), určitě radotínská radnice v zastoupení kulturního střediska tradiční zájezdy pro seniory organizovat bude.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: zakázky (Anna Mertová 14.10.2021 12:13) – Výstavba
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kde mohu najít směrnici pro zadávání zakázek malého rozsahu. Tedy pro takzvané VZMR. Děkuji. A. Mertová
 • Otázka: Lávka přes koleje (Monika Kučerová 11.10.2021 8:46) – Výstavba
  Dobrý den.
  Mám dotaz ohledně lávky přes koleje.Kolegyne dojíždí vlakem od Berouna časně ráno a při prvních ranních mrazících bylo dosti nebezpečné lávku přejít.Mate v plánu to nějak řešit nebo až při častých úrazech občanů.
  Děkuji s pozdravem
  Kučerová Monika
  • Odpověď: (Eva Javorská) 12.10.2021 13:49)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět. Informaci s žádostí o nápravu jsem poslala na Správu železnic, která má provizorní lávku na nádraží, včetně její údržby, na starost. Již kontaktovali firmu, která pro ně údržbu zajišťuje a bude proveden posyp jemným pískem, aby povrch neklouzal.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Havelské posvícení (Lubomír Nový 07.10.2021 12:40) – Kultura
  Dobrý den, nejsem z Radotína, přesto bych se rád zúčastnil Havelského posvícení, ale nikde na plakátech nejde dohledat, které kapely budou hrát v sobotu či neděli a časy těch vystoupení, nechci tam být celý den, nejsem nejmladší, ale Havelku bych viděl rád. Vím, že to zajímá více lidí i z Radotína.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 07.10.2021 12:45)
   Dobrý den,

   program je zveřejněn na úvodní straně webových stránek MČ - https://www.praha16.eu/2021-Program-Havelskeho-posviceni.html

   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Napadení mého syna (Silvie Plzáková 03.10.2021 18:44) – Obecné téma
  Dobrý den,
  dnes, když se můj syn vracel domů z hřiště, byl u trafiky mezi ulicemi Vrážská a Věštínská napaden zhruba stejně starými romskými dětmi. Začali ho mlátit a kopat. Vrátil se sice bez viditelných zranění, ale psychicky ho to dost zdrblo. Bojí se, že se to bude opakovat. Copak s tím někdo nemůže něco udělat???!!!
  • Odpověď: (Eva Javorská) 05.10.2021 7:30)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, na který Vám odpovídá starosta Karel Hanzlík: V případě podobných incidentů je potřeba okamžitě kontaktovat Policii ČR například na bezplatné telefonní lince 158. Takto opožděně se možnost usvědčení, těch kteří napadli Vašeho syna výrazně snižuje. Zažádáme o záznam z bezpečnostní kamery, která je u železničního přejezdu mezi ulicí Na Betonce a Vrážská. Z vašeho dotazu je patrné, že se napadení přihodilo v neděli 3.10., ale potřebovali bychom znát i přesnější čas z důvodu usnadnění vyhledávání na záznamu. S ohledem na Vaše sdělení budeme informovat Policii ČR i Městskou policii hl. m. Prahy, případně členy bezpečnostní agentury, aby se v uvedené lokalitě zaměřili i na zde se poflakující nezletilé. 
   S pozdravem,
   Eva Javorská




Vytisknout