OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: parkovani (Jaroslava Krausova 15.05.2024 10:59) – Doprava
  Dobry den,
  2.5.2024 jsem vam zaslala stanovenou pokutu 600kc za parkovani pred poliklinikou pri navsteve lekare.
  Mam elektromobil a nyni mi bylo poukazano,ze na parkovaci tabuli mohu parkovat a na vic jsem mela za prednim sklem vytyceny hodiny.Jsem obcankou Radotina a radne respektuji veskera znaceni ,ale toto povazuji za neopravnene.
  Prosim o prezkoumani me pokuty tykajici se vozu SPZ EL502AN.
  Dekuji Krausova
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 17.05.2024 11:49)
   Dobrý den, paní Krausová, 
   na Váš dotaz odpovídá Bc. Václav Dbalý, vedoucí Odboru občansko správního: 
   Na parkovišti u polikliniky je umístěna dopravní značka „IP 13c“, což znamená „Parkoviště s parkovacím automatem“. Jedná se tedy o místo, kde je nutné na automatu zaplatit částku 10,- Kč za hodinu. Dopravní značka „IP 13b“ tedy „Parkoviště s parkovacím kotoučem“ není před poliklinikou umístěna. Uvedené opatření má za cíl to, aby před poliklinikou bylo dostatek prostoru pro občany, kteří jdou na vyšetření či ošetření na polikliniku a toto parkoviště nebylo blokováno jinými řidiči. Zákon nikde neuvádí, že platit na uvedených parkovištích mají pouze majitelé obyčejných vozidel, kdežto řidiči elektromobilů mohou všude parkovat zdarma.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Podchod pod tratí v ul. Na Betonce (Eva Knollová 10.04.2024 19:42) – Doprava
  Dobrý den, prosím, aby úřad se SŽDC vyjednal nebo sám zajistil osazení zrcadla v oblouku podchodu-podjezdu pod tratí že strany ulice Na Betonce. Chodcům by zrcadlo umožnilo včas uskočit, když se shora blíží osoba na kole/koloběžce apod.(Podchod u Rozmarýnu takové zrcadlo má. Děkuji za něj!)
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 17.04.2024 9:30)
   Dobrý den, paní Knollová, 
   na Váš dotaz odpovídá Lenka Moravcová z Oddělení dopravy našeho úřadu: 
   Při účasti na provozu obecně platí vzájemná ohleduplnost, která vychází z § 4 zákona č. 316/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. V daném případě se ale jedná o komunikaci pro pěší, chodník, určený pro chodce. Cyklisté, s výjimkou dítěte na kole mladšího deseti let, nesmějí podchodem jet. Problematika byla konzultována i s Policií ČR a bylo konstatováno, že na takovéto komunikace se dopravní zrcadlo běžně neosazuje. 
   Děkujeme za pochopení. 
   Jana Hejrová
 • Otázka: ordinační hodiny RTG (Kotnauerova 15.04.2024 9:45) – Sociální oblast
  Prosím o reakci, zda ordinační hodiny RTG pracoviště jsou správně uvedené na tomto webu, kde se v aktualitách nachází informace, že provoz byl ukončen. Děkuji
  https://vosmikova-rtg-sono.cz/rtg/
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 15.04.2024 11:43)
   Dobrý den, paní Kotnauerová, 
   MUDr. Vosmíková ordinaci již ukončila, provozovatelem je jiná společnost. Pracovní doba je v pondělí, ve středu a v pátek od 8 do 14 hodin, v úterý od 8 do 13 hodin a v pátek od 8 do 12 hodin. Telefon do ordinace je 603 228 286. Za rentgen se platí 200 Kč. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Modré zóny (Michal Čeleda 05.03.2024 8:45) – Doprava
  Dobrý den,
  Navážu na téma parkování v okolí Sokolovny. Neuvažuje MČ Praha 16 nejdříve o postavení parkovacího domu a až pak o zavedení modrých zón? V okolí Sokolovny má v podstatě každý RD vjezd na pozemek a tedy by obyvatelé problém s parkováním mít neměli. A že jsou na Sokolovně sportovní akce? To je asi logické stejně tak, že na tyto akce jezdí řada lidí autem. A co teprve na Memorial Aleše Hřebského? Nebo že by MČPraha 16 v rámci zklidnění Sokolovnu zcela uzavřela?

  OT: Mě třeba jezdí pod okny autobus, což mě velice ruší a omezuje to má práva. Neuvažuje MČ Praha 16 o žádosti o zrušení linky 248? (pokus o vtip, ale princip je stejný)
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 08.04.2024 14:50)
   Vážený pane Čeledo, 
   na Váš dotaz odpovídá místostarosta Mgr. Miroslav Knotek: 
   O parkovacím domě uvažujeme od roku 2017, kdy hlavní město Praha potvrdilo zájem o jeho realizaci. Městská část není schopna vygenerovat částku odhadem přes 120 mil. Kč na jeho realizaci. Počítali jsme s jeho zařazením do systému P+R, což v té době mělo logiku v návaznosti na připravovanou rekonstrukci trati do Berouna. Bohužel následující vedení Prahy tomuto projektu, i přes naše upozornění na platné stavební povolení, nevěnovalo dostatečnou prioritu.
   Dnes jsme v situaci, kdy náměstek primátora Zdeněk Hřib (Piráti) mluví o podmínce financování P+R nejprve zavedením modrých zón. Otázka modrých zón je v pozici otázky pro naše občany zda ano, či ne. V uvědomění si finančních požadavků tohoto záměru. Zároveň nedochází k dostatečné garanci parkování v blízkosti bydliště, atd. 
   Záměr by měl být realizován v celé městské části, tak aby nedošlo k vytlačení aut pouze z centrálních částí do okrajových. Městská část nezavádí modré zóny, ale chce slyšet od občanů, zda si uvědomují všechna pro a proti. Na základě veřejného projednání by pak došlo k případnému zavedení modrých zón. Zatím jsme v pozici diskuze a projednání záměru s občany.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: Dotaz o pronájmu (Daniel Petřík 24.03.2024 14:23) – Obecné téma
  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli městská část Radotín pronajímá nebytové prostory, jako to například mají na stránkách jiné části Prahy.
  Děkuju moc a přeji hezký den !
  DP
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 26.03.2024 9:30)
   Dobrý den, pane Petříku, 
   děkujeme za Váš dotaz. V současné době Městská část Praha 16 nedisponuje volnými nebytovými prostory. Pokud by takové nebytové prostory byly uvolněny a nabízeny k pronájmu, byly by zveřejněny.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: Zábradlí. (Ivan Klusáček 21.03.2024 11:08) – Obecné téma
  Proč je na chodníku u Janky Radotín zábradlí?Viz obrázky.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 26.03.2024 9:28)
   Dobrý den, pane Klusáčku,
   zábradlí ve Vrážské je požadavkem Policie ČR. Investor úpravy vjezdu do areálu Janky je Správa železnic, která bude reklamovat provedení u dodavatele zábradlí.
   Jana Hejrová
 • Otázka: placený rentgen (Lenka 14.03.2024 14:12) – Sociální oblast
  Dobrý den, již asi cca 2 roky platíme v místním zdravotním středisku 200 Kč za rentgen, ačkoliv tato služba je plně hrazena ze zdravotního pojištění. Může mi někdo vysvětlit, proč se to děje?
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 19.03.2024 10:14)
   Dobrý den, 
   děkujeme za dotaz, na který odpovídá Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16:
   Úkony za rentgen jsou od zdravotní pojišťovny propláceny, ale v nedostatečné výši. V úhradové vyhlášce nebyly v posledních letech zohledněny všechny okolnosti, které prodražují provoz RTG zařízení a laboratoří.
   Na trhu práce nejsou k dispozici RTG laboranti. Když se někdo objeví, zpravidla má vysoké požadavky na mzdu. 
   Výrazným způsobem se zdražil popis snímků. Ten musí provést specialisté, personál tak musí snímky přenášet do vzdálených IT prostředí. V okamžiku, kdy má provozovatel jen jedno RTG pracoviště, jedná se o další ekonomickou zátěž. 
   Pokud by se nepodařilo dohodnout se s pojišťovnami, částka, kterou zaplatí pacient, by byla ještě vyšší. Vzhledem k tomu, že zřizovatelem zdravotnického zařízení v Radotíně je Městská část Praha 16, je naším cílem rentgen zachovat. 
   Rentgenové pracoviště v Radotíně provozuje MUDr. Vrecion. Jedná se o nezbytnou zobrazovací metodu k provozu jeho chirurgické ambulance. Z toho důvodu byla doktoru Vrecionovi snížena výše úhrady za nájemní smlouvu, v opačném případě by musel provoz dotovat ze svého. Rentgen ale využívají, a jsou na něm závislá, i další odborná pracoviště, jako ortopedie, plicní nebo ORL. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Autobusové zastávky (Marek Novák 07.03.2024 0:26) – Doprava
  Pan Hřib, náměstek pro dopravu, sliboval výměnu všech autobusových přístřešků v Praze včetně všech komponentů (laviček, odpadkových košů).
  Můžete zveřejnit informaci o termínu výměny ke všem autobusovým zastávkám v Radotíně?
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 15.03.2024 13:52)
   Dobrý den, pane Nováku, 
   o výměně přístřešků na autobusových zastávkách v Radotíně aktuálně nemáme žádné informace. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: vydání cestovního pasu (Stanislav Martínek 04.03.2024 18:07) – Správní oblast a osobní doklady
  Dobrý den,
  potřebuji si zažádat o nový cestovní pas a rád bych se vyhnul dlouhému čekání. Je možné se "objednat" na konkrétní hodinu? Máte on-line rezervační systém?
  Děkuji
  Stanislav Martínek
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 05.03.2024 13:37)
   Dobrý den, pane Martínku, 
   děkujeme za dotaz, objednávkový systém je k dispozici pod tímto odkazem
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Parkování v oblasti "Sokolovny" (MArtin Kysela 20.02.2024 19:47) – Doprava
  Dobrý den,
  neuvažuje MČ Praha 16 o zavedení modrých parkovacích zón alespoň v okolí Sokolovny nebo přestěhování místního lakrosového klubu mimo dříve klidnou část Radotína? Tím by se zklidnila dopravní situace a jako rezidenti bychom se zbavili nájezdů hráčů, rodičů či fanoušků a problémů s parkováním? Také by se mohlo pravděpodobně vrátit původní přirozeně logické dopravní značení (odpovídající architektuře ulic a bloků) než stávající naprosto nesmyslné pro mnoho řidičů, kteří nejsou místní, čímž paradoxně dochází k mnohem více situacím s potenciální možností střetu vozidel (osobní zkušenosti v křižovatce U vápenky - Prvomájová). Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 29.02.2024 13:09)
   Dobrý den, pane Kyselo, 
   děkujeme za Váš dotaz, na který odpovídá místostarosta Miroslav Knotek:
   Městská část připravuje diskuzi a anketu týkající se tématu modrých zón. Jejich případné zavedení bude řešeno až poté, co diskuze proběhne a budeme znát názor většiny občanů. Modré zóny jsou zásadní otázkou dopravy v klidu pro všechny občany Radotína. 
   Místní lakrosový klub je součástí radotínského sokola, který zde sídlí od roku 1932, tedy od doby, kdy v okolí nebyla tak hustá zástavba. Jeho součástí je i venkovní sportoviště, které bylo od postavení sokolovny určené pro sport a vždy bylo takto využívané. Například v padesátých až sedmdesátých letech minulého století se zde hrál lední hokej a hřiště bylo osvětlené. 
   V rámci územního plánu je celá plocha určená pro sport. Pozemek a budova sokolovny jsou v majetku TJ Sokol Radotín, nikoliv v majetku městské části. Komunikace v okolí sokolovny jsou, stejně jako v celém Radotíně, určené pro všechny rezidenty. 
   Co se týká křižovatky ulic U Vápenky s Prvomájovou, od 20. února došlo ke změnám v provozu a je v platnosti nová úprava. Podrobnosti se dočtete v textu, který jsme zveřejňovali na webu: Ulicemi U Vápenky a Štěrková se bude jezdit jednosměrně
   Děkujeme za pochopení. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová


Vytisknout