OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: úklid ulic (Macková Jaroslava 10.11.2020 11:47) – Obecné téma
  Dobrý den,
  obracím se na Vás s problémem čištění ulic, konkrétně ul.Živcová - její slepá část. Když probíhá úklid zametačem, řidič nikdy nezajíždí do konečné slepé části, nevím proč, je to ulice jako každá jiná. Na náš dotaz na Technických službách nám bylo řečeno, že tento úsek se uklízí ručně (nikdy!!). Dnes zde takový úklid probíhal, ale pracovníci opět tento úsek neuklidili. Náš pozemek je značně pod úrovní ulice, Technické služby proto před časem udělaly podél chodníku mřížku až k nejbližšímu kanálu. Velmi jsme to uvítali, ale pokud se konec ulice neuklízí, veškeré listí,jehličí atd. se spláchne k našemu chodníku a mřížka je neustále zanešená a neplní svou funkci. Musíme to tedy řešit svépomocí, mřížku vyndat a prostor vyčistit. Prosím proto, aby příště úklid probíhal v celé ulici, i v její konečné slepé části. Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 11.11.2020 13:42)
   Dobrý den, paní Macková,
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha – Radotín: 
   V současné době probíhá lokální strojní zametání listí, a to pouze v místech s jeho vysokou koncentrací. Zároveň se ručně čistí chodníky od plevele a jiných nečistot. Skupina, která tyto práce provádí, se pohybuje v ulici Radkovská a Topasová a postupně přechází ke Strážovské. Takže i Vámi uvedená oblast bude v nejbližší době ručně dočištěna.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: svoz odpadu kontejnery (Špačková Hana 08.11.2020 11:03) – Obecné téma
  Dobrý den,nejprve bych ráda moc poděkovala za dnes přistavený kontejner hl. města na bioodpad.Překvapilo mě.že letošní podzim technické služby nepřistavili ani jeden kontejnerdo ulice Prvomájové.Zrovna okolo sokolovny je plno starších lidí,kteří jsou velice vděčni nebot nema každý možnost jet do sběrného dvora.Jediné co nám všem vadí je mala informovanost proto chci poprosit zda by nebylo do budoucna možné vyvěsit včas na kontejnerová místa rozpis přistavených kontejnerů jako to vidím v okolních vesnicích a častech Prahy jako Slivenec,Lochkov,Chuchle.Dozvěděla by se to tak šírší veřejnost a nejen ti co mají možnost koukat na počítač.moc děkuji a prosím o zvážení,Diky Špačková
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 11.11.2020 12:57)
   Dobrý den, paní Špačková, 
   kvůli současné složité situaci související s epidemií koronaviru není možné zajistit letošní podzimní svoz bioodpadu prostřednictvím Technických služeb Praha – Radotín. Důvodem jsou omezené personální kapacity, někteří zaměstnanci vypomáhají pečovatelské službě například s rozvozem obědů, drží i pohotovosti pro profesionální hasiče. Sběr bioodpadu proto plně nahradily víkendové svozy Pražských služeb a otevřený sběrný dvůr, který také přijímá rostlinný odpad. 
   Pevná kontejnerová stanoviště nejsou stanovena, jde jen o určité oblasti, kde může být kontejner přistaven podle aktuální dopravní situace. Z toho důvodu zde nejsou rozmístěny ani žádné vývěsky, kde by se dalo občany informovat o přistavení kontejnerů. Kvůli velkému množství parkujících vozidel se Technickým službám snižují možnosti, kam lze kontejner přistavit. Uvažuje se proto o zřízení pevných kontejnerových stanovišť, na nichž bude zakázáno parkovat vozidla (což bohužel zase sníží možnosti místních obyvatel na parkování svých vozů).
   Uvedené informace jsou proto opravdu zveřejněny elektronicky na radničních stránkách, jak píšete, a v Novinách Prahy 16, případně by mohly být publikovány na plakátovacích plochách, které jsou rozmístěny po celém Radotíně (je jich aktuálně 11).
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: zahrazení stezky u Berounky (Šejharová Jitka 03.11.2020 11:41) – Doprava
  Dobrý den,
  na část stezky u Berounky mezi Říčními lázněmi a biotopem v místě, kde končí ohrady s koňmi, někdo zatloukl želené kůly a omotal je páskou zabraňující vstupu, s informací, že jde o soukromý pozemek. Je vám tato skutečnost známa a řešíte ji?
  Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 06.11.2020 11:05)
   Dobrý den, paní Šejharová,
   o uvedené skutečnosti víme. Záležitost se řeší s právním zástupcem Městské části Praha 16 a s novými vlastníky dotčených pozemků.
   Děkujeme za informaci.
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: přechod u Ondřeje (Martin Rozumek 21.10.2020 7:36) – Doprava
  Dobrý den,
  rád bych se zeptal, jak je daleko příprava vzniku přechodu pro chodce k parkovišti/ řece v místě u Ondřeje? Už měl být v červnu realizován, ne? Čekáme na to 14 let, řidiči z té zatáčky jezdí jako šílenci,
  Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 21.10.2020 16:54)
   Dobrý den,
   děkujeme za připomenutí. Po dlouholeté přípravě a opakovaných žádostech Městské části Praha 16 je výstavba nového přechodu přes Výpadovou ulici v lokalitě U Ondřeje podle aktuální informace těsně před začátkem realizace. Práce by měly být zahájeny již v průběhu příštího týdne, jak nám dnes sdělil zástupce investora, kterým je Technická správa komunikací hlavního města Prahy.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
  • Odpověď: (Ing. Pavel Jirásek) 27.10.2020 9:34)
   Dobrý den,
   dle písemného upřesnění ze strany Technické správy komunikací hl. m. Prahy bude staveniště předáno zhotoviteli dne 2. listopadu.
   S pozdravem
   Ing. Pavel Jirásek
 • Otázka: Zrcadlo (Jan 13.10.2020 20:59) – Doprava
  Dobrý den, bylo by možné umístit zrcadlo při výjezdu z ulice náměstí Osvoboditelů křížící ulici na Betonce? Při výjezdu z ulice náměstí Osvoboditelů na Betonku není možnost vidět doleva přes zaparkovaná auta, a už několikrát se mi málem stalo, že jsem byl kousek od dopravní nehody, což při hlavním tahu by nebylo nejlepší. A nejedná se pouze o aktuální opatření vůči uzavření podjezdu, je tam celkově špatný výhled a zrcadlo by mohlo ulehčit výjezd z ulice a převážně z parkoviště u Alberta.
  Děkuji za odpověď, Jan
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 21.10.2020 16:55)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, který jsme jako vlastník komunikace prověřili, a to ve spolupráci se silničním správním úřadem a zástupcem dopravní komise. 
   Toto místo nebylo vyhodnoceno jako vysoce rizikové, aktuálně je pouze více dopravně zatížené z důvodu uzavírky hlavní komunikace, silnice 2. třídy II/101 u Horymírova náměstí. Po otevření podjezdu na přelomu listopadu a prosince letošního roku se dá předpokládat, že dopravní zatížení ulice Na Betonce se opět sníží. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Volne pobihani psu (Honza 09.10.2020 19:37) – Obecné téma
  Dobry den,
  chtel bych se zeptat, jak to je s volnym pobihanim psu na uzemi Radotina.
  Bezohlednost nekterych majitelu psu je zarazejici, nehlede na zadelane chodniky.

  Dekuji za odpoved
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 20.10.2020 8:24)
   Dobrý den, 
   na Váš dotaz odpovídá Ing. Jarmila Nováková z Oddělení životního prostředí našeho úřadu:
   Hlavní město Praha nevydalo žádnou obecně závaznou vyhlášku, která by se zabývala volným pohybem psů a všeobecně problematikou psů v hlavním městě.
   Volné pobíhání psů ve veřejné zeleni řeší obecně závazná vyhláška č. 6/2001 Sb. HMP, o ochraně veřejné zeleně, v platném znění, která zakazuje vstupovat se psy na dětská hřiště a pískoviště a umožnit vstupovat na ně volně pobíhajícím psům. Dále vyhláška zakazuje volný pohyb psů v zahradách a parcích uvedených v příloze č. 1 (na našem katastrálním území není žádná tato plocha). 
   V případě možného ohrožení, porušení výše uvedené vyhlášky nebo znečišťování veřejného prostranství způsobeného psem doporučujeme obrátit se na městskou policii. 
   Dodáváme, že Městská policie hl. m. Prahy na veřejných prostranstvích dohlíží na majitele psů a jejich chování vůči dalším lidem. Městskou policii opětovně požádáme o intenzivnější kontroly zejména na obou radotínských sídlištích. Co se týká úklidu, psí exkrementy z ulic pravidelně odstraňují speciálním strojem pracovníci našich technických služeb. 
 • Otázka: přechod Karlická (Jan Burjánek 29.08.2020 10:32) – Doprava
  Dobrý den, po dopravních úpravách souvisejících s opravou u železniční tratě není možné bezpečně přejít Karlickou ulici. Karlickou ulici potřebují nutně přejít děti na cestě ze ZŠ do ZUŠ. Přechod u Koruny je nebezpečný, auta nedávají chodcům přednost (nikdo nikdy nekontroluje). Nebylo by možné nainstalovat jednoduchý dočasný semafor na tlačítko, případně zapnout semafor pro chodce na křižovatce s ul. Pod Klapicí? Jistě je to jednodušší než realizovat komplikovanou světelnou křižovatku u tunýlku (jen pro pohodlí řidičů). Moc děkuji za odpověď.
  Jan Burjánek
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 12.10.2020 13:15)
   Dobrý den, 
   přijměte, prosím, naši omluvu za pozdní odpověď. Bohužel nám zcela vypadla z redakčního systému.
   Světelnou signalizaci v křižovatce pod „Korunou“ vypnul odpovědný odbor Magistrátu hlavního města Prahy jako příslušný silniční správní úřad, spolu s Policií ČR. Výše zmíněné orgány by musely také schválit a zajistit osazení případných provizorních semaforů na vybraném přechodu pro chodce. Po projednání této záležitosti s Policií ČR je osazení provizorních semaforů  nereálné. Není např. jednoznačné, který přechod v Karlické by se měl tímto zařízením chránit (kde přechází nejvíce dětí?, který je nejvíce frekventovaný?) a jaký dopad bude mít toto opatření na plynulost silničního provozu apod.
   Smysl by mohl dávat přechod u Koruny k zelenině, ale nedokážeme posoudit, kolik dětí ráno chodí přes tento přechod do školy. Předpokládáme, že většina dětí z nového sídliště chodí přes přejezd v ulici Na Betonce, a tam by bylo vhodné směrovat i všechny ostatní… Do základní umělecké školy se chodí v průběhu odpoledne a není možné zajistit, aby zde městská policie hlídkovala po celou dobu.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: covid-19 v MŠ a ZŠ (K 08.10.2020 9:29) – Obecné téma
  Dobrý den,
  obracím se s otázkou na zřizovatele radotínské MŠ (IČ 70882541) a ZŠ (IČ 70874263) a na krizový štáb MČ Praha 16. Začnu ale trochu ze široka.

  V září 2020 jsem se jako zástupce rodičů jedené ze tříd účastnila setkání s ředitele ZŠ. Mluvilo se i o nákaze covid-19. Jeden z přítomných rodičů žádal ředitele, aby informace o přítomnosti covid-19 ve škole byla bezodkladně komunikována směrem k rodičům, aby tito mohli v zápětí zavést ve styku s rodinnými příslušníky z rizikových skupin preventivní opatření (např. 14 dní neposílat dítě na návštěvu k 90leté babičce). Snad to pan ředitel bude brát v potaz.
  Teď ale k MŠ. Již několik dní visí na dveřích MŠ Hastrmánek leták, který posílám v příloze. V úterý odpoledne se mě jedna maminka ptala, co vím o tom, že covid-19 je potvrzen nejen u uklízeček, ale i u učitelek. Netušila jsem nic. Až ve středu v 16 hodin mi přišlo hlášení z webu MŠ: http://www.msradotin.cz/2020/10/07/informace-ke-karantene-v-ms-ze-dne-7-10-2020/
  Na dveřích (ani na nástěnce u vrat) MŠ nebyla ani dnes 8. 10. v 8:00 informace aktualizována.
  Předesílám, že lidé z rizikových skupin jsou i mezi samotnými rodiči! Proč nebyli rodiče dětí informováni dříve?
  Jak dlouhý čas uplynul, než se informace o nákaze mezi učitelkami dostala nejen ke krizovému štábu, ale také k rodičům?

  (Mimochodem "ty paní, co vytírají podlahu", distribuují dětem v MŠ také jídlo. Nabízí se otázka, zda dvě potizivně testované uklízečky skutečně pouze uklízejí/uklízely zázemí, nebo v MŠ na dveřích visí dezinformace...)

  Předem děkuji za odpovědi.

  A hlavně doufám, že se včasné informování rodičů (i zaměstnanců) dostane mezi priority vedení obou vzdělávacích zařízení zřizovaných MČ Praha 16.

  Zdravím a s dovolením zůstávám v anonymitě.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 08.10.2020 11:20)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz, na který odpovídá ředitelka Mateřské školy Praha - Radotín, Mgr. Věra Rohlíková:

   Postup při zjištění pozitivně testovaných zaměstnanců MŠ Praha - Radotín:
   1) Po zjištění pozitivně testované paní uklízečky byla bezodkladně kontaktována Hygienická stanice a po dohodě s ní byla nařízena karanténa dalším třem provozním zaměstnancům (uklízečkám). O této situaci byl informován krizový štáb na schůzce krizového štábu. K dnešnímu dni je první pozitivně testovaná paní uklízečka již znovu v zaměstnání. Ostatní paní uklízečky jsou v karanténě (z toho jedna byla testována pozitivně prvním testem, druhá byla testována pozitivně až testem druhým). O této situaci byli rodiče MŠ informováni vyvěšením informace na nástěnce v MŠ.
   2) Dne 4. 10. a 5. 10. jsme byli informováni o dvou pozitivně testovaných paní učitelkách. O tomto jsme informovali krizový štáb v úterý 6. 10. dopoledne. Hygienická stanice rozhodla o karanténě jedné ze tříd dne 6. 10. 2020 ve večerních hodinách. O této situaci jsme dne 7. 10. 2020 dopoledne informovali všechny rodiče, kterých se to týká, emailem. Zároveň jsme informaci zveřejnili na webových stránkách školy. Karanténa se týká pouze jedné třídy, ostatní provoz v MŠ zůstává beze změn. Karanténa v této třídě končí 14. 10. 2020.
   V MŠ jsou dodržovány přísnější hygienická opatření. Paní kuchařky vydávají jídlo v rouškách a rukavicích. Školka se pravidelně dezinfikuje.

   S pozdravem
   Eva Javorská
 • Otázka: Zákaz průjezdu (Rostislav Hrych 16.09.2020 13:08) – Doprava
  Díky uzavírce podjezdu pod tratí si mnoho řidičů zkracuje cestu z ul. Betonka na Pod Klapicí na náměstí Osvoboditelů cestu komunikací za Albertem. V této komunikaci je omezení průjezdu, ale v odpoledních hodinách se jedná o plně frekventovanou silnici. Nestálo by za to tam postavit MP?
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 05.10.2020 15:31)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět ohledně nerespektování dopravního značení v obslužné komunikaci za OC Berounka na nám. Osvoboditelů. O odpověď jsme požádali Davida Jandu, vedoucího detašovaného pracoviště městské policie v Praze 16. Uvádí, že Městská policie hl. m. Prahy zvýší v uvedené lokalitě kontrolní činnost v odpoledních hodinách v rámci běžného výkonu služby. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: opravna obuvi a brašnářka (Eva Knollová 04.09.2020 9:01) – Živnostenské podnikání
  Dobrý den,
  poradíte mi, prosím, kde hledat opravnu obuvi a brašnářství, co měli provozovnu ve dvoře domu U koruny?
  Stěhovali se snad někam na staré sídliště, ale adresu bohužel neznám.
  Děkuji.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 04.09.2020 11:45)
   Dobrý den,
   opravnu najdete na adrese Sídliště 1082, vchod je zezadu do suterénu a je nad ním cedule.
   Přeji krásný den, Eva Javorská


Vytisknout