OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Hluk (Tomáš 10.07.2021 21:09) – Životní prostředí
  Dobrý den
  Chtěl bych se zeptat na to jestli je nějak regulováno, např časem dny, pouštění modelů letadel za Berounkou naproti Šarovu kolu. Možná, že to nepatří pod Radotin, ale hluk je slyšet široko daleko. Např. dnes lítali celý den a snad skončili teď v 21 hod. Ten hluk je dost obtěžující a to nebydlím u řeky, ale v centru. Prosím zkuste mi zjistit od toho, pod koho to spadá jestli je nějaká regulace a jaká. Předem děkuji
  • Odpověď: (Eva Javorská) 30.07.2021 13:50)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz, který jsem předávala 12. července na úřad ve Zbraslavi (na Odbor životního prostředí), pod který uvedený pozemek spadá, do dnešního dne se bohužel neozvali zpět. Doporučila bych je s dotazem oslovit přímo.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: lávka (Martin Žižlavský 08.07.2021 15:54) – Doprava
  Dobrý den, máme naplánován výlet ze Zbraslavi do Radotína na vlak. Je v provozu lávka přes Berounku? Děkuji.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 09.07.2021 7:05)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz, lávka v Radotíně je v provozu.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: hygiena na Biotopu (Šárka 08.07.2021 11:42) – Obecné téma
  Dobrý den, zajímalo by mne, jak a jestli vůbec probíhá nějaká dezinfekce společných prostor kolem Biotopu, dlažby, stolů, zábradlí, WC apod.? Kontroluje to někdo z Hygieny?
  • Odpověď: (Eva Javorská) 08.07.2021 13:25)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz, na který Vám odpovídá Jan Barák, ředitel Radotínské o. p. s. (stará se o bazén a biotop): Samozřejmě probíhá pravidelný úklid a sanitace společných prostor, které jsou intenzivněji využívány, a nebo se jedná o uzavřený prostor, jako jsou právě zmíněné toalety a stoly. Zároveň jsou u vstupu do areálu, na WC a u prodejních míst k dispozici desinfekce na ruce. Kontroly ze strany hygieny probíhají namátkově, zatím jsme žádnou nezaznamenali.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: posekání trávy (Lucie Štichová 06.07.2021 16:34) – Doprava
  Dobrý den, prosím, kdy bude posekán úsek cyklostezky " Ondřej"- křižovatka u domova důchodců? Tráva nad stezkou zužuje cestu, a pro alergiky je to také náročné. Děkuji Lucie Štichová
  • Odpověď: (Eva Javorská) 07.07.2021 17:11)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, na který odpovídá Milan Kubec, vedoucí technických služeb: Pokud vše půjde podle plánu a nezasáhne déšť, měla by být v příštím týdnu posekána část cyklostezky od kostela po kraj Šárova kola. Tento týden dokončujeme sekání na starém sídlišti, pak se přesunujeme k fontáně a jejímu okolí, pak k Ondřejovi a cyklostezce. Pokud však bude deštivé počasí, nebude možné sekat a tím se vše posune.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: DOPRAVA (zuzana trnkova 06.07.2021 1:27) – Doprava
  to snad nemyslíte vážně,že se dělá na trati i v 1.30 v noci a jeto takový rachot,že se nedá u toho vůbec spát,sype se tam kamen a v noci se to rozhlýhá
  • Odpověď: (Eva Javorská) 07.07.2021 8:36)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, na který Vám odpovídá Radek Filip, hlavní stavbyvedoucí: Noční práce v podobě sypaní štěrku a používání bagru jsou povoleny v souladu s nutným využíváním přepravy materiálu po železnici a nutným výlukám železničního provozu v nočních hodinách pro zachování propustnosti trati.

   Za uplynulé období a v noci na dnešní den se podařilo zvládnout objem prací i za rezervní výluku na zítřek, kdy nebude sypání probíhat.

   Práce na obnově kolejiště jsou prováděny dle předpokladu, kdy stavba se omlouvá za nesnáze s tím spojené, snažíme se však optimalizovat jednotlivá zatížení.

   S pozdravem, Eva Javorská

 • Otázka: Uzavření železničního přejezdu (Miroslav Šimánek 01.07.2021 14:09) – Doprava
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, proč, když jste původně informovali o uzavření železničního přejezdu jste jasně deklarovali, že zároveň s uzavřením přejezdu se otevře rozšířený tunýlek v Prvomájové nyní tuto nesplněnou slíbenou podmínku ani nezmiňujete.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 02.07.2021 9:00)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz. Otevřený rozšířený tunýlek v Prvomájové ulici bude v době definitivního uzavření přejezdu (v příštím roce, informace najdete v článku https://www.praha16.eu/Doprava-v-Radotine-se-od-soboty-13-brezna-zmeni.html), prázdninová uzavírka přejezdu je dočasná.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: výkop na křižovatce ulic Prvomájová a Na Betonce (Zdeněk Fiala 01.07.2021 9:52) – Obecné téma
  Dobrý den, rád bych se zeptal na výkop na křižovatce ulic Prvomájová a Na Betonce, který vznikl na chodníku před cca 3 - 4 týdny a od té doby se nic neděje. Hlína z výkopu zanáší přilehlý kanál a zábrana je hozena do výkopu. Celý výkop pak brání chodcům přicházejícím ulicí Na Betonce. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 02.07.2021 8:49)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, na který Vám odpovídá Pavel Švitorka, vedoucí Odboru místního hospodářství: Opravu provádí firma Energo Praha s.r.o. a měla by být provedena do 7. července. Hlavní technik byl upozorněn i na vyčištění vpusti, což bude v příštím týdnu ověřeno.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Mural art na kamenném zdivu u železniční trati (Miroslav Veselý 16.06.2021 17:15) – Výstavba
  Dobrý den,
  v rámci Optimalizace železniční trati nechala SŽ ve Velké Chuchli pomalovat původní kamenné zdivo a hodlá tak upravit i další kamenné stěny. Projekt takový záměr nikde neuváděl. Je taková úprava legální. Bylo na to vydáno nějaké povolení? Podle informace z webu ÚMČ Velká Chuchle jde o upoutávku na dostihový areál, tedy reklamu.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 02.07.2021 7:45)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz, na který Vám odpovídá Michal Krošlák ze Správy železnic: Malby na zárubních zdech probíhají na vlastním pozemku a majetku Správy železnic a dle stavebního zákona nevyžadují žádné povolení.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: cyklostezka (Löffelmann 01.07.2021 11:38) – Místní hospodářství
  Dobrý den,
  chci se zeptat,jak je to s údržbou sekáním trávy podél cyklostezky? V místě pod hřbitovní zdí je zarostlá nepřehledná zatáčka, kde není vidět cyklista, cyklista nevidí chodce či dítě ani kočárek. Je to nebezpečný úsek, který je navíc úzký. Proč není posekán, když rovné, přehledné a široké místo u biotopu je posekáno? A proč toto nebezpečné místo není rozšířeno, když byla rozšířena rovná místa pod biotopem, pod Junákem a okolo Ondřeje?
  • Odpověď: (Eva Javorská) 01.07.2021 13:05)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět. Na první část odpovídá Milan Kubec, vedoucí technických služeb: Sekání okolo cyklostezky nyní probíhá. Dneska probíhá strojní sekání velkým traktorem v úseku Biotop – až konec katastru Radotína k Černošicím. A zároveň běží postupné dosekávání nepřístupných míst pro techniku. Uvedená zatáčka je bohužel pro techniku neprůjezdná, a tak bude posekána ručně. Odhaduji dokončení dnes anebo zítra. Okolí Biotopu bylo posekáno přednostně, a to z důvodu zahnívání již částečně posekané trávy, která zde zůstala ležet přes deštivé počasí a bylo nutné ji mimo plán urychleně odklidit a dokončit sekání na čistou výšku.
   Na druhou část dotazu odpovídá Pavel Švitorka, vedoucí Odboru místního hospodářství: Rozšíření cyklostezky o 60 cm v úseku cca 100 metrů (od nové opěrné zdi pod Junákem směrem k Biotopu) je v plánu. Nyní nechává MČ zpracovávat projektovou dokumentaci a následná realizace bude záležet na TSK Praha.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Cyklotrasa u tůně Zděř (Aleš Bělohlávek 18.06.2021 6:42) – Doprava
  Dobrý den, měl bych dotaz ohledně kousku cyklotrasy mezi cyklostezkou A1.
  Ve směru do Radotína u odbočení od řeky k tůni Zděř, je zde nahrnuto spoustu štěrku, což pro silniční kolo není dobrý(defekt, podklouznutí) horským a trekovým kolům to asi tak nevadí.
  Vím že cyklostezky spravuje Hl. Město Praha, ale nedalo by se místními technickými službami tento štěrk odmést?
  Děkuji, s pozdravem Bělohlávek
  • Odpověď: (Eva Javorská) 01.07.2021 11:25)
   Dobrý den,
   děkujeme za upozornění. Na místo jsem poslala kolegu z Odboru místního hospodářství, který mě informoval, že je to štěrk ze zařízení staveniště optimalizace trati. Bude informovat stavbyvedoucího této stavby a požádá ho o úklid štěrku.
   S pozdravem,
   Eva Javorská


Vytisknout