Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

děkuji všem, kteří dorazili na některou z velkých podzimních akcí pořádaných radotínskou radnicí, ať už šlo o Burčákobraní, nebo Havelské posvícení, kterým navazujeme na původní křesťanský svátek v minulosti udržovaný rovněž v Radotíně a spojený s oslavou ukončení zemědělského roku i sklizené úrody. Sousedská setkání považuji tradičně za velmi důležitou součást života naší městské části. Věřím, že vás nabídka koncertů, programu pro všechny generace a samozřejmě také stánků oslovila! 

Další pravidelnou nabídku kulturních akcí přináší Koruna a společně už také chystáme tradiční adventní koncerty. Můžu prozradit, že druhý adventní koncert, na kterém vystoupí kytarista Štěpán Rak, doprovodí velký adventní jarmark. Bude se konat na dvoře Koruny v neděli 10. prosince.

Nakonec chci vyjádřit podporu Izraeli, který čelil nevídanému napadení směrovanému především na civilní obyvatelstvo, často na bezbranné děti a ženy. Je zapotřebí odmítnout jakékoliv projevy agrese, která v případě palestinského Hamásu dosáhla neuvěřitelného barbarství. Vraždění, unášení civilistů a jejich mučení do našeho světa rozhodně nepatří! 

Na radotínské radnici jsme jako výraz uctění památky nevinných a soudržnosti s děním na Blízkém východě bezprostředně po teroristickém aktu vyvěsili 7. října s kolegy z městské rady izraelskou vlajku. Jedná se o naše vyjádření podpory Izraeli ve snaze ochránit jejich občany, území a integritu s jasným cílem zamezit teroristům z hnutí Hamás v další agresi, únosech a páchání zločinů proti lidskosti.

Váš Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Aktuální číslo Radotínských novin, listopad 2023 (pdf)
Zveřejněno: 31.10.2023 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 645 x
Vytisknout