Memoriál Aleše Hřebeského

Největší sportovní událostí je v Radotíně Memoriál Aleše Hřebeského. Aréna před sokolovnou přivítá 29. ročník boxlakrosového turnaje, kterého se zúčastní 24 týmů z různých koutů světa. Letošní memoriál se bude konat od středy 24. a poběží až do soboty 27. dubna.

Turnaj si za dobu své existence vybudoval prestižní postavení mezi lakrosovými akcemi a je proslavený nejen vysokou sportovní úrovní, ale hlavně jedinečnou atmosférou. Domácí barvy budou hájit LC Custodes Radotín, kteří loni prohráli těsně 10:11 v dramatickém finále s kanadským týmem Nova Scotia Privateers. 

Zajímavé jsou asijské celky, tedy Hongkong a tým Magpie z Taiwanu. Z oblasti Six Nations přijede irokézský výběr Rez Dogs a prvním týmem z jihu USA v historii turnaje budou Austin Scorpions. Poprvé si na memoriálu zahraje Zbraslav. Z dalších českých týmů budou v Radotíně hrát i Jižní Město a Malešice.

V programu se najde místo i pro dětský kemp a exhibiční zápasy nejmenších lakrosistů. Vrcholem pátečního večera budou semifinálové zápasy, finále je na programu v sobotu od 20 hodin.

Memoriál Aleše Hřebeského 2024
Zveřejněno: 22.04.2024 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 497 x
Vytisknout