Aktuální situaci v Radotíně řešil Krizový štáb

Uzavřené kino, kulturní středisko, pracoviště mateřské školy, ale také distribuce dezinfekcí organizacím či nákupy ochranných prostředků. To vše řešil na svém jednání Krizový štáb Městské části Praha 16 dne 14. října. 

Jednání tentokráte probíhalo celé pouze on-line. Podobně se na radnici konají i všechny další porady a jednání, tak aby se předešlo dalšímu případnému šíření nemoci COVID-19. Zásadní byly podané informace o zavřených kulturních zařízeních, základní škole, omezeném provozu školky, odděleném provozu pečovatelek a dalších zaměstnanců městské části do vzájemně oddělených směn, omezení návštěvních hodin úřadu, ale také situace u bezpečnostních složek ve správním obvodu Praha 16.

Díky všem přijatým opatřením na místní úrovni by mělo být dosaženo zajištění provozu všech organizací i v dalším období – bude-li například potvrzen výskyt nemoci u pracovníka v jedné směně, do karantény půjdou pouze jeho kolegové a celý provoz přebere druhá „parta“ tak, aby občané a klienti toto nepocítili a služby byly zajištěny v potřebném rozsahu.

Všichni vedoucí organizací, úřadu i bezpečnostních složek konstatovali, že jejich činnost není narušena a všechny povinnosti si zajistí i následujícím období. To platí i o radotínských dobrovolných hasičích, kteří v říjnu slouží pohotovosti za profesionální hasiče, jež jsou nemocní nebo v preventivní karanténě.

V tomto týdnu proběhla v Radotíně distribuce 90 litrů dezinfekce volnočasovým organizacím, klubům, ale též prodejnám či restauracím. Na základě rozeslané zprávy o to projevilo zájem celkem 16 místních subjektů. 

Rozvoz dezinfekce, 14.10.2020 Rozvoz dezinfekce, 14.10.2020 Rozvoz dezinfekce, 14.10.2020 Rozvoz dezinfekce, 14.10.2020
Dezinfekce se rozvážela radotínským organizacím i firmám, 14.10.2020
Zveřejněno: 15.10.2020 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 339 x
Vytisknout