Babí léto na posvícení

22. Havelské posvíceníJiž po 22. se o víkendu konalo Havelské posvícení a počasí bylo opravdu dokonalé - pravé babí léto. Navíc se díky dokončené rekonstrukci historické budovy základní školy mohlo hlavní pódium přesunout na již tradiční místo na náměstí svatého Petra a Pavla. Přes více jak sto stánků s bižuterií, oblečením, koženými výrobky a další nabídkou pak bylo tradičně rozmístěno i v ulicích Loučanská a Václava Balého.

Sobotní den začal vesele s kapelou Třehusk, která návštěvníky rozveselila staropražskými lidovými písničkami a pak už se na pódiích i pod nimi střídal jeden účinkující s druhým. Malé pódium patřilo dětem, které nejen vystupovaly, ale užily si i spoustu pohádek. A zatímco si tři prasátka stavěla domečky, šermíři a šermířka ze skupiny Alotrium předváděli dechberoucí vystoupení. K vidění byli i malí a velcí karatisté s ukázkou Jutsu a Kenjutsu a obecenstvo nadšeně přihlíželo, kam až se dá vykopnout noha :)

Village´n´Town z BurglengenfelduOdpoledne navštívily Radotín hvězdy - diváci nadšeně přivítali Kamila Střihavku & Leaders a trio Ivana Hlase. Před hlavním pódiem nebylo doslova k hnutí, kolik lidí přišlo na uvedené koncerty a nebo se jen tak projít, či si koupit něco dobrého k jídlu nebo nějaký rukodělný předmět k jednomu ze stánků.. Večer Radotín rozparádila skupina Village´n´Town, která přijela společně s největší výpravou (cca 70 lidí), která nás kdy navštívila z našeho partnerského města Burglengenfeldu.

Ani neděle nezůstala pozadu. Dopoledne opět zahájila s veselými písničkami kapela Třehusk, kejklíř Vojta Vrtek a na malém pódiu po pohádce Princezna na hrášku čekali napjatí malí diváci na příjezd živých koz a jejich vystoupení. Velké pódium ovládli Hamleti, skupina v níž účinkují herci, moderátoři a baviči Aleš Háma, Dalibor Gondík a Jakub Wehrenberg, kteří protkávali písničky svým břitkým humorem a milovníky klasiky potěšili Brouci Band, kteří v samotném závěru dvoudenního programu věrně i vizuálně napodobili legendární čtveřici Beatles.


Nádherný víkend plný kultury, dobrého jídla, pití a kolotočů je za námi a my se těšíme na příští, 23. ročník.

Reportáž z Havelského posvícení.

Fotogalerie.


Vloženo: 14.10.2019 – Eva Javorská ; Přečteno 2898 x
Vytisknout