Běžecké závody RunX se letos poběží čtyři

Tradice běhů RunX se letos rozšiřuje o dva nové závody. 20. dubna se běžci vydají po Slavičím údolí a jeho okolí. Závod bude dlouhý 12 hodin, hlásit se na tento ultramaraton mohou jednotlivci i štafety. Další novinkou je červnová akce, která bude součástí T-Mobile olympijských běhů. 

Závody RunX se v loňském roce konaly premiérově, sportovci se vydali na tratě v červenci a listopadu. Letošní sérii odstartuje speciální dvanáctihodinový běh. Startovat se bude 20. dubna nad dálničním tunelem u větrací šachty nedaleko Lochkova. Účastníci se poté vydají na okruh po Slavičím údolí. Kroužit začnou v devět hodin ráno a skončí v devět večer. Přihlásit se mohou jednotlivci, anebo skupinky běžců od dvou do osmi členů. Družstva mohou být smíšená. Kdo se vydá na trať sám a absolvuje celý dvanáctihodinový ultramaraton, urazí přibližně 80 - 90 km kilometrů.

Na závod 20. dubna se můžete hlásit zde: https://sport-reg.cz/nova-registrace?zavod=541
Registrace dětských běžců: https://goo.gl/forms/ikuZzWl6OyJgduW02

Pozvánka na běžecký závod RunX konaný 20. dubna

V červnu a červenci jsou na programu série RunX dva běhy podél Berounky se startem u Biotopu. První se poběží jako součást T-Mobile olympijských běhů. 19. červen je totiž v kalendáři označen jako Mezinárodní Olympijský den a běžci po celém Česku si ho připomínají závody. Poběží se na trati dlouhé 7,5 kilometru, která povede z Radotína do Černošic a zpátky.

Info o akci konané 19. června v události na facebooku: 
https://www.facebook.com/events/2192434984151202/

Podobnou trasu bude mít také červencový běh RunX, běžci se však podívají na oba břehy Berounky a budou moci volit mezi 7,5kilometrovou a dvojnásobnou štafetovou tratí.
Info o akci konané 28. července najdete v události na facebooku: https://www.facebook.com/events/2256929381245219/


Běžeckou sezonu pak stejně jako loni uzavře trailový závod po okolních lesích. Startovat se bude opět u kina a závodníky čeká hned na začátek stoupání podél hřbitova nahoru po červené turistické značce na kopec Klapice. Trasa bude dlouhá 15 kilometrů. 
Info o akci konané 2. listopadu najdete v události na facebooku: https://www.facebook.com/events/2087987794642346/

Dospělí účastníci série RunX platí startovné, z kterého organizátoři odvádí 50 korun radotínské radnici, aby je využila na údržbu místní zeleně. „Všem zájemcům o běh navíc nabízíme zdarma pravidelné úterní tréninky. Informace o jejich konání naleznou zájemci na facebookové stránce RunX," uvádí Adam Kostka, organizátor běhů RunX.

Letošní novinkou v rámci série závodu RunX jsou dětské běžecké závody. Na každém závodě je proto zařazena speciální běžecká trať pro děti do 6 let v 500metrové délce. "Nechte své děti vyzkoušet atmosféru závodu a nechte je, aby si změřily síly se svými vrstevníky. A pokud máte strach, že by závod nedoběhly, můžete je na trati doprovázet," vyzývá Adam Kostka. 

V zázemí závodu pro ně bude připraven dětský koutek a také občerstvení. O něco delší trať (1000 metrů) bude připravena pro děti ve věku 7 - 11 let.  "A kdo ví, třeba společně objevíme nový běžecký talent," uzavírá Kostka. Pro každého malého závodníka bude připravena v cíli odměna. Startovné pro dětský závod je 50 Kč (platí se na místě). 

Akce se konají za podpory Městské části Praha 16.

Petr Buček
Zveřejněno: 13.03.2019 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1213 x
Vytisknout