Druhý advent se Štěpánem Rakem

Druhá adventní neděle přinesla úžasný koncert radotínského kytarového virtuosa Štěpána Raka.

Diváky již tradičně s adventním posláním a přáním přivítal radotínský starosta Karel Hanzlík, který se rovněž ujal i přivítání vystupujícího: „Za malou chvíli přijde na pódium světově uznávaný umělec, excelentní kytarista a čestný radotínský občan, který je zároveň nejčastějším hostem na zdejších adventních koncertech. Jsem proto velmi rád, že právě na jubilejním 50. koncertě mohu přivítat profesora Štěpána Raka, člověka, jež naprosto naplňuje citaci Ludwiga Van Beethovena, že kytara je sama o sobě malým orchestrem.“

Koncert, který je součástí již 16. ročníku Cyklu nedělních předvánočních koncertů, tradičně začal zapálením svíček na adventním věnci. Zapálil je Štěpán Rak a Ladislav Damašek, ředitel radotínského závodu společnosti Českomoravský cement. Společnost dlouhé roky finančně podporuje rozvoj Radotína a přispívá také od roku 2006 na adventní koncerty. 

Poté se již plným sálem Kulturně komunitního centra Koruna linuly vánoční, ale například i trampské melodie. Diváci si mohli vychutnat světovou premiéru speciálně, a jak sám umělec uvedl, neotřele a originálně upravené Romace Anónimo, či Jednoho dne se vrátíš, skladby kterou ke slavnému westernu Tenkrát na západě složil Ennio Morricone. Zavzpomínal na svou biologickou maminku, která pocházela z Ukrajiny, kam také poslal dvě tradiční písničky s přáním míru. Koncert ukončil jednou z nejznámějších vánočních písní Tichá noc. Mohutný aplaus ve stoje byl zcela zasloužený a nejeden divák si utíral slzy dojetí.Třetí adventní koncert se koná 11. prosince v kostele sv. Petr a Pavla a jako obvykle na něm zazpívá pěvecký soubor SUDOP za doprovodu orchestru ZUŠ Klementa Slavického. Na programu bude Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby. Koncert začne v 15 hodin a bude spojený i s tradičním vánočním trhem, který začne již v půl jedné na náměstí u radnice.
Zveřejněno: 05.12.2022 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1069 x
Vytisknout