Kinovinárna - Co jsme komu udělali

První Kinovinárna zakončí jarní sezónu v Kulturním středisku U Koruny! Ve čtvrtek 25. května od 19 hodin se ve velkém sále Koruny uskuteční první (multi)kulturní večer při víně, kávě a filmu. Promítat se bude skvělá francouzská komedie Co jsme komu udělali? režiséra a scénáristy Philippa de Chauverona.

Notář Claude Verneuil a jeho žena Marie vychovali čtyři dcery tak, jak se od katolických rodičů na maloměstě očekává. Jenže během tří let se do rodiny přiženili z jejich hlediska „jiní“ Francouzi: Isabelle se provdala za muslima Rachida, Odile za žida Davida a Ségolène za Číňana Chaa. Na čtvrtého ženicha se čeká s velkou nadějí. I když se Claude tváří jako tolerantní republikán a i když jsou manželství dcer šťastná, rodinná setkání jsou plná nedorozumění, xenofobních narážek, náboženských rozmíšek, malicherných naschválů a žabomyších spor. Snímek s humorem a s nadhledem konfrontuje současnou globalizaci a svobodomyslnost mladší generace s francouzským staromilstvím a přetrvávajícím maloměšťáctvím.

A my, všichni rodiče s ideály i bez nich, si k tomuto skvělému, veselému multikulturnímu filmu budeme moci připíjet dobrým vínem z různých koutů světa nebo si dáme kafe od žida.


Promítat se bude zcela novým a kvalitním projektorem (díky Městské části Praha 16). Kulturistky chtějí vyzkoušet, zda o tuto novou formu Kino-vinárny bude zájem. Pokud zájem bude, plánují na podzim uspořádat nonstop týden Kino-vinárny s cestovatelskou a outdoorovou tématikou v rámci Festivalu outdoorových filmů. Těším se na vás!


Kinovinárna a pozvánka na Co jsme komu udělali?
Zveřejněno: 12.04.2017 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 787 x
Vytisknout