Krausovo charisma okouzlilo diváky

Pokud smích opravdu léčí a prodlužuje život, seniorky a senioři, kteří byli v úterý na „Čaji o třetí“ s Ivanem Krausem a herci divadelního spolku Křoví, budou mít dlouhý a zdravý život.

Pravidelné setkání určené radotínským seniorům, které pořádá Městská část Praha 16 v Kulturně komunitním centru Koruna, zahájil radotínský starosta Karel Hanzlík. Společně s místostarostou Miroslavem Knotkem tradičně příchozí pozdravil a projevil velkou radost nad oblibou pořádaných programů pro nejstarší spoluobčany. Tuto skutečnost potvrzoval i fakt vysoké návštěvy přítomných na „čaji“ pořádaného ve velkém sále kulturního domu U Koruny.
 
Ivan Kraus vzpomínal na své cesty a zajímavá setkání s lidmi, kteří se stali náměty jeho knih a divadelních her a svým šarmem zcela okouzlil publikum. Spolu s Jiřím Hladovcem, hercem divadelního spolku Křoví, diskutovali také o dvou Krausových hrách, které jim svěřil - Poker bez esa a Víkend. Herci předvedli i pár ukázek a diváci si poslechli krásné písničky, které hry provází.

Krausovy zhudebněné aforismy zazpíval místní zpěvák a hudebník Petr Neuman, který si říká Man Petty. A Kraus velmi ocenil, jak kultura v Radotíně vzkvétá. Není proto divu, že se s diváky nechtěl rozloučit a jednalo se snad o nejdelší setkání „nad čajem“ v historii Koruny. Svoje zážitky a prožitky shrnul do krásné věty: „V životě musíte být párkrát magor, až pak zjistíte, co jste vlastně zač.“ 

Zveřejněno: 14.09.2022 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1197 x
Vytisknout