Půdní vestavba školy a čtyři nové třídy

O další čtyři nové třídy se rozroste Základní škola Praha – Radotín. Vzniknou vestavbou do střechy budovy prvního stupně, kterou místní znají jako starou budovu školy.

Městská část Praha 16 tímto krokem pracuje na postupném navyšování kapacity základní školy tak, aby stále dostačovala potřebám místních občanů. Zároveň jde o další součást koncepce rozvoje školního areálu (výstavba 25metrového bazénu, zastřešená aula na II. stupni školy, přístavba školní jídelny a modernizace kuchyně).

Budova školy byla postavena v roce 1901 a znát ji můžeme například z celovečerního filmu Mach a Šebestová. Současné druhé patro se přistavovalo již v roce 1931 (důvodem byl už tehdy velký počet dětí a nedostatek místa). 

„Stavba nyní získá nový vzhled, který však nenaruší její důstojnost. Celá střecha se o jeden metr zvedne, tvar ale zůstane zachován. Fasádu doplní ztmavený skleněný prstenec napevno nainstalovaného prosvětlení podkrovních prostor. Střešní okna budou situována do školního dvora, takže nepokazí vzhled střechy při pohledu od kostela či radnice,“ říká místostarosta Mgr. Miroslav Knotek, který má v gesci celou přípravu projektové dokumentace a podání žádosti na Operační program Praha – Pól růstu.

Vizualizace staré budovy základní školy. 
Autor: Ing. arch. Borek Strádal
Vizualizace staré budovy radotínské základní školy.
Autor: Ing. arch. Borek Strádal

Vizualizace staré budovy školy. Pohled z radotínské lávky.
Autor: Ing. arch. Borek StrádalPůdní vestavba staré školy (budova prvního stupně ZŠ Praha - Radotín), 14.5.2018Půdní vestavba staré školy (budova prvního stupně ZŠ Praha - Radotín), 14.5.2018Půdní vestavba staré školy (budova prvního stupně ZŠ Praha - Radotín), 14.5.2018


Kromě nových tříd pod střechou vznikne i zázemí pro kantory - kabinet; přistavovat se ale bude i exteriérové únikové schodiště a výtah pro osoby se sníženou možností pohybu (kvůli bezbariérovosti budovy). 

Podle informací Mgr. Zdeňka Stříhavky, ředitele školy, bude budova pro stavbu zcela uvolněna od 4. června (vyučovat se bude v náhradních prostorách, tj. nad jídelnou a v budově druhého stupně). Hlavní práce by se proto měly zvládnout během následujících tří měsíců tak, aby žáci mohli zahájit výuku zase od začátku nového školního roku, od 3. září. 

Hlavním architektem stavby je Ing. arch. Borek Strádal. Práce provádí firma FASTAV BAU, s.r.o. za cenu 20 milionů korun (bez DPH). Zakázka je spolufinancována ze zdrojů Evropské unie, z Operačního programu Praha – Pól růstu).

Zveřejněno: 16.05.2018 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 521 x
Vytisknout