Radnice nesouhlasí s koncertem skupiny Ortel

V radotínských Říčních lázních vystoupí v červnu kontroverzní skupina Ortel. Pořadatelem uvedené akce není Městská část Praha 16, pozemky jsou v soukromém vlastnictví. Přestože radnice jednala s vlastníkem areálu o zrušení uvedené akce, k dohodě nedošlo.

Vedení města nemá v současné době žádný oficiální legislativní nástroj, aby tento koncert omezilo či zakázalo. Současný český právní systém totiž neumožňuje zakázat pořádání soukromé akce na soukromých pozemcích. O konání akce byly informovány jak Policie České republiky, tak i Městská policie hlavního města Prahy. Dojít by tedy mělo k posílení pořádkových jednotek v místě konání koncertu. 

Z výše uvedených důvodů a jako otevřený nesouhlas s pořádáním koncertu skupiny Ortel přesouvá pořadatel, tedy radotínská radnice a místní vodácký oddíl, start radotínské neckyády. Ta se bude nově konat v areálu Vodáckého oddílu Radotín a Radotínského turistického klubu v ul. K Lázním v sobotu 15. června. Vyhodnocení posádek po jejich splavení a následný doprovodný kulturní programem pak bude vedle lávky na Místě u řeky. 

Zveřejněno: 29.05.2019 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 4790 x
Vytisknout